7594 Woody's Roundup!

Moderator: nori

Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

7594 Woody's Roundup!

Post autor: nori »

Obrazek

7594 Woody’s Roundup!

Miasteczko z Dzikiego Zachodu, czyli kolejny zestaw z licencjonowanej linii „Toy Story”. Jego niezaprzeczalnym atutem są aż cztery figurki czyli cała ferajna Woodego.

Rok produkcji: 2010 (2009)
Ilość elementów: 502
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 48 x 28 x 7 cm
Figurki: 4: Woody, Jessie, Bullseye i Stinky Pete
Seria: Toy Story
Ceny: 49.99 USD, 39.99 GBP, 59.99 EUR (Germany), 259.95 PLN

Lugnet, Peeron, BrickLink, Brickset

1) Pudełko

Praktycznie wszystkie superlatywy występujące w recenzji „7593 Buzz’s Star Command Spaceship” dotyczące pudełka oraz instrukcji mają w niniejszym zestawie także rację bytu. Tutaj również ożna zauważyć bardzo pogodną i dopracowaną szatę graficzną. Oczywiście na przedniej ściance nie mogło zabraknąć obowiązkowych logotypów „Toy Story” i „Disney”. Warto przyjrzeć się dokładniej, gdzie „wykonano” zdjęcie zestawu – toż to pokój Andyego, a w tle wyraźnie widać budynki miasteczka z Dzikiego Zachodu wykonane z kartonowych pudeł!

Obrazek

Tył pudełka także prezentuje się bardzo ładnie, pokazano wszystkie najważniejsze funkcje zestawu oraz figurki, jednocześnie układ graficzny sprawia wrażenie nienachalnego i estetycznego.

Obrazek

2) Instrukcja

Obrazek

Aż dwie książeczki w formacie 21x20 cm. Pierwsza ma 60 stron, druga 48.

Obrazek

Po obowiązkowych ostrzeżeniach, następują plany budowy figurek – tym razem są o wiele mniej rozbudowane niż instrukcja budowy Buzza czy Zurga.

Obrazek

Obrazek

Cały zestaw kończymy budować na stronie 41 drugiej instrukcji,

Obrazek

pozostałe strony poświęcono na ukazanie funkcjonalności modelu, dopracowane reklamy pozostałych zestawów (analogicznie jak w instrukcji „7593 Buzz’s Star Command Spaceship”) oraz indeks elementów.

Obrazek

Obrazek

3) Elementy

W pudełku znajdziemy cztery ponumerowane woreczki, dodatkowy woreczek zawierający oryginalne części figurek, oraz parę płytek luzem.

Obrazek

Zwróćcie uwagę że w woreczku z ludzikami są tylko nowe elementy, czyli koń, główki, torsy z większymi ramionami oraz dłuższe nogi. Jako że Pete wykorzystuje znane już wcześniej nóżki i tors (tors oczywiście ma nowy nadruk), elementy te znajdziemy osobno. Warto zauważyć, że ponownie otrzymujemy ludziki już złożone (oprócz figurki Pete rzecz jasna).

Obrazek

Nieodzowny w takich zestawach mały arkusik naklejek, warto nadmienić, że naklejki nie łączą ze sobą żadnych klocków, stosowana jest zasada jedna naklejka = jeden klocek. Najlepiej widać to na napisie „Shefiff” który jest podzielony na dwie części.

Obrazek

Parę co ciekawszych elementów które można znaleźć w zestawie:

Obrazek

Skan naklejek w rozdzielczości 300 dpi (968x708px, 73KB):

Obrazek

4) Ludziki

Obrazek

Obrazek

Wreszcie przechodzimy do tego co najważniejsze – rewelacyjnych figurek opartych na nie mniej rewelacyjnej animacji.
Panie i Panowie, przed Państwem wesoły „Gang Chudego”:

Obrazek

Obrazek

Bullseye, czyli w polskiej wersji Mustang, uczuciowy koń Woodego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cały Mustang jest nierozbieralnym elementem, niestety siodło nie jest zdejmowane. Grzywa i ogon wykonane są z nieco innego plastiku niż reszta, bardziej miękkiego, rzekłbym – gumowatego. Koń posiada ruchome nogi, dzięki czemu może np.: stanąć dęba ;)

Obrazek

Woody czyli Chudy, główna postać obydwu części „Toy Story”. Jak widać składa się z trzech części, główki połączonej na stałe z kapeluszem, klasycznego torsu, jednak wyposażonego w dłuższe ramiona, oraz nowych nóżek.

