(szczęśliwa) Recenzja 10401 Rainbow Fun czyli Happy!

Moderator: nori

Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

(szczęśliwa) Recenzja 10401 Rainbow Fun czyli Happy!

Post autor: nori »

Dziś też nietypowo, gdyż na tapetę trafia zestaw malutki, o którym wszystko można napisać dosłownie w paru słowach. Ale jednak ma coś w sobie. I to coś bardzo, bardzo specjalnego. I szczęśliwego!

Classic
10401 Rainbow Fun



Obrazek

Seria: Classic
Rok premiery: 2018
Liczba elementów: 85
Figurki: -
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 12 x 9 x 6 cm
Cena: $4.99, £4.99, 4,99 €, 19,99 zł

BrickSet, BrickLink

Zestaw otrzymujemy w malutkim opakowaniu, o całkiem przyjemnej dla oka szacie graficznej, gdzie widzimy stertę porozrzucanych klocków i parę złożonych konstrukcji. W gąszczu klocków kryje się też klocek specjalny, czyli biała gładka płytka 2x4 z okolicznościowym nadrukiem. Warto zaznaczyć, że w sumie otrzymujemy pięć zestawów skrojonych w podobny sposób, czyli dostarczających nam sporo całkiem przydatnych klocków, parę pomysłów na konstrukcje i dodatki w postaci zagadek.

Obrazek

Obrazek

Po otwarciu pudełka, zaskoczenie! Jest ono wypełnione wręcz po brzegi! A przez lata TLG tłumaczyło przerośnięte rozmiarowo pudełka, że takie muszą być, bo inaczej się nie da spakować zawartości. A teraz się da! Ach ta technologia, wciąż idzie naprzód!

Obrazek

Obrazek

Instrukcja zawiera plany budowy czterech małych konstrukcji, które możemy złożyć jednocześnie, nie dzielą ze sobą wspólnych elementów. Mamy tu dziurawą tęczę, zdalnie sterowane żółte autko, całkiem zgrabny czerwony samolocik i coś specjalnego, o czym będzie za chwilę. Po budowie zostaje całkiem sporo klocków, co tylko zachęca do dalszego budowania i przebudowywania. Warto podkreślić, że dobór elementów jak i ich kolorystyka są zrobione z głową i dają całkiem niezłe pole do popisu młodym konstruktorom.

Obrazek

Obrazek

A starsi? A starsi ucieszą się zapewne z Happy!

Happy! To miniseria komiksowa wydana oryginalnie przez wydawnictwo Image, do której scenariusz nakreślił Grant Morrison. Każdy, kto choć trochę czyta komiksy, wie, że scenariusze Granta Morrisona są mocno specyficzne, często oderwane od rzeczywistości, i nierzadko mocno popierniczone. Ale jak najbardziej, warte poznania. Stworzył wiele autorskich opowieści, a także historii z tak popularnymi bohaterami jak Batman, Superman czy X-men.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Historia odżyła w grudniu zeszłego roku, a to za sprawą serialu telewizyjnego, emitowanego na stacji SyFy. Serial jest nieźle zryty, główną postacią jest były glina Nick Sax, w którego rewelacyjnie wcielił się Christopher Meloni. A jest to postać dość barwna, nie pitoli się, potrafi mocno przywalić, zarówno słowem jak i pięścią, nadużywa alkoholu i gdzieś ma wszystkie zasady.

Obrazek

I pewnego razu w jego życiu pojawia się latający fioletowy koń Happy! Z rogiem, więc w sumie bliżej mu do jednorożca. Zresztą, zobaczcie sami:

Obrazek

Obrazek

A TLG daje nam od razu zestaw "oparty" na tym niepoprawnym serialu, skierowanym tylko i wyłącznie do dojrzałego widza! Happy! z LEGO wprost zachwyca!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę odstępstw może jest, ale to malutki modelik, więc siła rzeczy musi być uproszczony. Co nie zmienia faktu, że to piękna rzecz! Dla samego Happy! warto dać te niecałe dwie dyszki! Reszta elementów też się zapewne przyda.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2018 15:42 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: (szczęśliwa) Recenzja 10401 Rainbow Fun czyli Happy!

Post autor: Jaskier »

Wydaje mi się, nori, że trochę przesadzasz z tym podobieństwem do tego stworka z komiksu i serialu.

Ale zestawy z tej linii faktycznie przyjemne i warte uwagi.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: (szczęśliwa) Recenzja 10401 Rainbow Fun czyli Happy!

Post autor: Jellyeater »

Tęcza jest... To co zaczynamy drugą rundę? xD

Może to żart TLG, a może Nori przesadza.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: (szczęśliwa) Recenzja 10401 Rainbow Fun czyli Happy!

Post autor: nori »

Jaskier pisze:Wydaje mi się, nori, że trochę przesadzasz z tym podobieństwem do tego stworka z komiksu i serialu.
Ależ oczywiście że przesadzam, co nie przeczy temu, że sam takie skojarzenie miałem i dlatego ten zestawik zakupiłem. I dlatego ta pseudo recenzja powstała. A nuż ktoś jeszcze podobnie skojarzy? W końcu w klockach tez chodzi o zabawę z wyobraźnią, nieprawdaż?
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: (szczęśliwa) Recenzja 10401 Rainbow Fun czyli Happy!

Post autor: jetboy »

Aż bym obejżał ten serial. Szkoda że na Netflixie nie ma :(

To jest dla mnie największa zaleta recenzji Noriego, że się zawsze człowiek czegoś nowego dowie.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