70338: Ultimate General Magmar

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1688
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

70338: Ultimate General Magmar

Post autor: Janek »

Obrazek

Numer: 70338
Nazwa: Ultimate General Magmar
Seria: Nexo Knights
Podseria: Ultimate
Rok: 2016
Liczba elementów: 64
Figurki: 1 (General Magmar)
Cena: Katalogowa 39,99zł/Obecnie 34,99-39,99

Brickset

Zestaw zakupiłem podczas wycieczki do Drezna, w sklepie patronackim LEGO. Od początku mi się podobał, więc nic nie stanęło mi na drodze, żeby go zdobyć. :) Pierwszy raz stykam się z serią Ultimate, a drugi z Nexo Knights, więc jestem laikiem w tym świecie. Z góry zaznaczam, że zestaw oceniam pod względem budowy, wyglądu i przydatności klocków. Zapraszam do recenzji! ;)

1. Pudełko i instrukcja

Obrazek
Cienkie, lekkie i dość wysokie pudełko, o nieregularnym kształcie jak na LEGO. W lewym górnym rogu nazwa naszego bohatera a w prawym napis informujący o zawartej darmowej aplikacji. Na środku ładne grafiki z przodu pokazujące Generała w akcji.

Obrazek
Z tyłu zaś, masa napisów ostrzegawczych w wielu językach świata, a także instrukcja jak zagrać w grę Nexo Knights. Ogółem typowe pudełko dla serii Ultimate.


Obrazek
Po otwarciu otrzymujemy dwa woreczki, jeden mniejszy a drugi większy, oraz instrukcję. Niestety złożoną na pół, co utrudnia czytanie. Kto lubi samoprzewracające się strony? ;)





Obrazek
Przejdźmy do instrukcji. Od frontu ta sama grafika, która widnieje na pudełku. Stron naliczyłem dwadzieścia osiem.


Obrazek
Przykładowa strona. Łatwo zauważyć, że co stronę są dodawane tylko trzy bądź cztery klocki. Przez to budowanie modelu strasznie się dłuży.


Obrazek
Krótki poradnik jak skanować tarcze Nexo. Należy uważać, żeby na przykład nie było za ciemno, czy żeby tarcza nie leżała krzywo


Obrazek
Miniplakacik z Ultimate'ami z drugiego rzutu Nexo Knights. W pierwszym było ich sześć, a teraz o dwa mniej.


Obrazek
I jeszcze strona ze wszystkimi elementami.



2. Klocki oraz budowa

Obrazek
Oto zawartość obu woreczków.

Obrazek
Elementy, które mnie zaciekawiły. Czerwone ostrze, gumowa kitka oraz nietypowa część na plecy dla minifigurki. Wystąpiła wprawdzie już w zestawie Ultimate Beast Master, lecz pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Ale ta metalowa szczęka jest świetna! Świetnie sprawdzi się jako pułapka na niedźwiedzie! :)


Obrazek
Pora zacząć budowę! Łączymy nóżki oraz tors i dodajemy ten nietypowy element wraz z kilkoma pinami.


Obrazek
Uzupełniamy figurkę poprzez głowę, włosy i szczękę a także standardowe wyposażenie.


Obrazek
Następnie powstają dwa ramiona. Można nawet nimi kręcić.


Obrazek
Doczepiamy owe ramiona razem z ognistymi wirnikami. Już teraz figurka prezentuje się wyśmienicie!


Obrazek
Przechodzimy do podstawki. Co to? Płonące schodki? :)


Obrazek
Otóż nie! Powstaje z tego całkiem ładne (ogniste) podium! Są nawet pazurki. ;)



Obrazek
Budujemy dalej. Powstaje jedno skrzydełko...


Obrazek
... a teraz drugie...


Obrazek
... trochę detali...


Obrazek
... dorzucamy pozostałe tarcze Nexo oraz wyposażenie...


Obrazek
.. I gotowe! Model jest naprawdę śliczniutki, jak na taką ilość klocków. Podoba mi się kolorystyka.

Obrazek
A to części pozostałe po budowie. Całkiem użyteczne.



3. Figurka

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Przepiękne nadruki. Wręcz epatujące mrocznością. Pod metalową szczęką ukazuje się bardzo fajna twarz, o złowieszczym grymasie. Lubię to! :) Warto zauważyć, że tors oraz nóżki naszego Generała występują tylko w tym zestawie!



4. Model

Obrazek
Oto tarcze Nexo, które otrzymujemy w tym zestawie. Są to od lewej: Potęga, Rozrywacz Skał oraz Wir. Poniżej figurka wraz z tarczami i odpowiednim wyposażeniem:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

5. Plusy i Minusy

- Wygląd
- figurka
- ciekawe elementy, w tym części figurki
- dostępność


- Złożona wpół i długa instrukcja


6. Podsumowanie

Gorąco polecam ten zestaw nie tylko fanom Nexo, ale także fanom zamków i steampunku (głownie ze względu na szczękę!). Figurka świetna także jako dodatek do Armii Demonów, czy jak kto woli. ;) Zestaw naprawdę wart swojej ceny.
Dziękuję za lekturę.

Pozdrawiam, Janek. :)
Ostatnio zmieniony 27 cze 2016 23:03 przez Janek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 70338: Ultimate General Magmar

Post autor: dzidek1983 »

Elegancko i na temat. Podoba mi się i zestaw i recenzja.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 70338: Ultimate General Magmar

Post autor: Silverbrick »

Te Magmowe Potwory mało się różnią od swoich podstawowych wersji. W Ultimate o wiele lepiej wypadają rycerze. Czyli jest tu zupełnie przeciwnie niż w zwykłych zestawach. W nich to potwory są przodem.
Jeśli chodzi o akcesoria to wyróżniają się najbardziej te niebieskie "wentylatory", oraz ciemnoczerwone ostrze. Tarcze również prezentują się ciekawie. Aż chce się je przeskanować i sprawdzić jak działają.
Awatar użytkownika
Lordofdragonss
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lip 2013 05:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Bełchatów/ Łódź

Re: 70338: Ultimate General Magmar

Post autor: Lordofdragonss »

Magmar jest najprzystojniejszym lawowym potworem jakiego widziałem :D
Ale zestawu nie ruszam, bo w planach mam kupić jego wieżę zagłady. :) Chodź przyznam, że tors strasznie mi się podoba!
Dzieki za recezje!
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1688
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: 70338: Ultimate General Magmar

Post autor: Janek »

Dzięki za komentarze!
Silver, nie mam tej aplikacji, więc nie mogę sprawdzić. Ale ostrze jest świetne. ;)

Lord, tors jest genialny. Cieszę się, że tylko w tym zestawie. ;)
BTW. Dopiero teraz zdałem sobie sprawę, że podstawka wygląda niemal tak samo, jak ta od zestawu Ultimate Beast Master! :P
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7058
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 70338: Ultimate General Magmar

Post autor: Jaskier »

Piękna figurka, ale te wszystkie ozdobniki zbędne.
ODPOWIEDZ