71018 Collectable Minifigures Series 17

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

71018 Collectable Minifigures Series 17

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Seria: Collectable Minifigures
Rok premiery: 2017
Cena: 16 zł saszetka
Numer: 71018
Brickset
Bricklink
Spis figurek:
- Krasnolud Bojowy
- Dziewczyna-motyl
- Koneser
- Człowiek-kukurzydza
- Instruktorka Fitnessu
- Szefowa Kuchni
- Sprzedawca Hot Dogów
- Profesjonalny Surfer
- Kosmiczny Bohater Retro
- Rakietowy Chłopiec
- Siłacz Syrkowy
- Weterynarz
- Vuppie
- Elfia Dama
- Gladiator
- ???

Tradycja grupowego recenzowania minifigów powoli zanika na forach Lego. Ja jednak będę ją utrzymywał ostatnią nitką, może kiedyś odzyska dawną świetność!

O nowej serii minifigures mam zdanie nawet dobre. Drugi gladiator – przecież jeden już był? Ale przeciwnik dla woja musi być na arenie! Elfia wojowniczka? Do tego uroczy piesek i klulik! Symbol Duplo po tylu latach zawitał do system! Jest taki uroczy!

Seria wprowadziła pewną nowość. Jedna z minifigów jest zasłonięta. Kto to jest? Co to oznacza? Po prostu TLG zakłada, że większość będzie brała i dostanie losowego minifiga. Dali więc jakiegoś tajemniczego, którego trzeba będzie wylosować żeby zobaczyć kim jest. Wystarczy sobie wyobrazić sytuację w której grupka kumpli, KFOLi zbiera Minifigures i jaki wielki odniesie sukces ktoś kto przyniesie tajemniczą postać!

Jest jednak pewna, rzecz która spowodowała że pierwszy raz na poważnie się zdenerwowałem na TLG - cena to 16zł!!! Wygląda na to że w minifigures skończyły się dobre okazje cenowe...

Na szczęście projektanci minifigów mieli więcej rozumu, niż ktoś kto wpadł na ten pomysł z ceną.

Krasnolud Bojowy

Nie raz wspominałem jak wielkim sentymentem darzę kultową serię Castle Fantasy Era. Pojawienie się w pewnej, starszej serii minifigures postaci Krasnoluda, sprawiło że ujrzałem okazję na zdobycie czegoś w tym stylu - w końcu główną, dobrą siłą w drugim rzucie Castle Fantasy Era były właśnie Krasnoludy! Trwało wtedy moje Dark Age, ale jakiś czas potem dorwałem saszetkę w Sklepie Patronackim.

No i tego roku znowu dostaliśmy okazję na zdobycie nowego Krasnoluda!

Obrazek

Mój faworyt w Minifigures 17, posiada świetnie nadrukowany, klimatyczny torsik. Dwustronnie, blizna bojowa, tatuaż a nawet zadrukowane rękawy! Do tego posiada nietypowe nóżki - po raz pierwszy są dwukolorowe!

Obrazek

Twarz posiada czerwone, splątane w warkocze, wąsy. Kojarzą mi się one z Asterixem i Obelixem, a wyraz twarzy z głównym antagonistą Lego City: Udercover.

Broda to element, który wystąpił w Serii 12 w przypadku Poszukiwacza Złota. Pasuje jednak o wiele bardziej do Krasnoluda niż górnika. Włosy to zaś irokez w kolorze czerwonym.

Obrazek

Nie zapominajmy o uzbrojeniu! Dostajemy topór oraz najciekawszy element - młot a ala Młot Thora, ale... uwaga... w kolorze czarnym! Jakby tego było mało, posiada ona nadruk, którego jednak nie dałem rady rozszyfrować.

Obrazek

Podsumowując: miłośnicy Castle Fantasy Era - macie tutaj coś co wam się spodoba!

