30073 Buzz's Mini Ship

Moderator: nori

Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

30073 Buzz's Mini Ship

Post autor: nori »

Obrazek

30073 Buzz's Mini Ship

Kolejny, po 30070 Alien Space Ship zestaw promocyjny z zabawkowego świata Toy Story. Bardzo podobny, gdyż też otrzymujemy tu statek kosmiczny wraz z oryginalnym pilotem.

Rok produkcji: 2010
Ilość elementów: 20
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 17.5 x 16.8 cm
Figurki: Buzz Lightyear
Seria: Toy Story
Ceny: -

BrickLink, Brickset

Torebka, tzw. polybag, utrzymana w dokładnie takim samym stylu jak w przypadku statku obcego, zauważalną różnica jest nieco większy jej rozmiar. Ponownie też upiększona logo Toy Story 3, mimo że model nie miał swojego bezpośredniego odwzorowania w filmie.

Obrazek

W ostrzeżeniach na tylnej stronie pojawiły się dodatkowe, przestrzegające by torebki nie dawać dzieciom gdyż istnieje ryzyko uduszenia.

Obrazek

Instrukcja to pojedyncza, wielokrotnie złożona kartka (format: ok. 13 x 20 cm). Modelik malutki, tak więc budowa nie nastręcza żadnych problemów.

Obrazek

Obrazek

No, ale przyjrzyjmy się samej zawartości.

Obrazek

Jako pilota otrzymujemy „niestety tylko” Buzza. Oczywiście jest to stwierdzenie nieco ironiczne, gdyż figurka jest genialna, jednak występowała już w tylu zestawach, że, przynajmniej na mnie, o wiele większe wrażenie zrobił Alien z 30070. Ale z Alienem to było moje pierwsze spotkanie, tak więc zrozumcie mój zachwyt tym limonkowym stworem... Inną sprawą jest fakt – że obcych nigdy za wiele, tymczasem Buzz jednak jest „prawie” niepowtarzalny (prawie w cudzysłowie – kto oglądał ten wie ;)).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A jak sam statek?

Obrazek

Obrazek

Nie żeby był brzydki, ale odnoszę dziwne wrażenie że jednak czegoś mu brakuje. Wygląd ma dość klasyczny, nieco przypomina łódkę ze skrzydłami. Warto też zwrócić uwagę na upiększacze w postaci serków – po dwa w kolorach lime i dark purple!
O dziwo, statek wiele zyskuje, gdy za jego sterami (tzn. kierownicą) zasiądzie pilot.

Obrazek

Obrazek

Małe porównanie promocyjnych pojazdów:

Obrazek

Po budowie pojazdu Buzza pozostały zaledwie dwa elementy zapasowe, ale jakie! Serków, szczególnie w takich kolorach, nigdy za wiele!

Obrazek

Zestaw dostępny był z gazetą „Daily Mirror” (tzn. nie był dokładany bezpośrednio do gazety, ale znajdywały się w niej kupony umożliwiające odebranie zestawiku) oczywiście na terenie UK. Promocja trwała przez parę dni, codziennie można było zdobyć coś innego związanego z filmem Toy Story. Obok nielegowych frisbee czy breloczka, były też dostępne dwa zestawy LEGO – niniejszy, oraz pewien obóz pewnego szeryfa, którego opis pojawi się za jakiś czas.

Jeżeli ktoś będzie miał okazję zdobyć zestawik, za darmo albo za symboliczną cenę – jak najbardziej polecam, tym bardziej jeżeli nie macie jeszcze Buzza. W innym przypadku wydaje mi się nieuzasadnione przepłacanie na eBayu czy BL.
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
ODPOWIEDZ