40236 Romantic Valentine Picnic

Moderator: nori

Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

40236 Romantic Valentine Picnic

Post autor: SERVATOR »

40236 Romantic Valentine Picnic

Obrazek

Seria: Seasonal. Valenitine's Day.
Rok premiery: 2017
Liczba elementów: 126
Figurki: 2
Opakowanie: Kartonik o wymiarach 15x14x6 cm
Cena RPP: 39,99 PLN / 8.49 GBP / 9.99 USD / 9.99 EUR;
Bricklink, Brickset

Często zaglądacie w zakładkę "Promocje i wyprzedaże" na S@H? Ja tak. :)
Zwykle, poza okresem wyprzedaży nie ma tam nic ciekawego ale od czasu do czasu coś się tam trafia i potrafi wisieć nawet przez dość długi czas. Tak było i z tym zestawem. Za 19,99 zł nie mogłem go nie kupić. ;)

Opakowanie
Opakowanie zestawu, to miękki kartonik o wymiarach 15x14x6 cm. Przez dominujący kolor czerwony oraz grafiki serc i amorków od razu wiadomo, że jest to zestaw Walentynkowy. Fajnym, już chyba stałym elementem opakowań zestawów okolicznościowych jest związana z daną tematyką grafika, na której można umieścić dane osoby, której chcemy ten zestaw podarować. Tym razem jest to, co oczywiste, czerwone serce.
Obrazek
Obrazek

Zawartość
W środku kartonika znajdują się trzy woreczki z klockami, zielona płytka 8x8 i instrukcja.
Obrazek

Instrukcję można zobaczyć np. TU. Jak zwykle jest ona czytelna i jak zwykle przesadnie rozdrobniona. Przy tak małym i prostym w budowie zestawie jest to szczególnie irytujące.
Nie rozumiem dlaczego, skoro na jednej stronie można zrobić taki obrazek...
Obrazek

... to na jednej stronie nie można zmieścić dwóch takich stron.
Obrazek

Obrazek

Po wysypaniu zawartości torebek widać, że mamy w tym zestawie całkiem pokaźny zbiór elementów.
Obrazek

Najciekawsze elementy
No właśnie. Co tu jest szczególnie fajnego? Odpowiadając jednym słowem: NIC.
W zestawie tym nie ma ani jednego nowego elementu ani takiego, który wystąpił jedynie w tym zestawie. Przejrzałem dość dokładnie listę elementów tego zestawu na Bricklinku i nie znalazłem ani jednego elementu, który wystąpił w mniej niż 3 zestawach (wówczas można byłoby go nazwać rzadkim).
Mimo to jest tu trochę elementów, które przyciągnęły moją uwagę. Najważniejszym jest pluszowy miś.
98382pb001 Teddy Bear with Black Eyes, Nose and Mouth and Tan Belly and Muzzle Pattern
Obrazek

Do tej pory nie miałem też ananasa.
3626cpb1018 Minifig, Head with Pineapple Pattern - Stud Recessed
Obrazek

Fajne też są wszystkie tile z nadrukami: trzy rodzaje okrągłych ciastek, czekoladka i list. Podobają mi się też kwiatki, które są tu w aż 6 kolorach - dobrze, że najwięcej jest czerwonych (9) i zielonych (6 ciemnych i 4 jasne).
Ogólnie jest więc to całkiem fajny zestaw do robienia tzw. otoczenia/tła.

Minifigi również nas mile nie zaskakują. Oba są mocno przeciętne w stylizacji a ich elementy są bardzo powszechne. Oczywiście dokładnie tak złożonych figurek do tej pory w żadnym zestawie nie było, więc w katalogu BL, każda z nich ma swój unikalny numer. Dziewczyna kryje się pod numerem hol083 a chłopak pod numerem hol084.
Obrazek

Obrazek

Modele
Składamy wszystko zgodnie z instrukcją i co widzimy? Na zielonej trawce siedzi parka, która przyszła się tu "nażreć". Brakuje tu tylko jakiegoś samochodu, bo te wszyskie manele (koc, kanapki, słodycze, napoje, kieliszki, maskotkę, balon) jakoś musieli tu na miejsce przywieźć.
Obrazek

Zestaw składa się z kilku mini konstrukcji. Najładniejszą i najciekawszą "technicznie" jest dla mnie fontanna.
Obrazek

Kilka fotek szczegółów…

Żarcie, wszędzie żarcie...
Obrazek

"Co ja pacze?! ŻARCIE!!!"
Obrazek

Zakochani, zapatrzeni w siebie nie widzą co się wokół nich dzieje.
Obrazek

Po tych wszystkich słodyczach strasznie chce się człowiekowi napić zwykłej wody.
Obrazek

Na opakowaniu zestawu jest zaaranżowana scenka, gdzie wszystkie modeliki zostały zsunięte w jedną całość.
Obrazek

Dopiero po wywaleniu z płytek wszystkich budowli widać, że płytki tworzą SERCE. Fajny pomysł ale strasznie słabo wyeksponowany. Można też było zadbać o ich połączenie i jednolitą kolorystykę (te półkola występują bowiem również w kolorze takim jak płytka 8x8, czyli green).
Obrazek

Podsumowanie

Krótko. LEGO, zwłaszcza na S@H tanie nie jest. Nawet uwzględniając ten fakt, 40 zł to dużo za dużo za taki zestaw. Cena wyjściowa za klocek to ponad 30 groszy a większość elementów to drobnica. Nie ma też wśród nich nic szczególnie ciekawego. Ogólnie oceniam więc ten zestaw na max. 5/10.
ODPOWIEDZ