71013 Collectable Minifigures Series 16

Moderator: nori

Awatar użytkownika
marki
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3173
Rejestracja: 17 sty 2014 13:42
Rok urodzenia: 1970
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: 71013 Collectable Minifigures Series 16

Post autor: marki »

jetboy pisze:
Silverbrick pisze:Tu się nie kupuje wszystkich. Tu się wybiera parę, które ci odpowiadają tematyką czy innymi rzeczami a resztę zostawiasz.
Naprawdę? A mnie się wydawało że co seria kilkadziesiąt osób na tym i sąsiednim forum kupuje całe serie, czasem nawet całe boxy... Cóż, musiało mi się wydawać ;)
No nie każdego stać na całą serię.
Ale jak bys podkreślił że recenzujesz niepełną serię było by ok.
Ale widzę ze pomału dorastasz do wieku. Czasem piszesz fajnie, czasem nie.
***** ***
___________________________________
Marek do garów, Ania do klocków! :)
Awatar użytkownika
szww
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1820
Rejestracja: 19 wrz 2013 11:16
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 71013 Collectable Minifigures Series 16

Post autor: szww »

nori pisze:Silverbrick napisał(a):kiedyś kosztowała 10zł ale cóż, trzeba się z tym pogodzić
W recenzji nie powinno się używać takich sformułowań, jest to Twoje prywatne stwierdzenie które wychodzi poza obszar recenzowanego przedmiotu.
Musze się z Tobą Nori nie zgodzić, dobra recenzja to recenzja subiektywna, pisząc "recenzje obiektywne" tak naprawdę robi się opis produktu, od tego są PR-owcy. Cena zaś jest istotnym czynnikiem produktu.

Silver, recenzja całkiem udana, zgodzę się jednaj z przedmówcami, że warto, abyś popracował trochę nad stylem. Osobiście radziłbym też popracować nad "unikaniem absolutów", czyli pisaniem stwierdzeń wykluczających jakiekolwiek odstępstwa, zatem np. zamiast
Silverbrick pisze:Minifigures to bezsprzecznie jedna z pięciu najlepszych serii
lepiej: Minifigures to najprawdopodobniej/w mojej ocenie/według wielu fanów jedna z pięciu najlepszych serii.
Silverbrick pisze:Castle Fantasy Era: pierwsze (i jak na razie jedyne pełne) pojawienie się klimatów Fantasy w Castle. Gigantyczna ilość nowych broni. Dopracowane nacje krasnoludów, szkieletów i orków. (no i jest sentymentalna ale to już osobista sprawa).
Pierwsze (i nie jedyne) pojawienie się klimatów fantasy w seriach zamkowych to rok 1993.
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: 71013 Collectable Minifigures Series 16

Post autor: nori »

szww pisze:Musze się z Tobą Nori nie zgodzić, dobra recenzja to recenzja subiektywna, pisząc "recenzje obiektywne" tak naprawdę robi się opis produktu, od tego są PR-owcy. Cena zaś jest istotnym czynnikiem produktu.
Chyba się nie zrozumieliśmy szww, mi chodziło o stwierdzenie "cóż, trzeba się z tym pogodzić" które jest bardzo, powiedziałbym, dziwne... Takie nieeleganckie, i próbujące narzucić podane stwierdzenie, które nie jest niejednoznaczne. Nic tu nie wspominałem, ani nie zamierzałem nawiązywać do subiektywnego / obiektywnego podejścia do obiektu recenzowanego w samej recenzji.
Silverbrick pisze:Te bezsprzecznie pisałem mówiąc o Minifigures. To, że ty nie zgadasz się z tym wyliczeniem nie oznacza, że mam je usunąć/zmienić. Jak będziesz robił własną recenzję to masz tam prawo zrobić swoją złotą piątkę. Każdy ocenia inaczej.
Bezsprzecznie się nie zgodzę. Silverbrick, piszesz recenzję, a często wkładasz dziwne stwierdzenia i zbyt często traktujesz swoje przeświadczenia jako jedyne słuszne. To zę masz taką manierę na forum, to w porządku, tam nie ma problemu, ale recenzja to trochę inna forma wyrażania swojego zdania. Szanuj proszę czytelnika. I od razu podkreślam: nie chodzi tu o to, że nie możesz mieć własnego zdania, czy żeby recenzja nie była subiektywna, jak wspomniał o tym szww. Jak najbardziej, w recenzji miej swoje zdanie, pisz subiektywnie, ale gdy zaznaczasz coś takiego, zacznij zdanie frazą w stylu: "Według mnie (...)" lub "Moim zdaniem(...)" itp.
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 71013 Collectable Minifigures Series 16

Post autor: Silverbrick »

Łotr
Obrazek

Trochę się wahałem czy zakupić tą figurkę. Ale jako iż pieniędzy mi starcza, postanowiłem się w nią wyposażyć.

