70337 Ultimate Lance

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

70337 Ultimate Lance

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Rok wydania: 2016
Numer: 70337
Liczba części: 75
Tytuł: Ultimate Lance
Seria: Nexo Knights
Rok premiery: 2016
Cena katalogowa: £6.99 / $9.99 / 9.99€ / 39,99zł
Brickset
Bricklink
Lego.pl
Allegro
Lego Nexo Knights: Merlok 2.0 (Android)
Lego Nexo Knights: Merlok 2.0 (iOS)

Zestawy Ultimate cieszą się u mnie dużym uznaniem. Przepiękne minifgi, masa uzbrojenia, trzy Nexo Moce, niezła cena… Nie jest to zresztą tylko moja opinia, Jeszcze przed premierą gry Nexo Knights: Merlok 2.0 zestawy z tej linii schodziły jak świeże bułeczki.

Obrazek

Kiedy zobaczyłem zapowiedź dwóch nowych rycerzy Ultimate, wiedziałem iż będzie to must-have. było mi jednak dane otworzyć jeden z nich, dopiero teraz.

Zaraz po złożeniu i rzuceniu okiem, wiedziałem iż figurka idzie pełną parą w epickość. Sama w sobie jest bardzo zaawansowana i można o niej gadać godzinami. Zdejmijmy więc ją z podstawki i przyjrzyjmy się jej uważnie…

Obrazek

Pierwsze co rzuca się w oczy, to kolorystyka. Tutaj warto dodać, iż biel jest kolorem posiadającym duży potencjał, który jednak nieco traci przez ogólne rozpowszechnienie... Teraz, gdy mamy porównanie z innymi rycerzami Ultimate, widzimy iż biel jest pełnoprawną barwą, a nie jej brakiem.

Obrazek

Torsik i nóżki są wspominanym już wcześniej kolorze, a nadruk na nich wygląda obłędnie. Były już może lepsze nadruki w zestawach Ultimate ale i tak nie ma na co narzekać.

Obrazek

Na torsik zakładamy przezroczystą zbroję, która to oprócz pełnienia ważnej funkcji kolorystycznej powoduje jeszcze inny ciekawy efekt. Lance posiada nadruk na pleckach, tak jak reszta rycerzy. O ile zazwyczaj, takie nadruki były zasłaniane przez zbroje, to tutaj jest on doskonale widoczny przez pancerz! Takiego patentu w Lego jeszcze nie widziałem…

Obrazek

Rdzeń hełmu jest niemal żywcem wzięty z serii pokroju City, lecz piękna, przezroczysta przyłbica ratuje wszystko. Buźka dwustronna – wyraz uśmiechnięty i lekko żartobliwy.

Obrazek

Nierozłączną częścią zestawów Ultimate, są świetne zaprojektowane bronie. Tu jest nie inaczej. Lance jest wojownikiem specjalizującym się w walce lancą (stad jego imię), tak więc dostał tutaj właśnie taką broń – i to naprane, nie był jaką! Chyba będę musiał jeszcze raz powtórzyć słowo epicka! Jej wygląd jest obłędny i ma się wrażenie, że właśnie w ciebie nią celuje. Kolorystyka wpasowuje się w kolorystykę postaci, a do tego mamy tutaj pewne nawiązanie! Na końcu włóczni znajdziemy element diamentu, który to ma służyć jako część tej technologicznej broni, ale także symbolizować postać, jak o iż nasz bohater jest bogaty.

Obrazek

O ile sprawa ofensywy jest omówiona, to czas spojrzeć czym heros się broni. Nie jest to żadne zaskoczenie – tarcza z wczepianą Nexo Mocą. Sam element wygląda ciekawie, a do tego duża ilość kombinacji wczepianych mocy jest na pewno bawialna funkcją.

Jeszcze inną, ważną częścią tego typu zestawów są naprawdę fajne gadżety zamontowane na plecach postaci. W tym przypadku mamy do czynienia ze dużymi skrzydłami, w bardzo fajnym kształcie, będącymi za razem jednymz najbardziej charakterystycznych elementów tego zestawu.

Obrazek

Obrazek

Jako iż zestaw zawiera trzy Nexo Moce, akcesoria nie tylko pełnią rolę dodatkowe sprzętu ale i symbolizują poszczególne moce! Pierwsza z nich to działko wodne, które jest miotaczem studów z wczepionym kryształem. Element wspominanego kryształu wywodzi się z serii Chima. Do działka jest dołączony pojemniczek, gdzie można schować zapasową amunicję. Wadą jest, to iż przez zbroję działko łatwo wypada z rąk postaci

Obrazek

Obrazek

Następnym uzbrojeniem są dwa.. chmmm… blastery? Sam nie wiem jak to nazwać. Wczepia się je w skrzydła, przez co ich potencjał jest nieco bardziej wykorzystany.

Obrazek

Oba rodzaje sprzętu nie mają jakiegoś elementu wow, ale nie przeszkadzają.

Zestaw zawiera trzy Nexo Moce a są to: Wzlot, Morski Smok i Szarża.

Głowna z nich, czyli Wzlot daje nam możliwość niemal żywcem przeniesienia zestawu do gry. Postać, którą kierujemy dostaje dokładnie takie same skrzydła jak Lance i może wykonać nagły wzlot, żeby za chwilę uderzyć z powietrza.

Obrazek

Morski Smok należy do grupy mocy smoczych, które to pozwalają naszym postacią władać mocami konkretnych smoków. Dodana do zestawu, umożliwia uwolnienie fali wodnych danych, które to jakiś czas później wywołują tsunami.

Obrazek

Szarża, daje nam wielki, czerwony miecz, który zadaje wrogą mocnego łupnia.

Obrazek

Obrazek

Podsumowanie
Plusy
+ Nexo
+ Ultimate
+ Dobra cen jak na tak fajne elementy
+ Wykorzystanie kolorystycznego potencjału bieli
+ Świetna włócznia
+ Diamenty
+ Wygląd postaci
+ Skrzydła
+ 3 Nexo Moce

Minusy
- Dodatkowe akcesoria przeciętne
- Miotacz wypada z ręki
Awatar użytkownika
Turnip
Posty: 260
Rejestracja: 13 mar 2016 19:19
Rok urodzenia: 1998
Lokalizacja: Bricksburg

Re: 70337 Ultimate Lance

Post autor: Turnip »

Myślę, że obiektywnie rzecz ujmując, wyszła Ci przyzwoita recenzja. Brakuje mi tylko zdjęcia rycerza z zasuniętą przyłbicą :)
ODPOWIEDZ