76063 Mighty Micros: The Flash vs. Captain Cold

Moderator: nori

Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

76063 Mighty Micros: The Flash vs. Captain Cold

Post autor: SERVATOR »

76063 Mighty Micros: The Flash vs. Captain Cold

Obrazek

Seria: DC Comics Super Heroes. Mighty Micros
Rok premiery: 2016
Liczba elementów: 88 (+8 zapasowych)
Figurki: 2
Opakowanie: Pudełko (12.2 x 14.1 x 4.6 cm)
Cena: RPP 44,99 / ZŁ £8.99 / $9.99 / 4.99€
Bricklink, Brickset

Będzie to historia na temat bardzo dobrze wydanych 22,49 zł, bo właśnie za tyle, kilkanaście dni temu kupiłem ten zestaw na trwającej do dziś wyprzedaży na S@H.

Pudełko

Miękki kartonik o wymiarach 12.2 x 14.1 x 4.6 cm. Jak większość opakowań zestawów LEGO ze świetnymi grafikami i żywymi kolorami. Opakowanie na "wgniotkę" co od razu wykorzystał mój syn.

Obrazek

Obrazek

Zawartość

W środku były dwa woreczki z klockami i trzy złożone kartki z instrukcjami/spisem elementów. Niestety nie zdążyłem zrobić fotki woreczków, bo mój syn był szybszy. ;)
Elementów jest całkiem sporo. Nie przykładałem się do ich ułożenia bo gorąco zachęcam Was do przyjrzenia się kompletnej liście na Bricklink-u albo przynajmniej zerknięcia niżej - na najciekawsze elementy. A jest ich sporo...

Obrazek


Instrukcje

W zestawie znajdują się 2 instrukcje i kartka ze spisem elementów oraz reklamowymi obrazkami dotyczącymi serii LEGO DC Comics Super Heroes. Są to dwustronnie zadrukowane kartki formatu zbliżonego do A5 poskładane w kostki wielkości 5x7 cm. Materiały te można zobaczyć np. TU. Przykładowa strona jednej z instrukcji wygląda tak:

Obrazek

Ciekawe elementy

Jak na tak mały zestaw jest w nim naprawdę dużo nowych i unikalnych elementów. Najciekawsze są oczywiście te, które występują wyłącznie w tym zestawie. Są to:

3062bpb046 Brick, Round 1 x 1 Open Stud with Bright Light Yellow 'POWER BOLT' and Magenta Bubbles Pattern
Obrazek

85984pb115 Slope 30 1 x 2 x 2/3 with Yellow Circle and Lightning Bolt (DC The Flash Logo) Pattern
Obrazek

3626cpb1543 Minifig, Head Balaclava with Round White Eye Holes over Light Flesh Face and Small Crooked Smile Pattern - Stud Recessed
Obrazek

973pb2296c01 Torso Batman Yellow Circle and Lightning Bolts (DC The Flash Logo) Pattern / Red Arms / Red Hands
Obrazek

3626cpb1542 Minifig, Head Medium Blue Eye Mask with White Eye Holes and Clenched Teeth Pattern (Captain Cold) - Stud Recessed
Obrazek

973pb2295c01 Torso White Icicles Collar and Bright Light Orange Belt Pattern (Captain Cold) / Medium Blue Arms / White Hands
Obrazek

98834 Vehicle, Spoiler 2 x 4 with Handle
Obrazek

Figurki

W zestawie są figurki dwóch komiksowych postaci, których zwą The Flash i Captain Cold. Od razu widać, który to Błyskawica a który Kapitan Zimno (o ile ktoś ich kiedykolwiek tak nazwał) bo jeden jest czerwony a drugi niebieski. ;))
Nie będę ściemniał. Nie znam tego świata, choć gdzieś mignęły mi te postaci w jakiś filmach i komiksach. Myślę, że Nori nie pogniewa się na mnie jak po historię tych postaci odeślę Was do niego. :)
Dość powiedzieć, że te figurki są jakimiś karykaturami postaci komiksowych, bo mają krótkie nóżki co czyni je jeszcze mniej proporcjonalnymi niż standardowe minifigurki tych bohaterów dostępnych w innych zestawach. Na szczęście nóżki te można bez problemu wymienić na wersję "normalną".
Poza tym nie ma się do czego przyczepić. Figurki są świetnie wykonane a dla kogoś kto nie jest jakimś szczególnym fanem serii również wystarczająco dobrze reprezentują postaci komiksowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Modele

W zestawie są też dwa modele mini pojazdów tych bohaterów. Mi osobiście DUŻO BARDZIEJ podoba się niebieski traktor/pług ale i pojazd Flash'a jest fajny.

Do boju rusza Capitan Cold. Machina już gotowa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z drugiego końca startuje Flash. Silniki już odpalone.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Choć są antagonistami nie potrafią się jednak na poważnie zmierzyć. Zamiast tego wolą sobie robić psikusy. A to nalać lodowatej wody na siedzenie, a to wsadzić loda w wydech...

Obrazek

Generalnie chłopaki cały czas coś wymyślają... Wciągają też do zabawy inne postaci ze świata komiksów choć na spotkania z nimi ZAWSZE zakładają długie spodnie.

Obrazek

Podsumowanie

PLUSY
+ obecna CENA!!!! Niecałe 25 zł za ten zestaw, to jest naprawdę okazja
+ sporo unikalnych elementów
+ licencyjne postaci, które zazwyczaj mają wyższe ceny

MINUSY
- 45 zł bym za ten zestaw nie dał
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 76063 Mighty Micros: The Flash vs. Captain Cold

Post autor: Silverbrick »

Wyglądają jak superbohaterowie z Teen Titans GO...

Widzę tutaj, jednak dwa ciekawe elementy - puszkę i "ostrza żywiołu ognia".
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7057
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 76063 Mighty Micros: The Flash vs. Captain Cold

Post autor: Jaskier »

Kupiłem ten i Batmana z Catwoman w zeszłym roku w dużo wyższej cenie, ale w sumie nie żałuję. Figurka Flasha ze zwykłymi nóżkami spokojnie może uchodzić za zwykłego Flasha, większość z tej serii wygląda jak dzieciaki poprzebierane na bal kostiumowy.

Spluwa Captaina Colda nie strzela wodą, tylko zamraża. :P
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 76063 Mighty Micros: The Flash vs. Captain Cold

Post autor: SERVATOR »

Jaskier pisze:Spluwa Captaina Colda nie strzela wodą, tylko zamraża. :P
Na szczęście lód+ogień=woda więc historia w miarę trzyma się kupy. ;)
ODPOWIEDZ