Stacja serwisowo-paliwowa IB 250

Moderator: nori

Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Stacja serwisowo-paliwowa IB 250

Post autor: jetboy »

Czad!
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Stacja serwisowo-paliwowa IB 250

Post autor: Jellyeater »

Nigdy nie przepadałem za kosmosem w wydaniu LEGO. Ale twoja praca wzruszyła mnie dogłębnie. Sentymentalny się robię. Piękny kawał historii i wspaniały ogrom pracy twórczej.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Lordofdragonss
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lip 2013 05:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Bełchatów/ Łódź

Re: Stacja serwisowo-paliwowa IB 250

Post autor: Lordofdragonss »

Amal - Mistrz Kosmosu.
Twój styl pisania, zaangażowanie i radość płynąca z twojego opisu to wyjątkowe połączenie.
Ale za to cię kochamy :)

I zgadzam się - na żywo stacja wygląda na większą i potężniejszą!
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Stacja serwisowo-paliwowa IB 250

Post autor: Amal »

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za ciepłe słowa!
przem pisze:szczęką opadła z wrażenia i potoczyła się gdzieś pod szafkę :)

n i e s a m o w i t e ! ! !
Napisał to mistrz fotografii!!! Dziękuję raz jeszcze!
tbzz pisze:Amal!Brak mi słów na ogrom Twojej pracy. Rewelacyjnie wygląda to w Twoim wykonaniu. Idea Booka posiadam, ale przyznam, że nie sądziłem, że to jest aż tak świetne i majestatyczne. A i do tego tło z którego korzystasz. Mega praca. Dzięki za zapełnienie rozmyśleniami i pomysłami dzisiejszego wieczoru.
Kiedyś chyba zadałeś pytanie czy będą następne makiety z Idea Book. Będą, a nawet już są! (dwa trzy tygodnie i bedzie recenzja drugiej stacji z tego samego Idea Book) Tak więc wezmę coś na warsztat, by na następnę recenzję nie trzeba było czekać lata świetlne :)
M_longer pisze:Podziwiam to że Ci się chciało. Ale wyszło fajnie :)
sekua pisze:Chylę czoła, cudownie się to czyta i ogląda.
Motywują mnie bardzo takie stwierdzenia. To przyjemne, gdy recenzja się podoba i jest czytana!
Havoc pisze:... Za to tło do fotek rewelacyjne.
Zakupiłem kilka różnych. Tak więc nie będzie monotonnie :)
goldsun pisze: O to to!
Bardzo chciałbym zobaczyć ją na wystawie!
Dla mnie to jest model wystawowy, do którego ważna jest opisówka, na której byłby opis "skąd to jest, jak powstało, o co chodziło z Idea Bookami i modelami alternatywnymi" a najlepiej do tego jeszcze katalog stary (znaczy Idea Book) otwarty na odpowiednim zdjęciu.
Wszystko przygotowane, a żona pyta niecierpliwie, kiedy to "wyjedzie" z garderoby :)

Lordofdragonss pisze:Amal - Mistrz Kosmosu.
Twój styl pisania, zaangażowanie i radość płynąca z twojego opisu to wyjątkowe połączenie.
Ale za to cię kochamy :)
(Tu się zaczerwieniłem...) Sam mocno przyczyniłeś się do poprawy wizerunku stacji, a i w następnej też nieźle zamieszałeś! Dzięki!
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Stacja serwisowo-paliwowa IB 250

Post autor: SERVATOR »

Stworzyłeś coś naprawdę niesamowitego, więc tylko spytam czemu to jest w dziale Recenzje a nie Nasza Twórczość...
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Stacja serwisowo-paliwowa IB 250

Post autor: Amal »

SERVATOR pisze:Stworzyłeś coś naprawdę niesamowitego, więc tylko spytam czemu to jest w dziale Recenzje a nie Nasza Twórczość...
Bardzo dziękuję Ci za uznanie. To naprawdę bardzo wiele dla mnie znaczy.
Postaram się odpowiedzieć Ci na pytanie. Mianem własnej twórczości określam coś, co wymyśliłem lub stworzyłem zainspirowany modelem rzeczywistym, bądź obrazem. Zbudowana i pokazana przeze mnie makieta jest w miarę wiernym odwzorowaniem myśli logistyków Lego, ukazanej w wydanym Idea Book. Zakwalifikowanie makiety jako MOC-a, tylko dlatego, że nie ma instrukcji budowy, moim zdaniem jest daleko idącym pójściem na skróty. To tak samo, jak z modelami alternatywnymi! Dodam, że do budowy używałem materiałów z tamtego czasu, dbając by nie poniosła mnie za bardzo fantazja. I tak w pewnych miejscach użyłem z premedytacją zamienników, ale tylko w ograniczonym zakresie, o czym zresztą napisałem. Chciałem jak najbardziej wiernie oddać tą budowlę i to tylko WY jesteście w stanie ocenić czy mi się to udało.
Stację tę będę rozbudowywał. Dokupiłem już całkiem sporo "muzealnych elementów" czym podreperowałem nadszarpnięte rezerwy. Potrzeba mi tylko trochę czasu. Będzie to wprawdzie mocna stylizacja na modele i budowle tamtego okresu, ale na pewno wtedy zamieszczę ją już w Naszej Twórczości.
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: Stacja serwisowo-paliwowa IB 250

Post autor: Silverbrick »

Wielkie dzięki, że uzewnętrzniasz swój szał na Classic Space. Dzięki temu wiem, że moje ugenialnianie Ninjago wcale nie jest największym maniactwem na temat danej serii na tym forum. :)

Samego CS nie lubię ale przyznam, że fajny jest fakt, że znajdziemy tu Kosmicznego Benka prosto z Lego Przygody!
ODPOWIEDZ