41595 Belle

Moderator: nori

Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

41595 Belle

Post autor: SERVATOR »

41595 Belle

Obrazek

Seria: BrickHeadz/BrickHeadz Series 1/Disney
Rok premiery: 2017
Liczba elementów: 139
Figurki: 0
Opakowanie: Kartonik o wymiarach 9.1 x 12.2 x 7.8 cm
Cena: 44,99 zł / £9.99 / $9.99 / 9.99€
Bricklink, Brickset

Jakiś czas temu prezentowałem Wam mój pierwszy zestaw z serii BrickHeadz, którym był 41593 Captain Jack Sparrow.
Do dziś jest on jedynym zestawem z tej serii, który mi się tak naprawdę od razu i bezwarunkowo spodobał. Z czasem zacząłem jednak cieplej spoglądać i na inne zestawy z tej serii a szczególnie na prezentowaną dziś Bellę. Pomimo jej osobistego uroku ostateczna decyzja o jej zakupie zapadła jednak dopiero w związku z planami budowy wersji BrickHeadz naszego reprezentacyjnego bramkarza Łukasza Fabiańskiego. Wśród wszystkich postaci 1 serii BrickHeadz, to właśnie Bella miała najwięcej elementów nadających się do wykorzystania do budowy popularnego Fabiana m.in. elementy idealne na twarz (kolor tan), włosy (reddish brown), strój (yellow), no i oczywiście oczy. Po zbudowaniu Belli wiem jednak, że po zakończeniu żywota LUGPolowej makiety Reprezentacji Polski w stylu BrickHeadz, Bella wróci do swojej pierwotnej postaci i gotowa do podziwiania stanie u mnie na półce.

Bella to jedna z tytułowych postaci filmu Disney’a pod tytułem „Piękna i Bestia”… i oczywiście jest tą piękną. ;)
W świecie LEGO postać ta wystąpiła już wcześniej w serii Disney Princess w zestawie 41067 Belle's Enchanted Castle a figurka Belle kryje się na BL pod numerem dp024.
Obrazek

Opakowanie

Opakowanie zestawu, to miękki kartonik o wymiarach 9.1 x 12.2 x 7.8 cm. Niestety jest tak sklejony, że naprawdę trudno otworzyć go bez jego uszkodzenia - mi się to nie udało.
Szkoda bo pudełka BrickHeadz są naprawdę ładne i można na nich w łatwy sposób porównać model z klocków z postacią popkultury, którą ten model ma przedstawiać.

Obrazek

Obrazek

W środku kartonika znajdują się dwa woreczki z klockami, czarna płytka 6x8 i instrukcja.
Obrazek

Już po woreczku widać, że klocków jest całkiem sporo ale dopiero po rozłożeniu widać, że jest ich naprawdę dużo (oczywiście jak za tę cenę).
Obrazek

Instrukcję można zobaczyć np. TU. Niżej wkleiłem kilka, moim zdaniem najciekawszych jej stron. Zastanawia mnie czy ten niebiesko-biały słupek ma symbolizować bieliznę, a różowa kostka w głowie mózg?
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


Najciekawsze elementy
Najbardziej charakterystycznymi elementami całej serii BrickHeadz są oczywiście oczy. Tak zadrukowane okrągłe tilesy nie występują w żadnym zestawie spoza tej serii.
98138pb072 Tile, Round 1 x 1 with Large White Square and Small White Square Pattern
Obrazek

Drugim klockiem, który jest bardzo charakterystyczny dla całej serii i jest głównym elementem konstrukcyjnym głów wszystkich postaci BrickHeadz jest brick z czterema studami na jednym boku.
22885 Brick, Modified 1 x 2 x 1 2/3 with Studs on 1 Side. Klocek ten szybko zyskuje popularność ale warto go pokazać bo jest jeszcze stosunkowo nowy.
Obrazek

Elementami ekskluzywnymi i dostępnymi wyłącznie w tej figurce są elementy sukni Belli.
3010pb203 Brick 1 x 4 with Yellow Necklace Pattern [Belle]
Obrazek

88930pb076 Slope, Curved 2 x 4 x 2/3 No Studs with Bottom Tubes with Yellow Arches and Circle Pattern
Obrazek

Przeglądając spis elementów na Bricklinku zaskoczyło mnie, że Bella zawiera również kilka dość powszechnych klocków, które dopiero teraz otrzymały nowe dla nich kolory. Tymi klockami są:

11476 Plate, Modified 1 x 2 with Clip Horizontal on Side w kolorze Yellow.
Obrazek

3937 Hinge Brick 1 x 2 Base w kolorze Reddish Brown.
Obrazek

6134 Hinge Brick 2 x 2 Top Plate Thin w kolorze Reddish Brown.
Obrazek

Kończąc wątek opisu najciekawszych części poddaję do potencjalnego wykorzystania pomysł użycia części sukni na zasłony okienne.
Obrazek

Model
Cały modelik prezentuje się bardzo sympatycznie a po jego zbudowaniu pozostało kilka klocków.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W wersji pół zombie też jest fajna. ;)
Obrazek

Umowność BrickHeadz pozwala na stosunkowo łatwą zmianę toższamości Belli na Elisabeth Swann z Piratów z Karaibów.
Obrazek

Prawda, że nawet podobni do filmowych postaci?
Obrazek

Odtworzenie gorącego pocałunku Jacka Sparrowa z Elisabeth z części „Skrzynia umarlaka” jest dość trudne, bo obie postaci zamiast się całować cały czas głęboko patrzą sobie w oczy. Czyżby to była klątwa Willa Turnera?
Obrazek

A przy okazji… Czy na tym zdjęciu widać różnicę prawie 30% klocków więcej u Belli w stosunku do Jacka Sparrowa? Moim zdaniem tak.

I na koniec „zajawka” tego co będzie czyli powodu zakupu przeze mnie opisywanego zestawu. Oto Łukasz Fabiański!
Obrazek

Podsumowanie.

+ Bella to dla mnie jedna z najładniejszych figurek BrickHeadz. Po prostu mi się podoba.
+ Nowe elementy i nowe kolory elementów już powszechnych m.in. 14 sztuk dużej "pralki", rzadkie oczy i ciekawe klocki z nadrukami (5 sztuk).
+ Niezły stosunek ceny do ilości klocków – około 30 groszy za element.
+ Dla mnie plusem jest też pewna ekskluzywność tej serii. Ponieważ nie jest ona powszechnie dostępna w marketach, to są podstawy uważać, że zestawy te mogą mieć kiedyś jaką wartość kolekcjonerską.

- Pudełko powinno być twardsze.
- Nie pogniewałbym się również gdyby zamiast użytych tu niebieskich, pomarańczowych i różowych klocków, które są chyba tylko konstrukcyjnym wypełniaczem były klocki w kolorze np. żółtym.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7069
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 41595 Belle

Post autor: Jaskier »

O! Ktoś zrobił recenzję jedynej figurki z tej serii, którą posiadam. Miło.

Mnie do wyboru tego konkretnego zestawu skusiła ilość elementów (i ograniczony wybór nagród za konkurs :P ). Nie dość, że Bella jest w czołówce pod względem ilości części, to jeszcze są one dosyć uniwersalne. Nawet te nadruki sukni można wykorzystać, co zresztą pokazałeś w swoim tekście.
ODPOWIEDZ