853610 (Minecraft) Skin Pack 2

Moderator: nori

Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

853610 (Minecraft) Skin Pack 2

Post autor: SERVATOR »

853610 (Minecraft) Skin Pack 2

Obrazek

Seria: Minecraft
Rok premiery: 2016
Liczba elementów: 28
Figurki: 4
Opakowanie: Blister
Cena: 59,99 zł / £10.99 / $14.99 / 12.99€
Bricklink, Brickset

Minecraft, to seria która wśród AFOLi nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Głównym tego powodem są zapewne wysokie ceny zestawów z tej serii windowane głównie przez licencję. Poza figurkami, które u "starszych" odbiorców nie wywołują bicia serca są tu głównie powszechne/proste i spore elementy (zwłaszcza bricki 2x2 i 2x4), które świetnie nadają się na wypełniacz ale do misternych MOCów już niekoniecznie.
Cieszy się ona jednak sporym zainteresowaniem wśród dzieci, a zwłaszcza chłopców wieku 6-10 lat. Jest to oczywiście efektem dużej popularności gry Minecraft. Z tego też powodu (mam w domu 9-latka) i pod moją strzechą kilka zestawów z tej serii zawitało. ;)
Dla mnie najciekawsze z tej serii okazały się póki co dwa zestawy tzw. "skórek", czyli figurek, które w świecie gry Minecraft są graficzną prezentacją gracza. Nie są to żadne konkretne postaci z gry Minecraft ale przykładowe "skórki", które gracze w Minecraft rzeczywiście mogliby sobie wygenerować.

Klocki zapakowane są w przezroczyste, specjalnie wytłoczone plastikowe opakowanie, tzw. blister. Trzeba przyznać, że wygląda ono naprawdę atrakcyjnie.
Obrazek Obrazek

W środku znajdują się 4 figurki, kilka akcesoriów i mini modelik zaprezentowany na załączonej do opakowania instrukcji.
Obrazek

Figurki (zwłaszcza z przodu) prezentują się całkiem atrakcyjnie, nawet dla osób, które nie są jakimiś szczególnymi fanami tematyki Minecraft. Jakość nadruków oczywiście jest na najwyższym poziomie.
Wszystkie figurki są UNIKATAMI. Poza rączkami, żaden z elementów tych postaci nie występuje w innym zestawie.
Obrazek

Z tyłu jest gorzej, bo nadruków nie ma wcale. W większości jednak strasznie to nie przeszkadza.
Obrazek

Akcesoria i mini model w tym zestawie prezentują się tak:
Obrazek

Cała ekipa gotowa do eksploracji nieznanych a nawet jeszcze nie stworzonych miejsc w świecie Minecraft naprawdę zachęca do zabawy. Prezentowane figurki są fajne głównie przez to, że w standardowych zestawach nie ma figurek graczy innych niż Steve i Alex. Taki set otwiera nowe możliwości zabawy w klimacie gry Minecraft.
Obrazek

No ale i osoba nie będąca fanem Minecrafta może ucieszyć się z faktu posiadania bądź co bądź unikalnych strojów postaci.
Obrazek

Podsumowując. Dla fana serii Minecraft moim zdaniem jest to zestaw obowiązkowy. W Polsce nie jest popularny, bo w większości sklepów stacjonarnych (Smyk, TrU, hipermarkety) jest niedostępny. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że te dzieci, które o tym zestawie nie wiedziały bardzo chcą go mieć - nadaje się więc na prezent dla prawdziwego fana serii LEGO Minecraft. Gdyby tylko jeszcze kosztował 39,99 zł...
Ostatnio zmieniony 22 mar 2017 14:08 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szww
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1820
Rejestracja: 19 wrz 2013 11:16
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 853610 (Minecraft) Skin Pack 2

Post autor: szww »

To niebieskie z wielkim okiem jest urocze, nie wiem co to, ale chyba sobie sprawię z jednego czy dwa :)
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 853610 (Minecraft) Skin Pack 2

Post autor: Silverbrick »

SERVATOR pisze:Minecraft, to seria która wśród AFOLi nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Głównym tego powodem są zapewne wysokie ceny zestawów z tej serii windowane głównie przez licencję.
Ufff... już się obawiałem, że przez antyfanostwo...

Swoją drogą, w grę Minecraft gra ogrom starszych graczy i jeszcze jakiś czas temu na Polskim YT, cała masa starszych YouTuberów ją nagrywała. Dzisiaj ta moda została nieco odsunięty, między innymi przez Lego Worlds.

Cena jest dla mnie zagadką. Taki Battlepack Star Wars też ma cztery minifgi, a dodatkowo i model. To jakiś specjał chyba. Mówi się, że figurki/elementy mają wartość "rzadka/nierzadka" tylko dla fanów, ale nie oszukujmy się - Lego też trzyma ten schemat. Dlatego też poszły takie ceny saszetek Nexo. Biorąc to pod uwagę, oraz ciekawostki pokroju magazyn 30zł za 10zł stwierdzam, że gdzie są pieniądze tak kończy się logika...

Chociaż jakby tak się przyjrzeć... to wcale nie jest to złe. Jeśli cena nielicencjonowanego blistera jest jeszcze mniejsza, to zestawy takiego typu staną się dla mnie jednymi z ulubionych. Szczerze mówiąc, jeszcze nie dawno myślałem, że są po 80 zeta.
ODPOWIEDZ