70331 Ultimate Macy

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

70331 Ultimate Macy

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Rok wydania: 2016
Numer: 70331
Liczba części: 101
Tytuł: Ultimate Macy
Seria: Nexo Knights
Licencjonowany: Nie
Figurki: Ultimate Macy
Cena katalogowa: £6.99 / $9.99 / 9.99€ / 39,99zł
Brickset
Lego.pl
Allegro
Lego Nexo Knights: Merlok 2.0 (Android)
Lego Nexo Knights: Merlok 2.0 (iOS)
Chciałem zrecenzować ten zestaw wcześniej ale nie mogłem z przyczyn technicznych. Miała być to wideorecenzja ale wersje tekstowe są na forum lepiej przyjmowane.

Obrazek

Główną częścią zestawu jest figurka – Ultimate Macy. O oryginalnym pomyśle i o sentymencie do Castle już mówiłem więc skupię się na tym co w tej konkretnie minifigurce mi się podoba a co nie. Detale na torsie i nóżkach są (tak jak w przypadku innych rycerzy Ultimate) naprawdę rewelacyjne! To co mi się tu nie podoba to kolor jasno czerwony. O wiele lepiej to wygląda jak dodamy element zbroi w kolorze jasnobordowym. W takim też odcieniu jest przyłbica, którą przyczepia się do… chełmu rodem z City i Classic Space. Można to uznać za minus gdyż chełmy Claya i Aarona są ciekawsze ale tylko na taki model da się zapiąć tego typu przyłbice. Na pocieszenie dostajemy „kitkę” włosów bohaterki – element o kształcie znanym z Ninjago Skybound gdzie były to włosy Nadakhana.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wyposażenie to tarcza oraz maczuga. I to nie byle jaka maczuga bo zrobiona z charakterystycznych „piramidek” - elementów, które mają według mnie duży potencjał. Największą z broni jest dosyć duży miotacz, przyczepiony do tyłu zbroi. Jest na tyle masywny, że potrzebne było tutaj pewnego rodzaj podparcie. I spełnia one swoją rolę gdyż figurka trzyma stabilność. Samo działo pozwala na wystrzeliwanie wielu pocisków w krótkim czasie niczym pojazd z zestawu Boulder Blaster. To co mi się najbardziej w niej podoba to wygląd. No naprawdę… niezła giwera.

Obrazek
Obrazek

Na podstawce mamy dodatkowe wyposażenie. Skrzynię z zielonym pociskami, 2 pnącza oraz topór, który przypomina mi serię Chima. Bez szczególnych rewelacji ale nie jest źle.

Tak jak w innych zestawach tego typy, otrzymujemy 3 tarcze z Nexo Mocami. Są to po kolei od lewej: Deszcz Maczug, Dżunglowy Smok i Płomień Fenixa. Włączmy teraz grę, przeskanujmy i zobaczmy jak się sprawdzają.

Obrazek

Płomień Fenixa sprawia, że wokół broni postaci pojawia się ogień, który wzmacnia siłę ataku. Nie jest to jakoś strasznie efektowne ale bywa przydatne gdy chcemy zaatakować przeciwnika bezpośrednio.

Obrazek

Dżunglowy Smok sprawia, że postać, którą sterujemy, chodząc zostawia za sobą bagno, z którego wyrastają pnącza duszące wrogów. Całkiem przydatne i ciekawe.

Obrazek

Ostatnia moc czyli Deszcz Maczug stwarza dla sterowanej przez nas postaci działo podobne do tego jakie ma Macy z tego zestawu. Wystrzeliwuje ono maczugi, które trafiają w przeciwników. Jeśli podejdziemy blisko celu ich celność się zwiększa i zadaje duże obrażenia. Według mnie jest to najsilniejsza moc z tych trzech.

Obrazek

Dzięki temu, że trochę odczekałem zanim zrecenzowałem ten zestaw, mogłem spojrzeć na niego nieco bardziej trzeźwo. I jaki jest według mnie? Cóż… jest on minimalnie gorszy od pozostałych, zrecenzowanych prze ze mnie zestawów Ulitimate. Ale naprawdę tylko minimalnie. Figurka znów jest bardzo ładna, akcesoria przydatne a skanowanie tarcz i przenoszenie ich do gry wciąż potrafi cieszyć.

PS Przepraszam, że nie dałem linku do Bricklinka ale miałem z tym małe problemy.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2016 15:40 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 70331 Ultimate Macy

Post autor: dzidek1983 »

Fajnie, że coś napisałeś, naprawdę jest to miła odmiana. Ciekawe że załączyłeś też zdjęcia z gry, aczkolwiek pewnie nie wszyscy będą tym zainteresowani.

Natomiast kilka moich uwag co do samej treści i twoich minusów:

1 - hełm wg mnie nie jest wadą bo tylko na taki model da się zapiąć przyłbicę ruchomą z piórkiem, takie samo rozwiązanie ma np. Lance
2 - kitka wcale nie jest znana ze Skybound, bo w tym kolorze występuję tylko w zestawach z Nexo Knights, więc jest to kompletna nowość

Co do kolorystki to zgodzę się że trans red wygląda ładnie, ale jest bardzo "kobiecy". Natomiast i tak wg mnie jest lepszy niż białe przeźroczyste elementy Ultimate Lance'a.

Co do giwery, to u mnie nie chce stać nawet z podstawką, ciągle się do przodu figurka buja.

Nie dostajemy młota, tylko topór :D

No i na końcu sama gra, akurat Płomień Feniksa to wg mnie najlepsza moc w tym zestawie, ma aż 4 rangi w leczeniu, a leczenie na polu bitwy w Nexo jest bardzo trudne. Jak to działa to pozostawiam już tobie do odkrycia ;)
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
ODPOWIEDZ