6277 Imperial Trading Post [VIDEO]

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Szczepan
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 853
Rejestracja: 03 kwie 2015 10:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 6277 Imperial Trading Post [VIDEO]

Post autor: Szczepan »

Silverbrick pisze:zaawansowanie, lepsze minifigi, ciekawsze elementy
Jeszcze raz: według Ciebie. Dla mnie nowe ludziki nie są lepsze, nowe klocki nie zawsze są ciekawsze, a "zaawansowanie" to najpierw musisz zdefiniować.
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 6277 Imperial Trading Post [VIDEO]

Post autor: Silverbrick »

Zaawansowanie czyli np.: większa ilość detali, lepsze nadruki u minifigów. Zaawansowaność = mniejsza prostość.
Zapomniałem jeszcze o jedynej wadzie starych zestawów - straszliwa kanciastość, kwadratowość i studowość. W nowych mamy cześć powierzchni zakrytych a kształty bardziej różnorodne.
Awatar użytkownika
przem
Posty: 746
Rejestracja: 08 cze 2014 10:36
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Katowice

Re: 6277 Imperial Trading Post [VIDEO]

Post autor: przem »

Silverbrick pisze:[...]. Zaawansowaność = mniejsza prostość. [...]
8|
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 6277 Imperial Trading Post [VIDEO]

Post autor: dzidek1983 »

Starymi zestawami się dało bawić, jak coś odpadło to zaraz przyczepiłeś, nie bałeś się rozwalić całej budowli... im bardziej skomplikowany model tym gorzej się nim bawi
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
Szczepan
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 853
Rejestracja: 03 kwie 2015 10:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 6277 Imperial Trading Post [VIDEO]

Post autor: Szczepan »

Silverbrick pisze:Zaawansowanie czyli np.: większa ilość detali, lepsze nadruki u minifigów. Zaawansowaność = mniejsza prostość.
Zapomniałem jeszcze o jedynej wadzie starych zestawów - straszliwa kanciastość, kwadratowość i studowość. W nowych mamy cześć powierzchni zakrytych a kształty bardziej różnorodne.
I naprawdę uważasz, że The Brick Bounty ma więcej detali niż Black Seas Barracuda? Albo Skull's Eye Schooner? Że współczesna palma jest mniej kanciasta od tej starego typu?
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: 6277 Imperial Trading Post [VIDEO]

Post autor: Jellyeater »

Stare ludki były sympatyczne. Nowi piraci z tymi swoimi wykrzywionymi mordami nie są.

Ten łącznik kątowy staje się już prawie tak nudny jak kąt prosty. A przy okazji niestety jeszcze bardziej ogranicza te konstrukcje, bo nie bardzo da się to spinać.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Lordofdragonss
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lip 2013 05:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Bełchatów/ Łódź

Re: 6277 Imperial Trading Post [VIDEO]

Post autor: Lordofdragonss »

Nowym brakuje klimatu. Figurki są piękne, ale zestawy pozostawiają dużo do życzenia. Ale na szczęście są też perełki jak: http://brickset.com/sets/70410-1/Soldiers-Outpost" target="_blank :)7

Po raz kolejny dziękuje za świetną animację! :)
Bricks Planet
Posty: 183
Rejestracja: 10 paź 2014 08:45
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Epinal
Kontakt:

Re: 6277 Imperial Trading Post [VIDEO]

Post autor: Bricks Planet »

W duzej mierze stare zestawy to tez sentyment. Przyzwyczajeni jestesmy do starych i trudno nam zaakceptowac nowy styl. Kiedys zestawy byly budowane inaczej. Uwywalo sie duzych podstawowych klockow tj. scianki konstrukcyjne. Teraz raczej uzywa sie malych klockow i zestawy sa coraz bardziej skompresowane. Kiedys dochodzily jeszcze plytki konstruckyjne. To wszystko sprawia ze zestawy z taka sama iloscia klockow dzis sa 2 razy mniejsze. Mozna porownac Forbidden Island 6270 z 1989 roku i Treasure Island 70411 z 2015. Ta sama ilosc klockow, a jaka roznica. I wlasciwie w tym starym zestawie mamy wszystko : Plytka konstrukcyjna, armata, skarb, palma, zwierzeta, 4 ludziki, drabinka, duza flaga i duzo wiecej broni.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: 6277 Imperial Trading Post [VIDEO]

Post autor: Jellyeater »

http://brickset.com/sets/70411-1/Treasure-Island" target="_blank

To bardziej z tym można porównać:

http://brickset.com/sets/6248-1/Volcano-Island" target="_blank

Oba są kiepskie. Chciałoby się unowocześnione to:

http://brickset.com/sets/6279-1/Skull-Island" target="_blank
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 6277 Imperial Trading Post [VIDEO]

Post autor: Silverbrick »

Zaawansowany czyli bardziej złożony. DW tym racja - te duże elementy wpływają znacznie na kształt. Teraz jest więcej mniejszych elementów zamiast i niewielu dużych. Wiele osób nie lubi zjunioryzowaności. Gdy widzę black sea barracuda to nasuwa mi się jeszcze jedna wada starych zestawów - kolorystyka. Żółty z brązowym?! Do 2 rzeczy jednak się zgodzę:
1. Odpadające elementy, rzeczywiście potrafią wkurzać.
2. Pirates I, rzeczywiście wyglądają na bawialne.
Sentyment to raczej, rzecz oczywista. Dla was sentymentem jest Classic Castle czy Classic Pirates, a dla mnie Knights Kingdom II czy Vikings. Oceniając stare zestawu warto też zwrócić uwagę na to, żeby nie opiniować ich od razu patrząc na zdjęcia z pudełek. Dzisiaj Lego używa obróbek graficznych a wtedy nie robiło tego aż tak bardzo. Jeśli chce się je porównać najlepiej zobaczyć je na jakiejś videorecenzji. Bricks Planet potrafi swoimi filmikami naprawdę zachęcić do tej podserii.
A co do rosnących cen: niby mówi się, że nowe Pirates jest droższe od Classic. Coś mi tu jednak nie pasuje i to mocno. Jak wy to porównujecie skoro wtedy cen jeszcze nie było w katalogach?
ODPOWIEDZ