Lego 41585 BrickHeadz Batman

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Brick Bob
Posty: 63
Rejestracja: 20 lis 2016 23:09
Rok urodzenia: 2002
Kontakt:

Lego 41585 BrickHeadz Batman

Post autor: Brick Bob »

Lego 41585 BrickHeadz Batman

Obrazek

Seria: BrickHeadz
Rok premiery: 2017
Liczba elementów: 91
Figurki: 0
Cena: 44,99zł / £9.99 / $9.99 / 9.99€
Średnia cena za element: 27,0gr / 11.0p / 11.0c / 11.0c

Pierwszego marca tego roku maiła premiera nowiutka seria od lego- BrickHeadz.
Seria BrickHeadz jest kontynuacją limitowanych zestawów z kultowej imprezy "San Diego CamicCon 2016" gdzie zyskała wielką popularność.
Prezentowany przeze mnie zestaw jest pierwszym zestawem z tej serii, i zarazem jednym z bardziej ikonicznych.

Pudełko

Obrazek

Pudełko jest standardowe z grubszej tektury w bardzo ciekawym kształcie, który odwzorowuje wielkość figurki. Co ciekawe, gdy wrzucimy wszystkie elementy do środka, to zostaje tam dosyć mało miejsca.
Na froncie opakowania znajduje się standardowe zdjęcie gotowej figurki i wprost genialne logo serii BrickHeadz. Jest to według mnie najlepsze logo, które lego zrobiło w ostatnim czasie.
Na bokach możemy znaleźć masę tekstu, lecz na górze pudełko ujawnia nam świetny dodatek- świecące w ciemności oczy. Z tyłu możemy znaleźć resztę figurek z serii BrickHeadz w temacie "Lego Batman Movie".

Obrazek

Instrukcja

Instrukcja w tym zestawie jest zbudowana dosyć nietypowo, jak na nią pierwszy raz spojrzałem, to pomyślałem, że będę musiał oglądać ją w orientacji pionowej.
Po otwarciu pierwszej strony dowiadujemy się, jednak że twórcy instrukcji nas wykiwali i nagle zmieniają orientację, może to być dla niektórych dezorientujące i dosyć niewygodne.

Obrazek

Obrazek

Poza tym instrukcja jest zrobiona z bardzo dobrych materiałów i ma świetne nadruki. Na przedostatniej stronie możemy znaleźć (znowu) więcej figurek z tej serii.

Obrazek

Ciekawe i nowe elementy

Zestaw nie zawiera żadnych nowych elementów, lecz zawiera kilka wartych bliższego przyjrzenia się:
Jako oczy batmana dostajemy dwie (+jedna zapasowa) okrągłe płytki 1x1 które świecą w ciemności. Część nr.98138
Obrazek
Zestaw zawiera także gładką płytkę 1x4 z pasem batmana (ekskluzywnego dla zestawów z "Lego Batman Movie") i zadrukowany klocek 1x4 ze znakiem rozpoznawczym batmana.

Obrazek

Model
Model batamana jest zbudowany w dosyć specyficznych proporcjach głowy co do reszty ciała, lecz właśnie ten fakt robi tą figurkę tak świetną czy też nawet słodką. Bardzo ciekawy jest fakt, że choć figurka jest z tyłu płytki, to nie ma tendencji do przewracania się.
Jeżeli już jesteśmy przy płytce, na której opiera się figurka, chciałbym zauważyć pewną moim zdaniem słabą rzecz- zadrukowaną płytkę 2x4. Na płytce nadrukowany jest numer serii, który moim zdaniem jest tu zbędny i lepiej by się sprawdził na jego miejscu numer figurki.
Obrazek
Na naszą uwagę zasługuje na pewno bardzo ciekawie i mądrze podwinięta peleryna- jest ona wprost genialna i pasuje świetnie do całego modelu.
Obrazek
Obrazek
Kolejnym miejscem, gdzie zostały zastosowane ciekawe techniki, są wystające do góry uszy batmana. Są one zablokowane na innym elemencie, przez co są praktycznie niedo rozwalenia.
Obrazek
Na bokach modelu znajdziemy badzo słodkie małe rączki, w których batman może trzymać swoje batarangi.
Obrazek
Obrazek
Jednak najbardziej intrygująca rzecz jest niewidoczna, ukryta w środku batmana. Kiedy odczepimy mu wierzch głowy, naszym oczom ukazuje się mózg batmana w formie różowego klocka 2x2.
Obrazek

Podsumowanie
Figurka batmana z serii BrickHeadz świetnie nadaje się do ozdabiania pułki każdego fana Batmana czy Lego. Jego zbudowanie jest szybkie, proste i bardzo przyjemne, a na uwagę zdecydowanie zasługuje ilość ciekawych elementów i technik budowy.

