271603 Robin

Moderator: nori

Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

271603 Robin

Post autor: wesyr »

271603 Robin - recenzja

Recenzja pochodzi z bloga legopo30.blogspot.com

Obrazek

Serii Nexo Knigts, jak to mówi dzisiejsza młodzież, nie ogarniam. Nie przemawia ona do mnie. Dlatego też nie będę się starał przybliżać informacji, historii czy też tła tej serii. Na pewno jest więcej ode mnie osób, które w tym temacie posiadają większą wiedzę i zapewne się nią podzielą.

Foil Pack 271603 to dodatek do magazynu Lego Nexo Knights wydawanego w Polsce przez Media Service Zawada sp. z o. o. Sama gazetka jest dla mnie bezwartościowa, więc przewertowałem ją pobieżnie szukając instrukcji i zapowiedzią kolejnego magazynu do którego przewidziano dwa całkiem ładne "goblinowe pająki".

Obrazek Obrazek Obrazek

Seria: Nexo Knights
Rok: 2016
Numer: 271603
Elementów: 23
Cena za jeden element: n/d
Waga modelu: 13 g
Waga zestawu (model z gazetką): 71 g
Model alternatywny: nie
Cena: gratis do magazynu za 9,99 zł

Instrukcja znajdująca się na czwartej stronie miesięcznika zamieszczona została pod opisem Robina Underwooda, czyli minifigurki z recenzowanego foil packa. Proces budowy przedstawiono w dwóch nieskomplikowanych krokach. Złożenie zestawiku zajmuje kilkadziesiąt sekund, więc próżno tu szukać jakiejś rozrywki.

Foil pack ma standardowe wymiary 10 cm x 14 cm. Przód woreczka opatrzony jest dużą grafiką Robina, zdjęciem gotowego modelu i minifigurki oraz logami Lego, Nexo Knights i informacją o tym, że foil pack jest edycją limitowaną.

Z tyłu nic nowego: ostrzeżenie przed zadławieniem, informacja o dystrybutorze, numer zestawu i element w skali 1:1 - "naramienne narzędzie wielofunkcyjne".

Obrazek Obrazek

Foil pack ten nie znajduje się jeszcze w żadnym ze znanych mi serwisów poświęconych częściom Lego (Bricklink, Brickset, Peeron), więc ciężko mi określić ze stuprocentową pewnością, które części są nowe. Zapewne Trans Orange Panel 1 x 2 x 1 with Rounded Corners jest częścią w nowym kolorze (wprowadzoną w bieżącym roku). Wydaje mi się, że to, nazywane w gazetce, "naramienne narzędzie wielofunkcyjne" może być nowością (przejrzałem wszystkie akcesoria do mninifigurek na BL i tego czegoś nie znalazłem).

Obrazek
Obrazek
Obrazek

W paczuszce dostajemy całkiem przyjemną minifigurkę Robina. Nie jest nowością, gdyż pojawił się juz we wcześniejszym poly bagu 30372. Robina wyposażono we włoscy cielistego koloru, jednostronnie zadrukowaną główkę z zawadiackim uśmiechem, piegami i uniesioną brwią, tors z dwustronnym nadrukiem - bardzo ładny i szczegółowy oraz w krótkie nogi. Jedynym minusem jest to, że figurka jest bardzo niestabilna kiedy jest wyposażona w swoje narzędzia.

Obrazek Obrazek Obrazek

Koń (jak to można nazwać koniem?) jest pokraczny i kompletnie mi się nie podoba. Poza 30375 Blue Torso Mechanical, który robi tutaj za głowę i wygląda jeszcze jako tako, reszta wydaje się być zlepkiem całkowicie przypadkowych części.

Foil pack i tak uważam za udany dzięki bardzo przyjemnej minifigurce i akcesoriom, w które go zaopatrzono.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek




Read more at http://legopo30.blogspot.com/2016/04/27 ... 0GhyPg5.99" target="_blank
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 271603 Robin

Post autor: Silverbrick »

Dziwny bezsens:
Saszetka Minifigures - dostajesz figurkę za 12 zł
Magazyn Nexo Knights 3/2016 - dostajesz figurkę + mni model + gazetkę za 10 zł
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 271603 Robin

Post autor: dzidek1983 »

Z Minifigures jest UNIKALNA :)
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 271603 Robin

Post autor: Silverbrick »

W sumię racja. Np. takiego Pirata Zombie z minifigures 14 nie znajdziesz nigdzie indziej. Robin oprócz tego foilpacka występuje jeszcze w 3 zestawach( 2 regularnych i 1 polybagu).
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: 271603 Robin

Post autor: Allemov »

@Silv Porównywanie cen w ten sposób jest nieco bez sensu:

Po pierwsze - gazetka (z gratisem i bez) ma podatek 7%, a zabawka 23%.

Po drugie - jak chcesz mieć gościa z mopem, albo człowieka w stroju rekina, raczej nie zrezygnujesz z niego na rzecz Ninja, żeby oszczędzić 2 zł.

Po trzecie - kupowanie figurek za 20, 40, 60 czy nawet 100 zł i więcej na bricklinku czy allegro stało się normą. Czasem są to nawet figurki ze starych serii Minifigures. Powód jest ten sam co opisałem wyżej. Jak bardzo podoba Ci się/potrzebujesz do moca danego figa, to pięciu ninja Ci go nie zastąpi. W obliczu tych cen różnica tych dwóch złotych jest relatywnie mała.
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
ODPOWIEDZ