30348 Mini Dumper

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

30348 Mini Dumper

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Liczba części: 45
Numer: 30348
Tytuł : Mini Dumper
Rok premiery: 2016
Seria: City
Podseria: Budowa
Licencjonowany: Nie
Brickset
Bricklink
Allegro

To będzie nietypowa recenzja. Raczej dziwne, żebym recenzował coś tej serii Wziąłem udział w konkursie organizowanym podczas imprezy City. Zadaniem było zbudować coś w tematyce komunikacja (miejska). Gdy w pudle z elementami zobaczyłem parę piesków, zrozumiałem iż fajnym pomysłem było by zbudować psi zaprzęg.

Moje staranie się opłaciło, gdyż dostałem się do najlepszej 20-stki i wygrałem taki oto polybag – moje trofeum!

Jak na polybag – mamy prostą konstrukcje i minifiga. Mini wywrotka przypomina trochę obecne czasy Lego (elementy, detale), a trochę stare (rozmiar). Gdyby znalazł się tutaj elementy przezroczystoczarne (nie wiem czy jest taka nazwa koloru, taki chyba nie może istnieć) to by obudził się we mnie spory sentyment. Pamiętam jak mając 3 lata wróciłem wraz z rodzicami do domu i zobaczyłem, że na stole leży spory zestaw z serii Creator, przedstawiający mini modele budowlane, wraz z modelami alternatywnymi (kto go tam podłożył, do dziś się nie wyjaśniło).

Obrazek

Funkcje to w właściwie wszystko co taka wywrotka powinna zawierać – prosta. Działająca funkcja nabierania brązowych groszków. Ma to być narzędzie do nabierania ziemi, ale gdyby mi się zebrało na czarny humor powiedział bym, że służy do sprzątania po psie. ;)

Obrazek

Element rury wydechowej, koła i to w sumie tyle mam do powiedzenia. Model zgrabny.

Obrazek

Dodatkowym modelem jest mały płotek z lampkami ostrzegawczymi.

Obrazek

Minifig to typowy budowlaniec ubrany w fartuch i czapkę. Trochę dziwne, że kolor fartucha jest za jasny w stosunku do spodni, ale mały to detal. Mały plusik za nowy rodzaj czapki.

Obrazek

Obrazek

Akcesoria są trzy: łopata, która znajdzie zastosowanie w seriach archeologicznych (Pharaon Quest, Indiana Jones), miotła i młot pneumatyczny – element, którego nigdy nie miałem.

Obrazek

Podsumowanie
Plusy
+ Mały, zgrabny zestawik
+ Utoczy model
+ Nowa czapka
+ Uniwersalny [?]
+ Spodoba się fanom serii

Minusy
- Dla mnie - City
Ostatnio zmieniony 19 mar 2017 08:54 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Turnip
Posty: 260
Rejestracja: 13 mar 2016 19:19
Rok urodzenia: 1998
Lokalizacja: Bricksburg

Re: 30348 Mini Dumper

Post autor: Turnip »

Gdybym miał 10 lat mniej... Jaką kiedyś dużą radość dawały takie proste rzeczy. Obecnie - nie ma tu niczego, co przyciągałoby moją uwagę, jedynie wywołuje krótką refleksję nad upływem czasu.
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: 30348 Mini Dumper

Post autor: Olaf RagnaFoL »

To jest wywrotka, nie koparka.

W przeszłości były chyba trzy zestawy o tej tematyce.
Jeden z 1989 roku [6507], a drugi dziesięć lat później [6439]. Kolejny to rok 2000 [6470].
Starszy zestaw prezentuje się skromniej, nowszy jest już bogatszy bo ma choćby znaki. Ostatni to powrót do skromności, dostał za to części z Technic.

W recenzowanym polybagu ciekawi mnie co robi tu Weapon Ray Gun 13608?

Na koniec Silver błąd z użyciem Brickest masz w wielu miejscach.
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 30348 Mini Dumper

Post autor: Silverbrick »

Olaf RagnaFoL pisze:Na koniec Silver błąd z użyciem Brickest masz w wielu miejscach.
No to się już chyba wyjaśnił problem Brickset. Mam przygotowany specjalny "szablon" do danych podstawowych, żeby nie musieć za każdym razem robić nowej listy. Popełniłem błąd szablonie - błędy się dostały do wypełnionego.
Olaf RagnaFoL pisze:W recenzowanym polybagu ciekawi mnie co robi tu Weapon Ray Gun 13608?
Pełni rolę rury wydechowej.
ODPOWIEDZ