70755 Jungle Rider

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

70755 Jungle Rider

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Rok wydania: 2015
Numer: 70755
Liczba części: 188
Tytuł: Jungle Rider
Seria: Ninjago
Podseria: Turniej Żywiołów
Licencjowany: Nie
Figurki: Turniejowy Lloyd, Kapau
Cena katalogowa: £17.99 / $19.99 / 19.99€ / 89,99 zł
Brickset
Bricklink
Allegro
Małe i średnie-mniejsze zestawy w okolicach 40-120zł z podserii Turnieju Żywiołów, uważałem kiedyś za mniej udane. Zdałem sobie jednak sprawę, że warto spróbować je zdobyć, ponieważ ich cena nie jest wcale taka duża. Co do tego zestawu – zawsze, gdy 70755 był w sklepach – ja nie miałem kasy. A gdy już miałem pieniądze - nie było go w sklepach. Takie psoty losu. Jak zwykle z pomocą przyszło Allegro.

Obrazek

O opakowaniu mówić nie będę bo liczy się zawartość.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zaś o instrukcji mogę już trochę opowiedzieć. Tym, co mi się podoba jest spis wszystkich regularnych zestawów z tego rzutu, poukładanych od najmniejszego do największego. Z tyłu mamy wielki napis „WIN!” oraz wizerunek Lloyda ZX. Tak szczerze, to nie wiem, o co z tym „Win!” chodzi…

Obrazek

Po zbudowaniu pozostają nam takie oto elementy zapasowe.

No! To czas przejść do samego zestawu, a konkretnie do minfigów!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W pierwszej połowie 2012 roku główny wątek fabularny, to wyczekiwanie na przyjście "legendarnego zielonego Ninja". W zestawach go nie było. Przez pół roku był robiony „hype ”na niewydaną jeszcze figurkę. A potem ją wydali we wrześniu i stała się hitem sprzedażowym. Jak się pewnie domyślacie - mnie również ten „hype” dosięgnął. Ten fakt był chyba główną przyczyną, która mnie zachęciła do tego zestawu. Zawarta tu figurka to wersja turniejowa. Charakteryzuje ją kimono z wyciętymi rękawami. Postać posiada chustę zasłaniającą usta. Taki element pojawił się już w roku 2014 i występował u Lloyda w wersji techno. Figurka bardzo mi się podoba!

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kapau to jeden z wojowników Mistrza Chena i członek armii Kultystów. Jest to unikalna figurka, dostępna tylko i wyłącznie w tym zestawie! Od minifiga bije wysoki poziom wykonania, tak jak od Lloyda. Nadruki są bardzo szczegółowe. Na torsiku mamy tatuaż z wężem oraz naramiennik. Nakryciem głowy jest element dedykowany tylko tej grupie figurek. Broń to obusieczny, kościany sztylet. Ogólnie, figurka jest bardzo fajna choć dość podobna do większości armii Chena.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czas na model główny czyli Ścigacz.
Przypomina on kształtem wyścigowy pojazd terenowy i prezentuje się bardzo dobrze, chociażby ze względu na ciekawe detale.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do zielonej barwy pojazdu dochodzi także kolor złoty. Kolorystyka jak najbardziej na plus! Z kół „wyrastają” złote kły, nadając pojazdowi większą szczegółowość. Niedaleko spoilera jest wczepiona złota, pasująca kolorystycznie katana. Naklejki polepszają wygląd jeszcze bardziej! Mamy tutaj dwie naklejki z wizerunkiem złotego smoka (czyżby nawiązanie do 70503?) oraz jedną z symbolem żywiołu Energii. Skoro jesteśmy w temacie tego znaku: czy ktoś może wie, czemu w 2012 roku Lloyd zamiast tego symbolu miał symbol węża? Pojazd ma możliwość wystrzeliwania (oczywiście zielonych) pocisków. Strzela się nimi poprzez przekręcenia rączki od miecza świetlnego, która znajdującej się tuż za maską. Z tyłu pojazdu znajduje się mechanizm, który trudno mi nazwać. Gdy coś wywiera nacisk na tylną część pojazdu ugina się on dość mocno. Na uwagę zasługuje również możliwość wystrzeliwania pocisków. Pociski są takim samym elementem jak te z 70747 i ich działanie polega na tej samej zasadzie. Wkłada się je w klocek ze sprężyną w środku. Naciśnięcie rączki do miecza świetlnego, znajdującej się tuż za maską powoduje wystrzał na aż 2 metry!
Dla niektórych z Was ten pojazd może się wydawać niezbyt interesujący. Ja powiem tak: Fanem Lloyda jestem i wszystko co „Lloydowe” jest dla mnie fajne.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jest oczywiście i totem. Skromny i sympatyczny. Kremowo-fioletowa kolorystyka to barwy charakterystyczne dla obiektów wybudowanych przez armię Chena. Jak dla mnie, jest to bardzo oryginalna kolorystyka. Całość dopełniają dwa kościane miecze i noga szkieletu. To, co na nim jest również budzi pozytywne wrażenia. Mamy tu jedną z broni, zawierającą Jadeitowe Ostrze. Jest to przedmiot kolekcjonerski w tym rzucie.