Minifig jest niezły. Przypomina co nie co te z serii Forestmans, dzięki zielonemu ubraniu oraz łukowi i kołczanowi. Oba te elementy znamy od dawna i raczej nie są jakimś specjalnym zaskoczeniem. Za to na pewno warto zwrócić uwagę na nakrycie głowy, które jest połączeniem chusty ninja i kapturu. Jest to element, który mocno przypomina kapturo-chustę z podserii Ninjago pt. Opętanie gdzie stanowiła część ubioru, niektórych Duchów. Od tamtej wersji różni się większą szerokością, sprawiając wrażenie jakby nieco „poluzowanej”.

Obrazek

Dobrze wypada, także torsik, na którym znajdziemy takie detale jak pas, symbole przypominające znaki Elfów z LOTR/Hobbit, oraz małą niespodziankę dla starych wyjadaczy – symbol rzezimieszków z serii Wolfpack! Dla tych, którzy tą serię pamiętają, albo jeszcze lepiej – mają do niej sentyment, będzie do świetny smaczek.

Obrazek

Reasumując: mimo iż jestem zadowolony to mam wrażenie, że jednak czegoś tu brak. Być może nie czuję klimatu w przeciwieństwie do recenzowanego poprzednio Pirata. Jednak dla osób, które miło wspominają Wolfpack czy Forestmans jest ona warta polecenia!
Ostatnio zmieniony 06 paź 2016 17:00 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 2 razy.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: 71013 Collectable Minifigures Series 16

Post autor: Jellyeater »

Kto jest większym głupcem: sam głupiec, czy głupiec, który za nim podąża?
Ten który to czyta i jeszcze mu odpowiada. Masz ogromną ilość literówek. Sam sobie je znajdź. Wolfpack nie byli wojownikami. Byli rzezimieszkami / rabusiami. Swoją drogą jakie piękne słowo rzezimieszek. Po angielsku pickpocketer. :)
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 71013 Collectable Minifigures Series 16

Post autor: Silverbrick »

Wojownik Pustynny

Obrazek

Minifigi historyczne to zdecydowanie jedna z moich dwóch ulubionych grup figurek z Minifigures (obok potworów). Wojownik egipski, aztecki, spartański czy cesarz to minifigi, o których mogę wypowiadać bardzo dobrze. Czy pochodzący z najnowszej serii wojownik arabski trzyma poziom? Sprawdźmy!

Zanim zacznę, zwrócę uwagę na to, że oficjalna nazwa tej postaci to po prostu - wojownik pustynny. Podobna sytuacja była z wojem szkockim (seria 6), który nazwany został wojownikiem górskim. Czy to nie dziwne?

Białe spodnie, brązowy pas, goła klata - odwzorowanie wręcz doskonałe i klimatyczne! Nie są to detale jakoś strasznie rozbudowane, ale pasują idealnie. Główka zaś nieco przypomina mi twarz Tonego Starka.

Obrazek

Najciekawszym elementem zdecydowanie jest turban, który kojarzy mi się z Lego Indiana Jones: The Original Adventures – grą TT do, której mam spory sentyment. Te nakrycie głowy, dostało wraz z nadejściem serii Minifigures 13, dość sporą modyfikację. Ma teraz lepszy kształt i detale niż wcześniej. Dziwne tylko, że jest zielony. Na początkowych zdjęciach wydawał mi się brązowy.

Jako akcesorium dostajemy miecz motylkowy. Dziwna nazwa, nie? Ale tak ten oręż został nazwany na oficjalnej stronie Ninjago 2012, gdzie był opisywany jako klasyczna broń samurajów. Ja kojarzę go dość mocno jako szablę piracką i do dziś mam jego chromowaną wersję z Pirates 4 Juniors. Tutaj zaś dostajemy go u wojownika arabskiego. Wygląda na to, że ten miecz pasuje aż do trzech różnych klimatów!

Obrazek

Reasumując: mówiłem już jak bardzo przypadły mi do gustu historyczne figurki. W tym przypadku jest nie inaczej – nowy nabytek zdecydowanie trzyma poziom poprzednich!
Awatar użytkownika
Lordofdragonss
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lip 2013 05:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Bełchatów/ Łódź

Re: 71013 Collectable Minifigures Series 16

Post autor: Lordofdragonss »

Chcę lubić tę figurkę ale kolorystyka słabo pasuje do reszty "Ludzi Wilka", a insygnia nie pozwalają wcielić mi jej do mojej armii Zielonych Smoków :(
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 71013 Collectable Minifigures Series 16

Post autor: dzidek1983 »

Myślę że jesteś za dużym perfekcjonistą... :D
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
ODPOWIEDZ