853609 (Minecraft) Skin Pack 1

Moderator: nori

Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

853609 (Minecraft) Skin Pack 1

Post autor: SERVATOR »

853609 (Minecraft) Skin Pack 1

Obrazek

Seria: Minecraft
Rok premiery: 2016
Liczba elementów: 25
Figurki: 4
Opakowanie: Blister
Cena: 59,99 zł / £10.99 / $14.99 / 12.99€
Bricklink, Brickset

Zaprezentowany poniżej zestaw jest drugim elementem z "mini serii" rozszerzeń do zestawów z linii Minecraft. Drugi zestaw (853610) przedstawiłem w TYM wątku.
Powyżej, z premedytacją użyłem określenia "mini seria", bo mam nadzieję, że te dwa sety to nie koniec tych naprawdę fajnych dodatków. A dlaczego?
Ano dlatego, że patrząc na figurki z obu dotychczas wydanych zestawów można powiedzieć, iż idealnie wpisują się one w klimat gry "Minecraft: Story Mode" (w przeciwieństwie do oryginalnego Minecrafta w tej grze nic się nie tworzy/kreuje a jej bohaterowie przemierzają świat zgodnie z wyborami dokonywanymi przez gracza).

Obrazek

Z tego co wiem żadna z obecnie wydanych figurek Lego nie jest postacią, która wystąpiła w tej grze. Patrząc na screeny z tej gry widać jednak, że część z nich może z powodzeniem je udawać. Czy i Wam ludziki z tej paczki wydają się podobne do tych z poniższej fotki (brodacz, TNT, gość w zielonym, łuk)?
Obrazek


Wracając do zestawu.
Podobnie jak w przypadku zestawu 853610 klocki zapakowane są w przezroczyste, specjalnie wytłoczone plastikowe opakowanie, tzw. blister.

Obrazek Obrazek

W środku znajdują się 4 figurki, kilka akcesoriów i dwa mini modeliki zaprezentowane na załączonej do opakowania instrukcji.
Obrazek

Podobnie jak w przypadku zestawu 853610 wszystkie figurki (zwłaszcza z przodu) prezentują się całkiem atrakcyjnie, nawet dla osób, które nie są jakimiś szczególnymi fanami tematyki Minecraft. Jakość nadruków oczywiście jest na najwyższym poziomie.
Tu również wszystkie figurki są UNIKATAMI. Poza rączkami, żaden z elementów tych postaci nie występuje w innym zestawie.
Obrazek

Z tyłu jest gorzej, bo nadruków nie ma wcale. W większości jednak strasznie to nie przeszkadza.
Obrazek

Akcesoria i mini modeliki w tym zestawie prezentują się tak:
Obrazek

Cała ekipa gotowa do eksploracji nieznanych a nawet jeszcze nie stworzonych miejsc w świecie Minecraft naprawdę zachęca do zabawy. Prezentowane figurki są fajne głównie przez to, że w standardowych zestawach nie ma figurek graczy innych niż Steve i Alex. Taki set otwiera nowe możliwości zabawy w klimacie gry Minecraft.
Obrazek

No ale i osoba nie będąca fanem Minecrafta może ucieszyć się z faktu posiadania bądź co bądź unikalnych strojów postaci. Mi szczególnie podoba się bluza z hamburgerem i cały strój w którym na poniższym zdjęciu jest Batman.

Obrazek


Podsumowując. Dla fana serii Minecraft moim zdaniem jest to zestaw obowiązkowy. W Polsce nie jest popularny, bo w większości sklepów stacjonarnych (Smyk, TrU, hipermarkety) jest niedostępny. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że te dzieci, które o tym zestawie nie wiedziały bardzo chcą go mieć - nadaje się więc na prezent dla prawdziwego fana serii LEGO Minecraft. Gdyby tylko jeszcze kosztował 39,99 zł...

I jeszcze jedno. Gdybym miał wybierać pomiędzy opisanymi przeze mnie zestawami "skórek", to wybrałbym ten opisany tutaj. IMO w tym secie stroje figurek są bardziej uniwersalne.
ODPOWIEDZ