10248 Ferrari F40

Moderator: nori

Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 10248 Ferrari F40

Post autor: jetboy »

Na żywo proporcje są nieco lepsze. Nie mówię że jest idealnie, ale jak dla mnie dość dobrze. To wrażenie nieproporcjonalności to w sporej mierze efekt optyczny wynikający z robienia zdjęć modelom w różnej skali. Bo nawet ta sama optyka da różne rezultaty.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: 10248 Ferrari F40

Post autor: Kris Kelvin »

jetboy pisze: Nie fajne jest to że u nas nikt nie komentuje. Nie dziwne że Longer woli pisać na Lugpolu, bo tam ludzie czytają i komentują. To znak dla autora że zrobił dobrą robotę.
Przestałem czytać recenzje zanim to było modne. Tej też nie przeczytałem. Przeleciałem do podsumowania.
Czerwony, włoski badziew dla hipsterów bez skręcanych kół.
A proporcje to są jakieś wieśniackie w stosunku do oryginału.
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
M_longer
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1639
Rejestracja: 20 lip 2013 05:43
Rok urodzenia: 1989
Kontakt:

Re: 10248 Ferrari F40

Post autor: M_longer »

W sumie te trzy zdjęcia to ciekawostka, no ale skoro się napatoczyły przed obiektyw...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Porównywanie zestawu, który jest dwa razy tańszy w stosunku do F40 nie ma chyba większego sensu, ale niebieski jako osobny zestaw całkiem ładnie się broni. Szczegóły wkrótce :)
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: 10248 Ferrari F40

Post autor: Sirius »

Recenzja o tyle dobrze napisana, że podczas czytania udziela się Twój entuzjazm i model zaczyna się podobać (a przynajmniej techniki w nim zastosowane). Niestety potem patrzy się na zdjęcia oryginału i cały efekt pryska ;) Rozumiem, że Tobie model się podoba, ale moim zdaniem w podsumowaniu powinno to wyglądać raczej tak:
+ to czerwone Ferrari...
- które niespecjalnie przypomina czerwone Ferrari.
Awatar użytkownika
M_longer
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1639
Rejestracja: 20 lip 2013 05:43
Rok urodzenia: 1989
Kontakt:

Re: 10248 Ferrari F40

Post autor: M_longer »

Sirius pisze:Recenzja o tyle dobrze napisana, że podczas czytania udziela się Twój entuzjazm i model zaczyna się podobać (a przynajmniej techniki w nim zastosowane). Niestety potem patrzy się na zdjęcia oryginału i cały efekt pryska ;) Rozumiem, że Tobie model się podoba, ale moim zdaniem w podsumowaniu powinno to wyglądać raczej tak:
+ to czerwone Ferrari...
- które niespecjalnie przypomina czerwone Ferrari.
Przypomina. Uwierz, ja jestem spaczony na punkcie proporcji, skalowania itd. I biorąc pod uwagę że to "tylko" zestaw to jest dobrze.
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: 10248 Ferrari F40

Post autor: Sirius »

M_longer pisze: Uwierz, ja jestem spaczony na punkcie proporcji, skalowania itd.
Ja to doskonale wiem. I biorąc to pod uwagę właśnie dziwiło mnie, że tak Ci się ten model podoba. Ale skoro tak mówisz, to może faktycznie coś w tym jest i na żywo wygląda lepiej.
ODPOWIEDZ