42068 Airport Rescue Vehicle

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

42068 Airport Rescue Vehicle

Post autor: Sariel »

Obrazek

Recenzja 42068 Airport Rescue Vehicle
Dane techniczne
Seria: Technic
Rok premiery: 2017
Liczba klocków: 1094
Katalogi: Brickset
Cena: $99.99, S@H: 399,99 PLN

Najmniejszy z drugiej fali tegorocznych Techniców był dla mnie miłym zaskoczeniem. Spodziewałem się czegoś prostego, dostałem coś ambitnego i skomplikowanego, o znakomicie pomyślanym układzie skrętnym i dwóch funkcjach w wysięgniku które można opcjonalnie zmotoryzować. Podoba mi się też jak normalnie i realistycznie 42068 wygląda obok dwóch większych Techniców. Jest to ładny, dopracowany, funkcjonalny zestaw, a skręca się nim chyba najfajniej ze wszystkich tegorocznych zestawów. Z minusów wymieniłbym brak jakichkolwiek nowych części czy choćby części w nowych kolorach - wiele osób nie będzie potrzebowało kupić tego zestawu żeby go zbudować - oraz kilka miejsc gdzie wyraźnie szukano oszczędności.

Plusy:
- ładny, realistyczny wygląd
- zaskakujący poziom złożoności i funkcjonalności
- pomysłowy i sprawny układ skrętny
- dwie funkcje które można łatwo podpiąć pod silnik
- prosta, przyjemna budowa, znacznie przystępniejsza niż w 42069 i 42070
- umiarkowana ilość nalepek; nawet bez nich zestaw powinien wyglądać ładnie

Minusy:
- dość niewielki jak na ponad 1000 części (np. 42052 miał mniej części i był ze 2x większy)
- kompletne zero nowości jeśli chodzi o części i kolory; jedyne co w tym zestawie jest unikalne to nalepki
- instrukcja i nalepki są w pudełku luzem i łatwo się uszkadzają
- w 2017 Technicowa straż pożarna nadal nie ma kompletnie żadnych funkcji związanych z wodą. Bardziej przekonujące urządzenia do gaszenia pożarów można dostać na straganie w Lany Poniedziałek.
- model jest delikatniejszy niż większość zestawów
- miejscami widać szukanie oszczędności

Film:
ODPOWIEDZ