Plusy
+ Ładna figurka ozdobna
+ Ikoniczny wygląd
+ Przyjemna budowa sprawiająca wiele radości


Minusy
- Cena mogłaby być odrobinę niższa
- Instrukcja wprowadza nas w błąd zmieniając orientację


Ogółem zestaw godny polecenia. Ode mnie dostaje on 8/10

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do obejrzenia Speed Builda na moim kanale: https://youtu.be/GTjObQnTrt8" target="_blank
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Emotikony są jak dobry narkotyk - niepozorne, ładne i mocno uzależniające ;D
Awatar użytkownika
Plotek88
Posty: 102
Rejestracja: 03 lut 2017 18:05
Rok urodzenia: 1988

Re: Lego 41585 BrickHeadz Batman

Post autor: Plotek88 »

Ale dowalili z tym mózgiem :D (funkcja specjalna - myśli!)

Pocieszna figurka :)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Niech moc będzie z wami :D
Moje projekty KLIK
Awatar użytkownika
Brick Bob
Posty: 63
Rejestracja: 20 lis 2016 23:09
Rok urodzenia: 2002
Kontakt:

Re: Lego 41585 BrickHeadz Batman

Post autor: Brick Bob »

Plotek88 pisze:Ale dowalili z tym mózgiem :D (funkcja specjalna - myśli!)

Nie tylko myśli, ale też przeszywa nas swoim wzrokiem :D
Emotikony są jak dobry narkotyk - niepozorne, ładne i mocno uzależniające ;D
Awatar użytkownika
przem
Posty: 746
Rejestracja: 08 cze 2014 10:36
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Katowice

Re: Lego 41585 BrickHeadz Batman

Post autor: przem »

dwie uwagi do zdjęć:
- są zdecydowanie za ciemne - przynajmniej o 1,3 ev
- tło polipropylenowe ma tę charakterystyczną dziurkowaną fakturę - do tak małego modelu spokojnie można było użyć tła kartonowego w arkuszu. tło byłoby jednolite na każdym zdjęciu.
Awatar użytkownika
Brick Bob
Posty: 63
Rejestracja: 20 lis 2016 23:09
Rok urodzenia: 2002
Kontakt:

Re: Lego 41585 BrickHeadz Batman

Post autor: Brick Bob »

przem pisze:uwagi do zdjęć:
- tło polipropylenowe ma tę charakterystyczną dziurkowaną fakturę - do tak małego modelu spokojnie można było użyć tła kartonowego w arkuszu. tło byłoby jednolite na każdym zdjęciu.
Zgadzam się, ale niestety nie miałem innego pod ręką
W końcu lepsze to niż nieogarnięte losowe tło niepasujące do niczego :D
Emotikony są jak dobry narkotyk - niepozorne, ładne i mocno uzależniające ;D
Awatar użytkownika
przem
Posty: 746
Rejestracja: 08 cze 2014 10:36
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Katowice

Re: Lego 41585 BrickHeadz Batman

Post autor: przem »

oczywiście że lepsze to niż nic, aczkolwiek do małych modeli spokojnie nada się takie tło, które kosztuje grosze...
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: Lego 41585 BrickHeadz Batman

Post autor: Silverbrick »

Mój brat zauważył podobieństwo do chibi.
Awatar użytkownika
Brick Bob
Posty: 63
Rejestracja: 20 lis 2016 23:09
Rok urodzenia: 2002
Kontakt:

Re: Lego 41585 BrickHeadz Batman

Post autor: Brick Bob »

Silverbrick pisze:Mój brat zauważył podobieństwo do chibi.
Jest to dosyć prawdopodobne :D
Twój brat jest chyba fanem anime ;)
Emotikony są jak dobry narkotyk - niepozorne, ładne i mocno uzależniające ;D
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Lego 41585 BrickHeadz Batman

Post autor: Jaskier »

Czekałem na premierę, żeby dobrać się do instrukcji. Pocieszne te figurki, ale wydawać tyle kasy po to, żeby mieć dwa unikalne klocki z nadrukiem, to moim zdaniem przesada. Na szczęście to LEGO i można sobie zbudować samemu. :)

Recenzja bardzo w porządku. ;)
Awatar użytkownika
Brick Bob
Posty: 63
Rejestracja: 20 lis 2016 23:09
Rok urodzenia: 2002
Kontakt:

Re: Lego 41585 BrickHeadz Batman

Post autor: Brick Bob »

Jaskier pisze:Pocieszne te figurki, ale wydawać tyle kasy po to, żeby mieć dwa unikalne klocki z nadrukiem, to moim zdaniem przesada. Na szczęście to LEGO i można sobie zbudować samemu. :)
Zgodzę się z tym że Batman nie ma wiele ciekawych elementów, ale Joker nr.41588 (który jest u mnie następny w kolejce do recenzji) ma już ponad 150 elementów i masę tych elementów: 25269 w nowym kolorze.
Emotikony są jak dobry narkotyk - niepozorne, ładne i mocno uzależniające ;D
ODPOWIEDZ