Zachęcam do robienia recenzji pozostałych figów z serii. :)
Ostatnio zmieniony 18 maja 2017 15:56 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7077
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 71018 Collcetable Minifigures Series 17

Post autor: Jaskier »

Na młocie jest dzik/odyniec. Tak samo jak na pasie.
Awatar użytkownika
Vader
Posty: 217
Rejestracja: 17 sty 2017 19:25
Rok urodzenia: 1994

Re: 71018 Collcetable Minifigures Series 17

Post autor: Vader »

Jaskier pisze:Na młocie jest dzik/odyniec. Tak samo jak na pasie.
A może locha?
Na warsztacie:
- Budynek - 45 %
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 71018 Collcetable Minifigures Series 17

Post autor: Silverbrick »

Fakt:
Groźny wojownik z Klanu Dzika, mistrz kowalski i dumny posiadacz młota zwanego Rozbijaczem. Ma tatuaż ze smokiem morskim – dowiedz się gdzie i dlaczego!
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 71018 Collectable Minifigures Series 17

Post autor: Silverbrick »

Rozbójnik

Postanowiłem dziś, że wyposażę się w minifigurkę z królikiem, lecz coś jeszcze wpadło mi do głowy. Istnieje w końcu tajemniczy minifig, który z pewnością jest rzadszy od pozostałych. Nawet jeśli nie, to i tak fakt że TLG go nie pokazuje, czyni go... chm... wyjątkowym? Na domiar tego, zdjęcia zapowiadają całkiem niezłą postać.

Obrazek

Niemal, zaledwie wczoraj Lego postanowiło ujawnić tożsamość minifigurki (bo na Zachodzie* już pewnie pokupowali) i ujawnili jego nazwę - Rozbójnik. Mimo takiej roli postać posiada dość elegancje ubranie. Kojarzy mi się z żołnierzami nowożytnymi, takimi jak z serii Pirates. Torsik i nóżki dopełniają się, a te drugie składają się z dwóch typów plastiku, podobnie jak u Wilkołaka z Minifigures 14. Aha! Zapomniał bym - nadruki znowu są na ramionach!
*Jakby co to Polska jest częścią Zachodu. Nie dajcie się zwieść geograficznym pozorom.

Twarz przybiera groźną minę, a usta są zasłonięte przez chustę. Większość zapewne kojarzy ją jako chustę Cola, gdyż właśnie tam po raz pierwszy wystąpiła.

Obrazek

Oprócz gustownego kapelutka, Rozbójnik ma na sobie pelerynę, której kształt sprawia, że materiał zwisa nie tylko z tyłu ale i też nieco z przodu.

Broń stanowią dwa, czarne rewolwery, które kojarzą się z serią The Lone Ranger lub nieco dziwną (nosy?!) serią Western. Najbardziej jednak się mi kojarzy z Zorro.

Obrazek

Co czyni tą minifigurkę atrakcyjną? To że jest ciekawa i ładna, czy to że jest po prostu minifigurką "specjalną"? Szczerze mówiąc - i to i to.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2017 15:59 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 2 razy.
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: 71018 Collectable Minifigures Series 17

Post autor: Olaf RagnaFoL »

Jeżeli znasz odpowiedź na to pytanie to odpowiedz. Dlaczego LEGO ukryło tą postać na kartoniku? Jakie było zamierzenie, cel, co miało to dać.
Jak nie znasz odpowiedzi to napisz jakie są Twoje przypuszczenia.

W sklepie LEGO nie ma żadnej informacji że jest coś wyjątkowego związanego z tą ukrytą na grafikach postacią.

W Twoim spisie figurek jest 14 pozycji zamiast 16, dlaczego?

Gdzie pojawiła się nazwa tej figurki?
Co do samej figurki to jest świetna, i oglądając swego czasu parę filmów można odnieść wrażenie że gdzieś się już to widziało.
Filmów pewnie nie znasz ze względu na wiek, ale czy w domu nie masz kogoś kto może coś podpowiedzieć?
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 71018 Collectable Minifigures Series 17

Post autor: Silverbrick »

Wyjątkowe było to że była ukryta - tyle. Sami na początku się domyślaliśmy.

Nazwę minifigurki znalazłem na Lego.pl.

Sama minifigurka kojarzy się mi i bratu z Zorro.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 71018 Collectable Minifigures Series 17

Post autor: jetboy »

Olaf RagnaFoL pisze: ale czy w domu nie masz kogoś kto może coś podpowiedzieć?
A co jeśli domowników irytuje jeszcze bardziej niż nas, i właśnie dlatego musi uciekać na różne fora? Bo nie tylko nas katuje. Lista ofiar jest długa.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 71018 Collectable Minifigures Series 17

Post autor: Silverbrick »

Pudło.
Mojego ojca w młodości bardzo ciekawiły tematyki westernowe. Jak widział Overwatcha to od razu spodobał mu się Mc. Cree.
ODPOWIEDZ