75156: Krennic's Imperial Shuttle [4K + 360°]

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 75156: Krennic's Imperial Shuttle [4K + 360°]

Post autor: Sariel »

Silverbrick pisze:Niech zgadnę, dostałeś go od Lego do recenzji? Farciarz z ciebie.
Jak jasno podaję na początku filmu, kupiłem. Za własne pieniądze. Możesz rozluźnić pośladki.
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 75156: Krennic's Imperial Shuttle [4K + 360°]

Post autor: Silverbrick »

Sariel pisze:
Silverbrick pisze:Niech zgadnę, dostałeś go od Lego do recenzji? Farciarz z ciebie.
Jak jasno podaję na początku filmu, kupiłem. Za własne pieniądze. Możesz rozluźnić pośladki.
Spoko, spoko ta gadka o farcie to miał być komplement a nie objaw zazdrości.
SERVATOR pisze:
Silverbrick pisze:A propos 4K - raczej tylko mały ułamek ludzi ma monitor, który taką rozdzielczość obsłuży.
I dlatego Sariel nagrywa po angielsku. Większa część jego widowni zapewne ma w powszechnym użyciu technologię 4K, Google VR i inne pierduty.
Fakt, ci zachodni AFOLe to bogacze co kompletują całe rzuty (i nie marudzą tak jak Polacy!) ale monitor 4K/ultrapanoramiczny/Google VR to sprzęt nie tyle dla bogatych co dla superprofesjonalnych graczy, którzy odpalają na najwyższych ustawieniach Battlefieldy/Wieźminy/Inne. Tacy to akurat też w Polsce są. Trochę czytam CD-Action to wiem.

W sumie, problemu niema. Jak ktoś jest i FOLem i HyperGraczem (zachodnich stać pewnie i na to i na to) to niech sobię włączy 4K. Inni mogą przecież zawsze sobie wybrać inną rozdzielczość.
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 75156: Krennic's Imperial Shuttle [4K + 360°]

Post autor: Sariel »

Google Cardboard drogie nie jest, a telefon ma chyba każdy. Poza tym trzeba patrzeć trochę perspektywicznie - to video zostanie na YT na lata. Jeszcze parę lat temu wydawało nam się że filmy w 640x480 są spoko, teraz każdy kręci nosem na wszystko poniżej Full HD. Właśnie weszło PS VR, pierwsze niezłej jakości VR które nie kosztuje tyle co samochód, przyszły rok ma stać pod znakiem konsol zdolnych ciągnąć gry w 4K - czas nie stoi w miejscu. Zabawa w 4K jest uciążliwa, montaż pożera miejsce na dysku i zamula komputer straszliwie, ale widzę taką różnicę w jakości że mi się chce. Szczególnie przy filmowaniu budowy ma to sens.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 paź 2016 11:42 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Turnip
Posty: 260
Rejestracja: 13 mar 2016 19:19
Rok urodzenia: 1998
Lokalizacja: Bricksburg

Re: 75156: Krennic's Imperial Shuttle [4K + 360°]

Post autor: Turnip »

Figurki rebeliantów są wspaniałe. W ogóle cały set jest przyzwoity, ale podejrzewam, że dziecku szybko się nudzi... Zbyt monotonny kolorystycznie. Tylko dla prawdziwych fanów :)
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 75156: Krennic's Imperial Shuttle [4K + 360°]

Post autor: SERVATOR »

Silver. 4K nie jest wyłącznie dla graczy. Film z wakacji czy urodzin w 4K też przyjemnie się ogląda. ;)
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 75156: Krennic's Imperial Shuttle [4K + 360°]

Post autor: Sariel »

No i na chomiku w 4K możesz policzyć włosy ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Wachu
Posty: 24
Rejestracja: 10 cze 2014 15:09
Rok urodzenia: 2001

Re: 75156: Krennic's Imperial Shuttle [4K + 360°]

Post autor: Wachu »

