Ninjago: Atak Podniebnych Piratów

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Ninjago: Atak Podniebnych Piratów

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Wydawca: AMMET
Rok premiery: 2016
Figurki: Jay
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 32
ISBN: 9788325321703
Cena: ok. 15zł

Nakręciłem się oglądając serial Ninjago i teraz podoba mi się każda rzecz związana z tą serią. Szukając w kiosku najnowszego wydania magazynu Ninjago, natknąłem się na coś innego…

Ninjago: Atak Podniebnych Piratów to klasyczny przykład książki z figurką. Tego typu książki dotyczące Ninjago wydawane są już od 2011 roku. Kosztowały one wtedy miej więcej 11,50zł. Nie mam zielonego pojęcia czemu podrożały, choć nadal maja dobra cenę. W środku znajdziemy trochę zagadek, komiksów i opowiadanie „uważaj, czego sobie życzysz” urozmaicające uniwersum tej serii. Szata graficzna jest bardzo ładna. Z pewnością książka spodoba się fanom Ninjago. Ja jestem zadowolony.
Obrazek

No i doszliśmy do figurki, a jest nią Jay – mistrz Żywiołu Błyskawic. Jest to już 15 wersja tej figurki. W tym przypadku jest to połączenie kilku innych. Tors i nóżki są z wersji dżunglowej, naramienniki z wersji ZX, a hełm z wersji dodawanej do magazynu. No i tu jest problem. W figurce nie ma ani trochę oryginalności. Nic ciekawego. Raczej dla kolekcjonerów niż dla osób szukających czegoś wartego uwagi.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Plusy
+ Ninjago
+ szata graficzna książki
+ trochę zagadek
+ komiksy i opowiadanie
+ 2 katany do figurki
Minusy
- figurka niczym się nie wyróżnia

Podsumowując - figurka jest prawie kompletnie nie warta uwagi. Książka jest już bardziej interesująca.
ODPOWIEDZ