891612 Sqiffy

Moderator: nori

Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

891612 Sqiffy

Post autor: wesyr »

891612 Sqiffy - recenzja

Recenzja pochodzi z bloga Lego po 30-tce.

Obrazek

Jak sięgam pamięcią wstecz w swoje młodzieńcze czasy zawsze fascynowałem się tradycyjnym rycerstwem i ogólnie średniowieczem, wikingami czy dzikim zachodem. Nigdy jakoś nie przekonała mnie do siebie historia dalekiego wschodu ze sztukami walk i ninja na czele. Dlatego też póki co serię Ninjago omijałem szerokim łukiem. Nieco bardziej przychylnym okiem spojrzałem na część zestawów z podserii pirackiej, którą poznałem dzięki recenzjom na forum zbudujmy.to. A kiedy kobalt wrzucił w temat prasówki zdjęcia najnowszego magazynu Lego Ninjago zapragnąłem się zapoznać z tym wydawnictwem, a właściwie z dołączonym do niego foil packiem z figurką Sqiffiego.

Za 9,99 zł do rąk otrzymujemy magazyn, wkładkę z zabawami Lego City, jakąś kartę i rzeczonego foil packa. Pierwsze trzy wymienione rzeczy kompletnie mnie nie interesują i wylądowały w pojemniku na makulaturę.

Seria: Ninjago
Rok: 2016
Numer: 891612
Elementów: 8
Cena za jeden element: n/d
Waga modelu: 7 g
Waga zestawu (model z gazetką): 61 g
Model alternatywny: nie
Cena: gratis do magazynu za 9,99 zł

Foil pack ma tradycyjne wymiary, czyli 10 cm x 14 cm x 1 cm i waży jakieś 7 gram. Front połyskującego woreczka zdominowany jest przez zdjęcie pirata z szablą w dłoni, nieco mniejsze zdjęcie przedstawia figurkę z wewnątrz opakowania, czyli Sqiffiego z dwoma kryształowymi pięściami. Limonkowe tło pokryte jest białymi trupimi czachami z dalekowschodnimi kapeluszami. U góry znalazło się miejsce na loga Lego i Ninjago. Oczywiście nie zabrakło też napisu Limited Edition Sqiffy (choć figurka ta znalazła się już w pudełkowym zestawie w tym roku).

Tył woreczka to przede wszystkim ostrzeżenia przed możliwością zadławienia oraz informacje o dystrybutorze. Poza tym widzimy tu numer zestawu i element w skali 1:1. Tym razem jest to kryształ - najprawdopodobniej metallic gold, indeksu nie znam.

ObrazekObrazek

Zawartość opakowania to osiem elementów z czego cztery to minifig, reszta to kryształowe pięści.

Obrazek

Jak już wspomniałem wcześniej minifigurka występuje we wcześniejszym zestawie tego roku: 70604 Tiger Widow Island. Elementy składowe figurki nie są żadnymi unikatami, jedynie tors i nogi są rzadkie - występują w 2 zestawach.

Sam minifig jest naprawdę uroczy. Fakt, nie wygląda jak klasyczny pirat. Ten jest taki steampunkowy. Ciemno zielona bandana na głowie, która jest chyba najładniejszym elementem tej minifigurki - spod krzaczastych brwi łypie na nas jedno oko, drugie zasłonięte jest brązową opaską. Pod sumiastymi wąsami widać zaciśnięte w groźnym grymasie zęby, aż słychać gardłowe "Arrrr". Tors ciemnobrązowy z żółtą i pomarańczową ręką jest bardzo ładnie zadrukowany z obu stron. Nogi w kolorach brązowym i pomarańczowym również są zadrukowane. Właśnie ta kolorystyka i nadruki na figurce nadają jej steampunkowy charakter.

ObrazekObrazekObrazek

Te kryształowe pięści są dla mnie niezrozumiałe (może jest to jakoś wyjaśnione w grach czy serialach Ninjago). Tym bardziej, że uzbrojony w nie Sqiffy jest niestabilny. Musi sporo rumu wypić, żeby ustać bez podpórki :). Same kryształy mogą być przydatne do MOCy lub na handel.

ObrazekObrazek

Biorąc pod uwagę fakt, że na BL figurka kosztuje nie mniej niż 12 zł (przez wysyłki) zakup tej gazetki dla foil packa uważam za dobry ruch. I wam polecam też go kupić.


Read more at http://legopo30.blogspot.com/2016/05/89 ... F0wXVvL.99" target="_blank
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 891612 Sqiffy

Post autor: Silverbrick »

Genialna figurka, tak jak wszystko inne związane z Ninjago.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2016 14:45 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 891612 Sqiffy

Post autor: SERVATOR »

Silverbrick pisze:Genialna figórka, tak jak wszystko inne związane z Ninjago.
Genialna ortografia.
Poszukiwacz
Posty: 24
Rejestracja: 30 kwie 2016 12:29
Rok urodzenia: 1972

Re: 891612 Sqiffy

Post autor: Poszukiwacz »

Figurka bardzo fajna, choć te łapska mnie nie przekonują. Powodują niestabilność figurki. Piratowi dałem pistolet i kielich z zestawu pirata Bucko.


Mój blog: http://legomagazyny.blox.pl/html" target="_blank
Ostatnio zmieniony 08 lip 2016 12:14 przez Poszukiwacz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lordofdragonss
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lip 2013 05:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Bełchatów/ Łódź

Re: 891612 Sqiffy

Post autor: Lordofdragonss »

Uwielbiam te pięści - zarówno jako element dla figurek jak i świetny element dekoracyjny, a zapozować figa się da - trzeba tylko podpierać figurkę na pięściach! :)
ODPOWIEDZ