Magazyn Lego Ninjago 4/2016

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Magazyn Lego Ninjago 4/2016

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Rok wydania: 2016
Cena: 9,99 zł
Wydawca: Media Service Zawada

Na to wydanie czekałem z niecierpliwością. Nie dość, że do gazetki dołączony jest całkiem fajny pirat, to w dodatku jest on zupełnie inny niż ten z polybagu Skybound Plane. Nie kupiłem go (wbrew temu jak to robię zwykle) zaraz po premierze, lecz dopiero dzisiaj. Obawiałem się, że będę miał problemy z jego kupieniem. W pierwszym kiosku nie było, w drugim nie było ale w trzecim na szczęście już go dorwałem!

Większość osób opisuje jedynie dodatki z foilpacków. Ja postanowiłem pójść o krok dalej i powiedzieć coś o samej gazetce. To co się już na początku rzuca w oczy to bardzo krzykliwa stylistyka. Na okładce jest mnóstwo napisów: Bohaterowie Wu-Cru!, 2 Plakaty. Zagadki, gry i nagłe zwroty akcji! Wow ile tego jest. Mnie osobiście się taka stylistyka podoba bo budzi pozytywne emocje, ogólnie przyciąga wzrok i zachęca do kupowania.

Obrazek

Na pierwszej stronie mamy reklamę serii (niestety) City.
Dalej znajdziemy opis bohatera z foilpacka. Dowiadujemy się między innymi, że jego prawdziwe imię to Landon. Mamy tu także coś w stylu małej łamigłówki. Zagadek znajdziemy w całym magazynie więcej, nazywają się: Atak hakera (13 str) , Błąd systemu (13 str), Wybuchowy strzał (16 str) oraz Wyostrz swoje zmysły ninja (30-31 str).

Obrazek
Obrazek
Na następnej stronie znajduje się opis komiksu z poprzedniego numeru i paru odcinków serialu. Uwaga! Zawiera SPOILERY!
Obrazek

Strony 6-8, 10-12, 24-29 to całkiem nieźle narysowany komiks. Na pewno godny przeczytania.

No niestety reklamy dają się we znaki i nie mówię tu o tym nieszczęsnym City. Na 9 i połowie 17 strony mamy reklamy nie związane w żaden sposób z Lego. Niechęć pozostaje tylko przez chwilę bo na następnych stronach znajdują się kolejne ciekawe rzeczy. W środku magazynu mamy grę planszową Polowanie na podniebnego pirata oraz opis postaci. Jeśli chodzi o ten ostatni powiem tak: wreszcie prawidłowo napisali jaki jest żywioł Lloyda!

Obrazek
Obrazek


Jest też jak zawsze plakat. Pierwszy przedstawia Smoka Błyskawic i Smoka Ziemi dosiadanych przez ninja. Drugi to drużyna Wu-Cru na tle dojo. Oba robią na mnie miłe wrażenie i chętnie powieszę jeden z nich. A raczej powiesiłbym… gdybym miał więcej miejsca w pokoju.

Obrazek
Obrazek

Ostatnie strony to wyniki konkursy oraz ankieta, czyli kolejny konkurs. Do wygrania jest bardzo dużo rzeczy związanych z Ninjago.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie mogło zabraknąć zapowiedzi następnego numeru. Jako dodatek dostaniemy miniaturowego Smoka Ognia. Chwila chwila. Już był miniaturowy Smok Ognia w 30294 i już wtedy był miniaturowy. Wersja z następnego dodatku jest jeszcze mniejsza. Co ciekawe, obrazek tego smoka znajduje się jeszcze w innym miejscu magazynu. Umiecie znaleźć gdzie?
Obrazek
Zanim przejdziemy do głównego dodatku spójrzmy na kartę Ninjago TCG. Nie zostało zapowiedziane, że będzie ona dodana więc mamy miłą niespodziankę. Według oficjalnych informacji jest kartą limitowaną. Jednak, ze względu na to, że możno ją zdobyć tak łatwo nie jestem już tego taki pewien. Sam wygląd karty jest, no powiem… przepiękny. W środku mamy drużynę ninja w wersji Techno (ej, ej czemu Lloyda tu nie ma?), oczywiście z dodanymi, odpowiednimi efektami. Karta opisywana jest w 4 statystykach: ataku, obronie, szybkości i mocy. Statystyki są bardzo wysokie co czyni kartę niezwykle przydatną bojowo. Jest ona typu „foil;” a więc mieni się wieloma kolorami. Wygląda to według mnie bardzo ładnie. Z tyłu mamy po prostu logo serii na czerwonym tle, kojarzącym się z Turniejem Żywiołów. Ja posiadam już tę kartę ale dla osoby, która jej nie posiada jest to mega okazja.

Obrazek
Obrazek

Jest też ulotka serii City, której nie opiszę.

Obrazek

No i doszliśmy wreszcie do figurki. Przestawia ona Sqiffiego, członka załogi Podniebnych Piratów. Jej poziom wykonania jest tak jak w większości figurek Ninjago, bardzo wysoki. Nadruk na torsie oraz na główce jest niezwykle szczegółowy i wyrazisty, a emocje bohatera dobrze oddane. Ale to jeszcze nie koniec. Jako broń dostajemy „piąchy” ze złotymi kryształami! Pearl gold? Nic z tego. Metalic gold!!! Nie wiem co powiedzieć… dodatek naprawdę udany!

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsumowując
Plusy
+ szata graficzna gazetki
+ 2 ładne plakaty
+ komiks
+ trochę łamigłówek
+ opis postaci
+ szata graficzna karty
+ karta bardzo przydatna w grze
+ fajna, jak zwykle figurka
+ kryształy metalic gold!
Minusy
− kilka reklam w środku magazynu nie związanych w żaden sposób z Lego
− ulotka Lego City
ODPOWIEDZ