6020 - Magic Shop

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Morph
Posty: 9
Rejestracja: 14 mar 2018 12:30
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

6020 - Magic Shop

Post autor: Morph »

Recenzja z bloga

Rok: 1993
Seria: Dragon Knights
Ilość elementów: 41
Ilość figurek: 1
Wymiary pudełka: 14x7x4,5 cm

Szybka wycieczka do czasów dzieciństwa. Jeden z dwóch zestawów Dragon Knights, które miałem jako mały dzieciak (drugi to oczywiście nieśmiertelny 6056 – Dragon Wagon).

Mamy więc 1993, Lego przenosi świat Castle w świat fantasy. Mała (początkowo 6 zestawów) seria Dragon Knights wprowadza do gry dwie ikoniczne figurki – czarodzieja Majisto i tytułowego smoka. Dziś o czarodzieju.

Pudełko i zawartość

Obrazek
Obrazek
Typowe dla małych zestawów z tamtych czasów pudełko. Na froncie oczywiście zestaw główny, z tyłu dwa zestawy alternatywne, oba naprawdę ciekawie zaplanowane, zwłaszcza ten większy (po prawej). Instrukcja – jak to kiedyś – w paru krokach pokazuje jak zbudować stragan Majisto. Swoją drogą to ostatnio oglądałem na półce starszego syna parę zestawów Nexo Knights i obecnie tak małe zestawy mają instrukcje grubości małej nowelki.

Obrazek
41 części, dość typowych, na większą uwagę zasługuje w zasadzie tylko 2×2 płytka ze zwojem dla Majisto, występująca – o ile pamiętam – tylko w serii Dragon Knights. Całość utrzymana w charakterystycznej dla “smoczych” zestawów tonacji czarno-zielono-brązowej.

Figurki

Obrazek
A w zasadzie figurka. Majisto, naczelny czarodziej Lego i dla wielu z nas zdecydowanie ważniejszy niż Gandalf czy inny Dumbledore. Ten zestaw to najtańsza opcja, żeby stać się właścicielem niebieskiego czarodzieja w “wypasionej” wersji, czyli z czarną peleryną. Różdżczka, podobnie jak np. ulubiony przez wielu duch, świeci w ciemnościach.

Wg mnie Majisto to jedna z fajniejszych figurek w zestawach Castle i zdecydowanie warto go mieć w kolekcji.

Gotowy model

Obrazek
Generalnie nie jestem fanem małych modeli, bo mało z nich jest zrobionych naprawdę dobrze. Albo są to bardzo sztampowe zestawy (głównie mam na myśli pojazdy), którym ewidentnie brakuje paru klocków więcej, albo (co jest opcją trochę lepszą) tanie sposoby na nabycie bardzo fajnej figurki i niewiele poza tym.

Tutaj, co prawda, dostajemy czarodzieja z paroma fajnymi dodatkami (miecz, kielich, zwój, ptak), ale jednocześnie całość nie sprawia wrażenia na siłę zebranych kilkudziesięciu klocków. Mały, fajny budynek (pień drzewa?) z efektownymi gałęziami i płomieniami

Przyczepić mogę się w zasadzie do dwóch rzeczy. Przede wszystkim nie do końca pasują mi te wszystkie czarne elementy, z brązowymi (jak tylne panele) wyglądałoby to chyba lepiej. Po drugie – nie lubię zestawów, gdzie figurki/akcesoria nie mają swojego miejsca na podstawce. A w tym zestawie przyczepienie figurki i beczki na zielonej podstawce spowoduje, że całość wygląda bardzo nieefektownie. Całość spokojnie można było umieścić na płytce 6×12 i dołożyć trochę krzaków albo innej zieleni (chyba właśnie wpadłem na pomysł na mini MOCa :D).

Podsumowanie i ocena

W skrócie – mały, ale fajny. Gdyby nie większy zestaw 6048, który stanowi kwaterę Majisto z prawdziwego zdarzenia, powiedziałbym nawet że niezbędny w serii. Ale i tak solidne 4/6.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2018 16:00 przez Morph, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: 6020 - Magic Shop

Post autor: Sirius »

Ciekawa recenzja. Mały zestaw, bez zbędnego przedłużania, dzięki czemu czyta się szybko i przyjemnie. Szkoda, że nie dałeś żadnego zdjęcia z tyłu pudełka, skoro wspominasz o alternatywnych modelach, które są tam pokazane. Tile z magicznymi zwojami występował potem jeszcze w wielu zestawach. Był między innymi we Fright Knights i Harrym Poterze.

Tego zestawu nie miałem, ale dobrze pamiętam go z katalogu. Na szczęście jednak udało mi się dorwać Czarodzieja w zestawie 1736 Wizard's Cart. Czekam na więcej recenzji zestawów z Castle! Może coś z Royal Knights? Space się rozpanoszył w tym dziale, a stary Castle też zasługuje na uwagę.
Awatar użytkownika
Morph
Posty: 9
Rejestracja: 14 mar 2018 12:30
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: 6020 - Magic Shop

Post autor: Morph »

Sirius pisze:Szkoda, że nie dałeś żadnego zdjęcia z tyłu pudełka, skoro wspominasz o alternatywnych modelach, które są tam pokazane.
Już dokleiłem, zapomniało mi się wybrać do uploadu :)
Sirius pisze:Tile z magicznymi zwojami występował potem jeszcze w wielu zestawach. Był między innymi we Fright Knights i Harrym Poterze.
Kurczę, raz czegoś nie sprawdziłem na Bricklink i od razu źle :D
Sirius pisze:Tego zestawu nie miałem, ale dobrze pamiętam go z katalogu. Na szczęście jednak udało mi się dorwać Czarodzieja w zestawie 1736 Wizard's Cart.
Łeee, tam był bez peleryny ;)
Sirius pisze:Czekam na więcej recenzji zestawów z Castle! Może coś z Royal Knights? Space się rozpanoszył w tym dziale, a stary Castle też zasługuje na uwagę.
Na razie nie za dużo mam na półce (głupio wyprzedałem parę zestawów parę lat temu), ale coś się znajdzie. Wczoraj dosłownie mi przyszły ostatnie brakujące części do Dragon Defendera (6043), ale nie wiem sam jeszcze co o tym zestawie sądzić :D.
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 6020 - Magic Shop

Post autor: dzidek1983 »

Tonacja kolorów, moja najbardziej ulubiona w Lego, zestaw mam, chociaż bez pudełka już.
Wersja alternatywna z wysokim drzewem podobała mi się najbardziej.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
ODPOWIEDZ