ickc11 & ickc15 Imagination Center Key Chains

Moderator: nori

Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

ickc11 & ickc15 Imagination Center Key Chains

Post autor: nori »

ickc11 Imagination Center Key Chain Adventurer with Spider
ickc15 Imagination Center Key Chain Female Adventurer with Scorpion


Jak niektórzy wiedzą, uwielbiam tzw. pierdółki towarzyszące faworyzowanym przeze mnie seriom. Czyli najróżniejsze breloczki, naklejki, długopisiki, gry itp.

I właśnie jakiś czas temu wszedłem w posiadanie dwóch specyficznych breloczków, na które polowałem prawie dziesięć lat! A moja radość była tym większa, że pochodzą z najlepszej ze wszystkich serii, czyli Adventurers!

Breloczki pojawiły się znikąd na BrickLinku. Może się to wydawać śmieszne, ale aż podskoczyłem, gdy przed oczyma pojawiła się możliwość ich zakupu. Niestety, jak zazwyczaj bywa, nie obyło się bez komplikacji. Sprzedawca który wystawił je, pochodzi z Kanady i kategorycznie nie wysyła gdzie indziej niż USA czy Kanada. Do tego pojawiła się niespodzianka w postaci minimum zamówienia, wynoszącego aż 100 dolarów, gdy tymczasem same breloczki zostały wycenione na 10 dolarów każdy.

I tu pojawia się niezawodny i nieoceniony Nexus, który ma chyba już dość słuchania o najróżniejszych pierdołach na które poluję ;).

Szybki mail, o dziwo Kanadyjczyk zgadza się sprzedać same breloczki, bo „akurat będzie na poczcie”.
A ja jestem już w siódmym niebie.
Parę(naście) dni oczekiwania i są!

Panie i Panowie, przed Wami ukoronowanie prawie 10 lat poszukiwań:

ickc11 Imagination Center Key Chain Adventurer with Spider
Obrazek

ickc15 Imagination Center Key Chain Female Adventurer with Scorpion
Obrazek

Jak można zauważyć, każdy z breloczków składa się z kółeczka, do którego przyczepiono trzy elementy. Pierwszym jest metalowy wizerunek postaci, z kolorowym, jednostronnym nadrukiem. Otrzymujemy tu wizerunki głównych postaci pochodzących z serii Adventurers, odpowiednio jest to Johnny Thunder oraz Miss Pippin Read (więcej o postaciach do poczytania w opisie serii). Co warto zauważyć i co nieco mnie zaskoczyło, blaszki są znacznie mniejsze od legowych ludzików. Oczywiście wcześniej nie wiedziałem jaka jest ich rzeczywista wielkość, jakoś dziwnie przyjąłem, że muszą być rozmiarem tożsame z ludzikami.
Drugim elementem jest zarys zagrożenia czyhającego na naszych bohaterów, Johnny musi zmierzyć się z pająkiem, Pippin natomiast spotyka na swej drodze skorpiona.
Uzupełnieniem jest blaszka z logiem LEGO oraz z napisem „Imagination Center”. Identyczna w obydwu breloczkach, nadruk tak jak w przypadku postaci, jest jednostronny.

Do tego, każdy z elementów jest wyposażony w bardzo porządnie wykonany zaczep. Ogólnie, niniejsze breloczki sprawiają bardzo pozytywne wrażenie, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę jakość wykonania. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić, to nieco karykaturalny wyraz twarzy Miss Pippin Read oraz zaburzenie proporcji w przypadku lornetek.

No i obawiam się, że nosząc breloczki w kieszeni z podpiętymi kluczami, niedługo będziemy mogli cieszyć się nadrukiem.

BrickLink - ickc11
BrickLink - ickc15

PS. Jako ciekawostka, po moim zakupie u wspomnianego Kanadyjczyka ponownie pojawiły się te breloczki. Jednak tym razem w nieco większej cenie. Chętnych brak.

76/add
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
ODPOWIEDZ