Silverbrick pisze:Niech zgadnę, dostałeś go od Lego do recenzji? Farciarz z ciebie.
A propos 4K - raczej tylko mały ułamek ludzi ma monitor, który taką rozdzielczość obsłuży.
Po co wspominasz o 4k? Monitory, które obsługują tę rozdzielczość szybko pojawiają się w normalniejszych cenach, a jak coś komuś nie pasuje to sobie może wyłączyć. Dodam, że nawet przy mniejszych rozdzielczościach monitora widać różniecę, bo rescalowanie z większych rozdzielczości najczęściej poprawia ostrość. Gdybyś zajrzał na kanał wiedziałbyś, że nie dostał tej kamerki od Lego. Zobacz ile filmów opublikował od założenia kanału i zauważ, że od początku był w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o jakość wykonania modeli, a od dłuższego czasu również samych filmów. Zaczynasz mnie (i chyba nie tylko mnie) nudzić... Zanim nazwiesz kogoś farciarzem sprawdź chociaż ile musiał się napracować, żeby coś osiągnąć.
Przepraszam za powtórzenie informacji przekazanych już Silverowi przez Sariela, ale musiałem porzucać mięsem.
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 75156: Krennic's Imperial Shuttle [4K + 360°]

Post autor: Silverbrick »

Wachu pisze:
Silverbrick pisze:Niech zgadnę, dostałeś go od Lego do recenzji? Farciarz z ciebie.
A propos 4K - raczej tylko mały ułamek ludzi ma monitor, który taką rozdzielczość obsłuży.
Po co wspominasz o 4k? Monitory, które obsługują tę rozdzielczość szybko pojawiają się w normalniejszych cenach, a jak coś komuś nie pasuje to sobie może wyłączyć. Dodam, że nawet przy mniejszych rozdzielczościach monitora widać różniecę, bo rescalowanie z większych rozdzielczości najczęściej poprawia ostrość. Gdybyś zajrzał na kanał wiedziałbyś, że nie dostał tej kamerki od Lego. Zobacz ile filmów opublikował od założenia kanału i zauważ, że od początku był w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o jakość wykonania modeli, a od dłuższego czasu również samych filmów. Zaczynasz mnie (i chyba nie tylko mnie) nudzić... Zanim nazwiesz kogoś farciarzem sprawdź chociaż ile musiał się napracować, żeby coś osiągnąć.
Przepraszam za powtórzenie informacji przekazanych już Silverowi przez Sariela, ale musiałem porzucać mięsem.
Spoko, spoko. Po prostu jak ktoś wyskakuje z recenzjami bardzo dużych zestawów to trudno tego nie zauważyć (i nie docenić!). A jako iż Sariel dostał od Lego np. Bitwę o Hoth to podejrzewałem, że tym razem było podobnie. I powturzę jeszcze raz: ten farciarz z ciebie to miałby objaw podziwu a nie zazdrości. Nie zgadłem, kupił go sam a więc IMO w przypadku zestawu za 400zł jest to tym bardziej "szacunowe".
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 75156: Krennic's Imperial Shuttle [4K + 360°]

Post autor: Sariel »

Zestawy które dostaję do recki zawsze mają czerwoną planszę informującą o tym na samym początku filmu. Nie ma planszy - znaczy że zestaw kupiłem sam. Proste. Od razu uprzedzam że w najbliższym czasie będę jeszcze recenzował kupne 75153 i 75105. I z jednej strony rozumiem że każdy chciałby dostawać coś za darmo, ale z drugiej macie swoje zniżki w BOPach i supporty z których ja np. nie korzystam i nigdy nie korzystałem, a poza tym firmy od zawsze wysyłają swoje produkty do recenzji jeśli widzą w tym zysk. Naprawdę, żadne novum.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 75156: Krennic's Imperial Shuttle [4K + 360°]

Post autor: jetboy »

Sariel pisze:z drugiej macie swoje zniżki w BOPach i supporty z których ja np. nie korzystam i nigdy nie korzystałem
Ale mógłbyś korzystać, do czego Cię gorąco zapraszamy.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