70347 King’s Guard Artillery

Moderator: nori

Wolsz stwory elektryczne czy magmowe?

Elektryczne
0
Brak głosów
Magmowe
0
Brak głosów
Oba są świetne!
1
100%
 
Liczba głosów: 1
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

70347 King’s Guard Artillery

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Liczba części: 98
Numer: 70347
Tytuł : King’s Guard Artillery
Rok premiery: 2017
Seria: Nexo Knights
Licencjonowany: Nie
Brickest
Bricklink
Lego.pl
Allegro

Gdy tylko ukazały się pierwsze zdjęcia dotyczące nowego rzutu Nexo Knights, zaniemówiłem z zachwytu. Poczułem się jak rok temu, gdy to seria wchodziła i co nowa wieść to nowa radocha. Myśleliśmy, że pojawią się potwory morskie, czy leśne lecz zamiast tego dostaliśmy zupełnie inne… nieopisywane w Księdze Potworów (w sensie książki jako produktu) Potwory Elektryczne! No dobra… pomyliłem się… Kamienne… no dobra Kamienno-Elektryczne!

Sam rzut wyraźnie zaznacza, że coś się dzieje dużego. Tym co sprawiło, że nie zaniemówiłem było pojawienie się w serii Monstroxa… eee… mówiłem Monstroxa? Eee… jakby co to ja nic o nim nie mówiłem… ciii!

Nowy sezon wystartował już na Cartoon Network, więc zaczęło się dziać! A to jeszcze nie koniec! Ja osobiście, czekam jednak na wersję DVD.

Dobrałem się do tego rzutu, kiedy kupiłem jakiś czas w Selgrosie mały zestaw…

Po jednej stronie barykady stoi znany już dobrze Królewski Żołnierz. Minifig mimo, iż mogłoby się wydawać standardowy, miło zaskoczył paroma niuansami.

Obrazek

Sam w sobie jest to typowy szeregowiec armii Knightonu. Bardzo fajny torsik i nóżki przedstawiające zbroję ulepszoną technologicznie, herb królestwa, hełm oraz dwie główki – wściekła i poważna. Widać, że ten gość toczy właśnie trudny bój.

Obrazek

Tym co wyróżnia go na tle Królewski Żołnierzy z poprzednich rzutów jest zbroja neon-orange. Taka sama wystąpiła w jednym z numerów magazyny, czy pewnej książeczce. Element potrafi naprawdę ładnie urozmaicić wygląd rycerza i tak jest też w tym przypadku.

Obrazek

Jako bron dostajemy włócznię w ciemnobrązowym, powiedziałbym ołowianym kolorze.

Druga strona barykady to chyba najciekawszy element zestawu, choć są też inne zalety. Oto i mój pierwszy z Kamienno-Elektrycznych Potworów – Kamienna Machina!

Sama minifigurka jest rzeczą, o której można się wypowiadać w samych superlatywach. Pamiętam jak rok temu po raz pierwszy miałem w ręce Kruszyciela Skał i jak zachwycałem się nad minifgiem… Tym razem jest niemal identycznie tyle, że jak już mówiłem – mamy w serii niezwykły powiew świeżości! Sam elektryczny potwór wprost wymiata!

Obrazek

Nadruki na torsie czy nogach przebijają detale Królewskie Żołnierza i tworzą niezwykły efekt. Motywy elektryczne, szpony na stopach i do tego ta dwustronna główka! Z jednej mamy twarz posępną, z drugie szaloną niczym Joker z DC.

Obrazek

Jeśli mówić o głowie, nie można zapomnieć o „rogach” postaci – piękny kolor i w dodatku nowy niezwykle ciekawy element!

Jako uzbrojenie dostajemy młot z elementem elektryczności. Cześć miała premierę w serii Chima gdzie imitowała zupełnie coś innego, lecz tu pasuje jak ulał. Zdecydowanie jeden z najciekawszych elementów zestawu.

Obrazek

Obrazek

Rycerz dostaje do dyspozycji całkiem spory jak na taki mały zestaw pojazd. O ile w przypadku Pojazdu Bojowego Knighton można było psioczyć na wygląd modelu to tutaj nie ma takiej opcji! Pokazano, iż rycerze, także mają ciekawe wehikuły.

Obrazek

Nie ma tutaj tego czego się zawsze obawiam – dzurawości, a kolorystyka jest urozmaicona. W pierwszym rzucie Nexo większość pojazdów łączyła szarość, neon-orange, błękit i niebieski. W drugim pojawił, się także granatowy, który dodał pojazdom sporego klimatu. W trzecim powraca ta gama barw, urozmaicona o jeszcze jeden kolor – pomarańczowym, nieprzezroczysty.

Obrazek

Z tyłu jedno małe koło, z przodu dwa ciekawie wykrzywione duże, a pojazd lekko pochylony. Posiada on dwa znaczące sposoby ataku. Pierwszy z nich to broń biała czyli ostrza na przedzie, będące ciekawym elementami. Do ataku na dystans – karabin maszynowy, podobny jak w przypadku pojazdu potwora z magazynu, czy pojazdu Macy. Od czasów Kruszarki Skał, taki patent jest wykorzystywany coraz częściej i fajnie!

Obrazek

Gdzie posadzić minifiga? Nie ma gdzie wczepić! Projektanci zrobili jednak inną metodę, która wprowadza nieco świeżości – dzięki elementowi neon-orange z tyłu można „położyć” tam minifiga niczym kierowcę artylerii przeciwlotniczej. Ciekawy patent.

Obrazek

Obrazek

Podsumowanie
Plusy
+ Powiew świeżości w Nexo
+ Rycerz z inną zbroją
+ Świetny potwór kamienny
+ Element pioruna
+ Cena
+ Ciekawy pojazd
+ Broń dystansowa i bezpośrednia
+ Nowy typ wkładania minifiga do pojazdu

Minusy
Brak
ODPOWIEDZ