Obrazek

Jessie (jej pełne „imię” brzmi Jessie the Yodeling Cowgirl), podobnie jak Chudy składa się z trzech elementów: główki ponownie z przyczepionym na stałe kapeluszem, torsu z nowymi ramionami oraz większych nóżek.

Obrazek

Obrazek

Stinky Pete the Prospector, czyli krótko: Pit. Tym razem otrzymujemy tylko nową główkę (podobnie jak wcześniejsze, na stałe połączoną z kapeluszem), tors posiada już standardowe ramiona, uzupełnieniem są króciutkie nóżki.

Obrazek

Woody jest głównym bohaterem wokół którego rozgrywają się wydarzenia z obydwu części animacji, Bullseye, Jessie i Pete pojawili się tylko w drugiej części. Oczywiście wielkimi krokami zbliża się trzecia część „Toy Story” i zapewne postacie te, przynajmniej w większości, powrócą.

Oto porównanie nowych, dłuższych ramion:

Obrazek

oraz trzech rodzajów nóżek:

Obrazek

Zastosowanie nowych wariacji klasycznych elementów w ludzikach, tj. dłuższych ramion i nóg wydaje mi się cokolwiek dyskusyjne, szczególnie że postacie Woodego i Jesse są naprawdę w takim przypadku wysokie. Jako że klocki to jednak pójście na pewną umowność, wydaje mi się że normalne nóżki i rączki w zupełności spełniłyby swoje zadanie. Co jednak nie zmienia faktu, że figurki bohaterów „Toy Story” są po prostu świetne.

5) Zestaw

Budowę zaczynamy od malutkiego kaktusa, to zaledwie parę elementów na krzyż:

Obrazek

Jako że w zestawie znajdziemy konia, należy mu zapewnić spokojne miejsce gdzie ugasi pragnienie po wielkich wojażach z Chudym (w końcu przeskoczenie kanionu to nie lada wyczyn ;) )

Obrazek

Skrzynia z wprost mnóstwem wyposażenia:

Obrazek

I wreszcie powstaje pierwsza zabudowa, czyli mała kopalnia.

Obrazek

Obrazek

Kopalnia wygląda bardzo ładnie, mimo sporej ilości uproszczeń. Ciekawostką jest że ma otwartą górę – możemy wrzucać tam okrągłe cegiełki (na zdjęciu widać je przyczepione z boku) które symulują spadające skały.

W przypadku omawiania zabudowań, warto wspomnieć że w animacji widzimy miasteczko oraz kopalnię głównie na ekranie telewizora, są one tłem dla wydarzeń z serialu traktującego o przygodach Szeryfa Chudego.

Obrazek

Obrazek

Kolejny budynek, a raczej jego podstawa. Wydawać by się mogło, szczególnie po wyglądzie drzwi, że to Saloon, jednak napis nad wejściem oznajmia że to tu właśnie mieści się biuro Szeryfa (ściślej rzecz biorąc napis znajdzie się na nadbudówce i stanowi go naklejka, której standardowo nie zdecydowałem się przykleić).
Zauważcie po boku dziwną konstrukcję, jest to niby wyrzutnia która ma za zadanie „wystrzeliwanie” figurek. Dokładniej zostało to zobrazowane na tylniej stronie pudełka. Jednak wykonanie tej wyrzutni oraz samo jej działanie pozostawia wiele do życzenia, spokojnie można było obejść się bez tego, robionego na siłę, usprawnienia.

Obrazek

Obrazek

Nadbudówka utrzymana w ładnej kolorystyce z niebieskimi (Medium Blue) okienkami. Jako wyposażenie wnętrza zastosowano stylizowany sejf.

Obrazek

Obrazek

Sam sejf wygląda całkiem ładnie, posiada otwierane drzwi i zawartość reprezentowaną przez trzy banknoty.

Obrazek

Nadbudówka łączy się bez problemu z podstawą:

Obrazek

Skoro mamy biuro szeryfa, absolutnie nie mogło zabraknąć, nieodzownego na Dzikim Zachodzie, więzienia.