Obrazek
Podsumowując:
Plusy
- Ninjago
- Legendarny zielony ninja!
- Kolorystyka i detale modelu
- Jadeitowe Ostrze
- Totem jako fajny dodatek
Minusy
- Brak



Spodobał ci się zestaw? Zagraj w Ninjago: Tournament!:
Android
iOS
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2016 11:34 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 70755 Jungle Rider

Post autor: dzidek1983 »

co oznacza:
Licencjowany: Nie
PS. całkiem fajne to autko, ale i tak z tej serii najbardziej lubię tych wyznawców węża... bardzo fajne figurki
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 70755 Jungle Rider

Post autor: SERVATOR »

"WIN" jest zachętą do wzięcia udziału w ankiecie. Ponoć można coś wygrać. ;)

Recenzja całkiem przywoita. Fajnie, że w ten sposób "materializujesz" swoje ochy i achy nad serią Ninjago.
Co do samego zestawu, to dla mnie jest kompletnie obojętny bo ta seria nigdy mnie nie interesowała.
Jakbym chciał samochód to kupiłbym coś ładniejszego/ciekawszego z serii Technic lub Creator.
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: 70755 Jungle Rider

Post autor: Allemov »

dzidek1983 pisze:co oznacza:
Licencjowany: Nie
Że zestawy dzielą się na licencjonowane i nielicencjonowane, a kolega zapomniał o "no".

Inną rzeczą jest fakt, że nie wiem czy to jest licencja czy nie. Na logikę nie, ale zgłupiałem kiedy ostatnio TLG wycofało elementy minifigów Ninjago ze swojej strony internetowej, pisząc że to jest od teraz seria licencjonowana. Lego samo sobie udziela licencji na produkowanie zestawów? Szacun.
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: 70755 Jungle Rider

Post autor: Jellyeater »

Nie dałeś dużych zdjęć. A na tych znaczkach pocztowych niewiele widać.

Czepię się jeszcze jednej niedorzeczności:
W 2012 roku postać zielonego ninja była prawdziwą legendą! Nie wiadomo było, kto nim zostanie, aż do czasu, gdy ujawniono to w serialu. Teraz niestety znaczenie Lloyda jako zielonego ninja nieco zmalało, a szkoda.
Legendarny to jest Smok Wawelski o którym się mówi do dzisiaj. Coś nie może być legendą w danym roku. Legendą się jest, albo się nią nie jest. Nie można być.
Zielonemu Ninja udało się wejść do pojazdu i przy pomocy Energii przemienić go.
Czyli użył energii do przemalowania pojazdu na złoto / zielono? :)

W sumie więcej się dowiadujemy o serialu niż o samym zestawie? Ma to jakieś resorowanie? Bo tylna oś tak jakby wygląda. Jakie ten samochód ma funkcje poza brum?
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 70755 Jungle Rider

Post autor: Silverbrick »

Chodziło mi o to, że na początku 2012 roku zielony ninja był postacią owianą tajemnicą oraz bardzo pożądaną figurką.
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 70755 Jungle Rider

Post autor: dzidek1983 »

Postacią w serialu może i był tajemniczą, ale co to za tajemniczość w Lego? Zdejmujesz kapturek i "voila" :D
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 70755 Jungle Rider

Post autor: Silverbrick »

Figurka zielonego ninja pojawiła się w drugiej połowie 2012. W pierwszej połowie nie wiadomo było kto nim zostanie. Po prostu przy recenzowania brałem otoczkę pod uwagę. Kiedyś na temat zielonego ninja było bardzo głośno i bardzo wyczekiwana była premiera zestawu, w którym się pojawi. Oczywiste jest, że TLG specjalnie go wywyższyło żeby zwiększyć sprzedaż ale ja nie mam nic przeciwko temu.
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 70755 Jungle Rider

Post autor: dzidek1983 »

ok ale przecież jak wyszedł zestaw to co nie wiadomo kto był tym zielonym ninją w zestawie?
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
przem
Posty: 746
Rejestracja: 08 cze 2014 10:36
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Katowice

Re: 70755 Jungle Rider

Post autor: przem »

nie wdając się w bezsensowne dyskusje - silverbrick:
- większe zdjęcia !
- więcej o zestawie, jakie ma funkcjonalności, jakie masz odczucia względem konstrukcji - bo to w końcu recenzja klocków a nie serialu
- mniej otoczki fabularnej - jeden akapit w zupełności wystarczy - bo to w końcu recenzja klocków a nie serialu
ODPOWIEDZ