30421 Skybound Plane

Moderator: nori

Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

30421 Skybound Plane

Post autor: nori »

Recenzja pochodzi z Pirackiego Bloga, jak ktoś natomiast gustuje w innych klimatach, to może zahaczy o Przygodę lub Horror? Oczywiście wszystkich maniaków klocków zapraszam na 8studs i jeżeli możecie, dajcie lajka na febuku!

30421 Skybound Plane

Obrazek

Seria: Ninjago / Skybound
Rok premiery: 2016
Liczba elementów: 30
Figurki: 1: Bucko
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 17 x 19 cm
BrickSet, BrickLink

Zestaw malutki, więc i recenzja będzie raczej zwięzła i krótka. O samej serii Ninjago wspominałem już parokrotnie na blogu, nie tylko przy okazji najnowszej Pirackiej "podserii", a i zapewne jeszcze przyjdzie mi o niej niejednokrotnie powspominać przy okazji być może choćby recenzji większych zestawów. To, że obecnie w świecie Ninjago nasi dzielni Ninja spotkali Piratów, zapewne doskonale wiecie. Spotkanie to zaowocowało oczywiście wysypem sporej liczby zestawów, lepszych lub gorszych, to już kwestia prywatnych upodobań, z pewnością natomiast ciekawych. Jako maniak Piratów jednak nie ostrzę sobie zębów na wszystkie, niektóre zestawy uważam za naprawdę słabe, ale jak nadarzyła się w naszym kraju zdobycia całkiem atrakcyjnego polybagu w tym temacie, skrzętnie skorzystałem.

Czy była to taka super okazja, to trochę kwestia dyskusyjna. Otóż zestawik możemy znaleźć w punktach z prasą sprzedawany wraz z magazynem LEGO Ninjago Wydanie Specjalne 2016/01 w cenie 19.99 złotych. Czyli nie tak znowu tanio, tym bardziej, że magazyn dla osoby niezbyt zainteresowanej serią nie przedstawia żadnej wartości, no chyba że ktoś pragnie przeglądać paręnaście stron z pobieżnym i suchym przewodnikiem po wątłej jakości serialu.

Obecnie na rynku mamy wiele magazynów LEGO, a dodatki do nich zazwyczaj przyjmują formę tzw Foil Packów, czyli garść klocków lub figurka zapakowana jest w foliowy, nieprzezroczysty woreczek, zamykany na pasek kleju. Natomiast niniejszy zestawik 30421 Skybound Plane to pełnoprawny produkt TLG, z własnym numerem, także wydany w foliowym, ale miejscami przezroczystym, opakowaniu, doskonale wszystkim zapewne znanym jako polybag. Zresztą stąd zapewne wyższa cena magazynu i oznaczenie go jako "wydanie specjalne".

Obrazek

Obrazek

W opakowaniu znajdziemy malutką ale przejrzystą instrukcję oraz garść całkiem ciekawych elementów, szczególnie, jak ktoś lubi morskie klimaty. No ale w końcu to Piraci. Mamy tu więc i kotwicę i koło sterowe i butelki, zapewne pełne rumu. Dodatkowo znajdziemy całkiem sporo uzbrojenia i to zarówno w postaci broni białej jak i palnej!

Obrazek

Figurka jedna, oczywiście Pirat, podobno wołają na niego Bucko. Oprócz tego zestawu, znaleźć go można jeszcze w zestawach 70599 Cole's Dragon i 70605 Misfortune's Keep, natomiast samą główkę zapewne możecie kojarzyć z normalnej, choć średnio udanej, Pirackiej serii z 2015, należała oczywiście do kapitana Piratów.

Obrazek

Obrazek

Konstrukcja, jak zresztą wskazywał dobór elementów, to statek. Tyle, że statek powietrzny! Skąd wiec tu ster i kotwica? Ano okazuje się, że elementy te sprawdzają się wprost idealnie także użyte w sposób nieco niestandardowy! No bardzo słusznie, przecież to klocki, pierwsze skrzypce zawsze powinna grać tu wyobraźnia! A ster spokojnie można zmienić w śmigło, natomiast kotwica idealnie sprawdzi się jako skrzydła! Katany także mogą posłużyć jako skrzydła, a butelki przemianujemy na silniki odrzutowe!

Obrazek

Obrazek

I fruu, już nasz Bucko może zostać panem przestworzy!

Obrazek

Obrazek

Muszę przyznać, że z zestawiku jestem bardzo zadowolony. Może cena którą za niego trzeba zapłacić nie jest super okazyjna, a sam zestawik z pewnością żadnym cudem nie jest, to jednak oferuje garść ciekawych elementów, składa się go niezwykle przyjemnie, a końcowy efekt jest, wybaczcie za określenie, bardzo pocieszny. Po prostu, micha się cieszy, jak widzi się tak abstrakcyjne pomysły z wykorzystaniem niby standardowych elementów. I bardzo dobrze, bo to w końcu zabawka i o zabawę, dobrą zabawę, tu chodzi! Dodatkowo ludzik, który naprawdę może się podobać: świetna buźka, gustowna bandana, estetyczny nadruk na torsie. Całość jak najbardziej na plus, i z mojej strony oczywiście gorąco polecam!
Ostatnio zmieniony 31 mar 2016 20:56 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: 30421 Skybound Plane

Post autor: Allemov »

Cieszę się, że wróciłeś do publikowania swoich recenzji u Nas. :)

Zaległy Jokerland też zamierzasz tu umieścić, czy pozostanie exclusive-m blogowym? :P
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 30421 Skybound Plane

Post autor: Silverbrick »

Z polybagów 7 rzutu Ninjago, moje zainteresowanie przykuł także zestaw ze Smokiem Ognia.
PS foil packi z poprzednich magazynów też mają swoje numery. Nie są one jednak umieszczone z przodu, tylko z tyłu opakowania.
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: 30421 Skybound Plane

Post autor: nori »

To nie recenzja, więc nie wrzucam, ale jak kogoś interesuje inne latadełko ze świata Ninjago vs Pirates, to pstryknąłem parę fotek. Ciekawostka jest powrót małpki, forma taka sama jak w pierwszych Piratach, zmieniła się jednak kolorystyka. Wiem, że ma być steampunkowo, ale jak dla mnie, w tym aspekcie akurat coś chyba nie wyszło. Piratka natomiast przeurocza! Więcej fotek i opis w notce.

Obrazek

Obrazek
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7058
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 30421 Skybound Plane

Post autor: Jaskier »

Małpka jest robotem. Przeczytałbyś zawartość magazynu Ninjago, to byś wiedział.
W środku jest opis głównej części załogi piratów i okazuje się, że dżin jest kapitanem. Bez sensu, ja bym zrobił kapitanem tego wąsacza, a dżin musiałby mu być bezwzględnie posłuszny, bo kapitan miałby jego lampę.
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 30421 Skybound Plane

Post autor: Silverbrick »

Opiszesz także Smoka Błyskawic?
PS jakby co to jest on żywcem wyciągnięty z serialu, a wygląda w nim tak:
Obrazek
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: 30421 Skybound Plane

Post autor: nori »

Nie mam tego smoka, kupiłem tylko to latadełko z Piratką i małpką. W Ninjago są fajne smoki, ale ten mi jakoś nie podszedł. Zrobię porównawczą fotkę starej i nowej małpki.
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
ODPOWIEDZ