Obrazek

Ktoś przewidujący umieścił w ścianie tajemnicze pokrętło, po którego użyciu, tylnia ściana więzienia wylatuje z hukiem! (to oczywiście klocki, więc huk należy dostarczyć we własnym zakresie ;) )

Obrazek

Obrazek

Więzienie łączymy z biurem Szeryfa, dokładamy kopalnię i oto przed Państwem całe miasteczko w pełnej okazałości:

Obrazek

Oczywiście absolutnie nie może zabraknąć naszych bohaterów:

Obrazek

A ci co tu robią?

Obrazek

Koń potrafi stanąć dęba, tylko dlaczego na dachu więzienia?

Obrazek

Zurg i Buzz zrobili sobie małą przerwkę (kto pamięta, gdzie była „przerwka”?) i dali się zmusić do wspólnego zdjęcia.

Obrazek

6) Podsumowanie

Rewelacyjne figurki, nienaganny wygląd, piękna kolorystyka, spora bawialność, dopracowana szata graficzna pudełka i instrukcji. Czego chcieć więcej? Tak zgadza się podobne zdanie pojawiło się w opisie „7593 Buzz’s Star Command Spaceship”, ale i tu ma jak najbardziej rację bytu. Może pozytywne wrażenia z zestawu potęgowane są tym, że po raz pierwszy stykam się z figurkami, podkreślam: rewelacyjnymi figurkami, co jednak nie zmienia faktu że zestaw jest jak najbardziej wart zainteresowania.
Polecam!

Ogromne podziękowania dla Nexusa, za pomoc w szybkim zdobyciu zestawu ;)
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 7594 Woody's Roundup!

Post autor: Silverbrick »

Jedna z najgorszych serii, jakie w Lego widziałem.
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: 7594 Woody's Roundup!

Post autor: glaz_pimpur »

Silverbrick pisze:Jedna z najgorszych serii, jakie w Lego widziałem.
Bo? Ciekaw jestem twojego zdania. Mam ten zestaw od dawna i jestem z niego bardzo zadowolony. Wyjątkowo zgadzam się z opinią noriego o nim. A tu nagle ni złego ni owego taka odmienność :)
Duplo Users Poland Assosiation
wlad
Posty: 29
Rejestracja: 21 cze 2014 21:12
Rok urodzenia: 1977

Re: 7594 Woody's Roundup!

Post autor: wlad »

Świetna seria, moje dzieci ją uwielbiają.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: 7594 Woody's Roundup!

Post autor: Jellyeater »

Mnie też się ten zestaw podoba. Nigdy nie widziałem nic z Toy Story. Figurki jak w Cobi. :P Znaczy ładniejsze, ale chodzi o samo odejście od minifigów.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 7594 Woody's Roundup!

Post autor: dzidek1983 »

Na pewno fajniejsze do zabawy od najnowszej Groty Batmana.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 7594 Woody's Roundup!

Post autor: jetboy »

dzidek1983 pisze:Na pewno fajniejsze do zabawy od najnowszej Groty Batmana.
To nie wiem, ale na pewno fajniejsze od Lone Ranger'a.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: 7594 Woody's Roundup!

Post autor: glaz_pimpur »

Jellyeater pisze:Nigdy nie widziałem nic z Toy Story.
Z dziećmi: obowiązkowe, zwłaszcza cz.1. a potem trzecia
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7057
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 7594 Woody's Roundup!

Post autor: Jaskier »

glaz_pimpur pisze:Z dziećmi: obowiązkowe, zwłaszcza cz.1. a potem trzecia
Część druga w zasadzie była nawet lepsza od pierwszej, a potem - jakimś cudem - trzecia wcale nie okazała się okropna.
Toy Story jest serią bezprecedensowo w Disneyu trzymającą poziom wraz z kolejnymi częściami. Dobrą nie tylko dla dzieci. Kiedy oglądałem część trzecią w czerwcu ubiegłego roku, to miałem świeczki w oczach.
Wszystkie te filmy stanowią zamkniętą, zgraną, piękną całość.
jetboy pisze:na pewno fajniejsze od Lone Ranger'a.
Jetoby, ale pamiętaj, że ciapong z Lone Ranger miał tory. :P
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5503
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: 7594 Woody's Roundup!

Post autor: zgrredek »

Silverbrick pisze:Jedna z najgorszych serii, jakie w Lego widziałem.
Dzieciakom na pewno się podobała. Mi zresztą też. Dała nam dużo ciekawych części, jak dłuższe ręce i nogi ludzików, hełmy... Nie chce mi się przeglądać zestawów, ale na pewno było tego więcej.
ODPOWIEDZ