21309 NASA Apollo Saturn V [VIDEO]

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

21309 NASA Apollo Saturn V [VIDEO]

Post autor: Sariel »

Recenzja 21309 NASA Apollo Saturn V

Obrazek

Dane techniczne
Seria: Ideas
Rok premiery: 2017
Liczba klocków: 1969
Katalogi: Brickset, Bricklink
Cena: $119.99, S@H: 529,99 PLN, Janusze biznesu na Allegro: 800 PLN i powyżej

Szczytem kariery recenzenta powinno być zrecenzowanie zestawu którego nikt nie może dostać ;) więc oto jest. Wielka, okrągła, zaskakująco skomplikowana rakieta. Przyznam, że spodziewałem się widząc udział Mike'a Psiakiego w projektowaniu że w środku będą się działy rzeczy straszne, i faktycznie - techniki konstrukcyjne użyte w Saturnie prowadzą do zagotowania mózgu, splątania palców, i poczuciu że w budowaniu z klocków jest się totalnym amatorem. Tyle tytułem uprzedzenia, teraz konkrety:

Plusy:
- WIELKA, znacznie większa niż można się spodziewać po suchych numerkach (oceniałbym długość na circa pół Longera; sam kurduplem nie jestem, a kończy mi się to na wysokości biodra)
- zaskakująco szczegółowa i wierna oryginałowi
- przepiękna książeczka z instrukcją, opisująca całą historię programu Apollo i lądowania na Księżycu; cudowna lekcja historii, a do tego epickie zdjęcie panów projektantów z LEGO ( https://2.bp.blogspot.com/-dqOMnSQycuQ/ ... et-Men.jpg" target="_blank )
- zawiera unikalne klocki z nadrukami które przydadzą się do własnych kosmicznych MOCy, jak i ładne nanofigurki
- doskonały zestaw do postawienia na półce; zajmuje mało miejsca, da się postawić poziomo, a jako dodatki mamy scenę lądowania na Księżycu i wodowania na Ziemi
- uczy naprawdę, ale to naprawdę szalonych technik budowania
- stosunkowo tani jak na tę ilość klocków

Minusy:
- średnio nadaje się do zabawy, z racji rozmiaru i wagi; znacznie lepiej wygląda na półce
- wysoki i ciężki, dość łatwy do przewrócenia, a więc potencjalnie niebezpieczny dla dzieci
- instrukcja ma jeden poważny brak: żeby odtworzyć przebieg misji Apollo 11, jak to sugeruje pudełko, konieczna jest przeróbka modułu dowodzenia (trzeba zdjąć "fabryczny" moduł i zastąpić go modułem ze scenki z wodowaniem); instrukcja nigdzie tego nie wyjaśnia, nie podpowiada, zostajemy sami z odgadnięciem co i jak
- wszystkie te krejzolskie techniki konstrukcyjne sprawiają, że zestaw może być trudny do złożenia
- budowa momentami mocno nudna, bo kilkakrotnie budujemy po 4 egzemplarze jednego elementu

Poniżej, wyjątkowo DWA filmy: recenzja i osobno budowa:



Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 21309 NASA Apollo Saturn V [VIDEO]

Post autor: jetboy »

Nie mogę się doczekać aż zbuduje swojego. Świetny zestaw! W sklepie w Lego house i p-shopie już znowu są, więc można się ich w krótce spodziewać także w shop.lego.com.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Turnip
Posty: 260
Rejestracja: 13 mar 2016 19:19
Rok urodzenia: 1998
Lokalizacja: Bricksburg

Re: 21309 NASA Apollo Saturn V [VIDEO]

Post autor: Turnip »

Wspaniały zestaw. Niby za tę cenę można kupić wiele innych, bardziej bawialnych setów, ale wizualnie nie mają startu do tej rakiety. Wygląda jak prawdziwy model na półkę. Chciałbym! ;)
ODPOWIEDZ