41593 Captain Jack Sparrow

Moderator: nori

Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

41593 Captain Jack Sparrow

Post autor: SERVATOR »

41593 Captain Jack Sparrow

Obrazek

Seria: BrickHeadz
Rok premiery: 2017
Liczba elementów: 109
Figurki: 0
Opakowanie: Kartonik o wymiarach 9.1 x 12.2 x 7.8 cm
Cena: 44,99 zł / £9.99 / $9.99 / 9.99€
Bricklink, Brickset, Brick Owl

BrickHeadz to seria, która w świecie AFOLi wywołuje wiele kontrowersji. W prowadzonej obecnie sondzie na Brickset.com, której autorzy pytają o najlepszy set z tej serii prawie połowa respondentów odpowiada, że w ogóle nie lubi BrickHeadz.
Prezentowany w tej recenzji zestaw 41593 Kapitan Jack Sparrow z Piratów z Karaibów uzyskał w tej sondzie wysokie, drugie miejsce. Cieszę się bo i mi ten set się podoba. :)

Obrazek

Czy ta seria jest naprawdę taka nieudana? Czy może jednak seria ta okaże się to kolejnym komercyjnym sukcesem The LEGO Group? Czas pokaże.... Ja daję im szansę. :)

Wraz z Wielkanocnym Zajączkiem, w świąteczny, niedzielny poranek w naszym domu pojawiło się nieduże ale bardzo atrakcyjnie pudełeczko. Zwłaszcza grafika ze zdjęciem z filmu wywołała szeroki uśmiech na naszych twarzach.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

W środku znajdowały się dwa woreczki z klockami, czarna płytka 4x6 i instrukcja.

Obrazek

Ciach-mach i zawartość woreczków wylądowała do prezentacji na kolejnym zdjęciu.

Obrazek

Instrukcję można zobaczyć np. TU. Przykładowych kilka obrazków z tej instrukcji wygląda tak:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Do dnia dzisiejszego w serwisie Bricklink nie ma spisu części tego zestawu.
Najbardziej charakterystycznym elementem całej serii BrickHeadz jest oczywiście 22885 Brick, Modified 1 x 2 x 1 2/3 with Studs on 1 Side. Klocek ten szybko zyskuje popularność ale warto go pokazać bo jest jeszcze stosunkowo nowy.
Obrazek

Pozostałe najciekawsze elementy tego zestawu, których nie ma jeszcze na BL a które są w sumie zwykłymi klockami z niezwykłymi nadrukami, zaprezentuję wyłącznie na fotografii. Gdybyście koniecznie/natychmiast/już chcieli jednak zobaczyć je w jakimś katalogu, to są one w Brick Owl.

Obrazek

Dopiero dziś skojarzyłem, że ciekawym elementem jest również 11476 Plate, Modified 1 x 2 with Clip Horizontal on Side w kolorze TAN.
Obrazek

Cały modelik prezentuje się sympatycznie a po jego zbudowaniu pozostało kilka klocków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Człowiek bez twarzy... i ręki. ;)
Obrazek

I na koniec fotka z moim turem. IMO, mojemu turkowi do firmowego zestawu nic nie brakuje zwłaszcza, że jest zrobiony z połowy elementów Jack'a. ;)
Obrazek

Podsumowanie.

+ nowe, kreatywne podejście do klocków. Takich figurek z klocków jeszcze nie było.
+ nowe/ciekawe elementy. Tu jest 14 sztuk dużej "pralki" i ciekawe klocki z nadrukami.
+ szeroko rozpoznawalne postaci z świata popkoultury

+/- cena. No właśnie. Zestaw na S@H kosztuje 44,99 zł czyli koszt jednego klocka jest poniżej 40 groszy. To nawet fair. Na Allegro jest drożej - ceny zaczynają się od 55 zł. Wychodzi więc, że zestaw w cenie 45 zł jest tani. ;)

Ja jestem z tego zestawu zadowolony. Dobry Wielkanocny Zajączek. Oj dobry. :)
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2017 11:58 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 41593 Captain Jack Sparrow

Post autor: Silverbrick »

Ciekawi mnie co by było, gdyby w takim głosowaniu brały udział fani Lego ze wszystkich grup wiekowych. Chociaż podejrzewam, że było by podobnie. Sam bym zagłosował na to co większość. Tą serię trapi dokładnie to samo co Mighty Micros. Może i nie wyglądają głupio, jak kreskówki CN z ostatnich 2-3 lat, ale zdecydowanie wolałbym mieć normalne (minfigowe) wersje tych bohaterów, tym bardziej, że takie Sillent Mary jest już dostępne w sprzedaży.
ATL
Posty: 10
Rejestracja: 24 sty 2017 00:43
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: UK

Re: 41593 Captain Jack Sparrow

Post autor: ATL »

Może i nie są to najlepsze zestawy ale dla kogoś kto ma mniejsza gotówke i chciał by posiadać coś z Piratów to może być nawet dobre rozwiązanie. Kupienie Sillent Mary niestety ale wymaga niezłego budżetu.
ODPOWIEDZ