42047 Police Interceptor + video

Moderator: nori

Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

42047 Police Interceptor + video

Post autor: wesyr »

42047 Police Interceptor - recenzja + speed build

Recenzja pochodzi z bloga legopo30.blogspot.com

Obrazek

Do zakupu drugiego tegorocznego modelu Pull Back z serii Technic poniekąd przymusiła mnie firma Lego. Chcąc być rzetelnym recenzentem chcę zrecenzować model B z zestawu 42046, a do tego wymagane są części z Police Interceptora, czyli zestawu 42047. Chcąc nie chcąc padłem ofiarą polityki TLG, w myśl której modele alternatywne zestawów Pull Back składają się z części z dwóch modeli. Nawet fakt niskiej ceny zestawów nie broni tego pomysłu.

O całej serii w kilku słowach pisałem przy okazji recenzji 42046-1 Getaway Racer, więc nie będę się powtarzał w tym temacie.

Drugi tegoroczny model Pull Back również uważam za udany, choć nie podoba mi się tak bardzo jak wcześniejszy pojazd. Ten również jest zgrabny, ładnie zabudowany, kolorystycznie dopracowany, jednak brak mu charakteru. Wyraźnie widać, że TLG postanowiło dać modele do zabawy w policjantów i złodziei.

Seria: Technic
Rok: 2016
Numer: 42047
Elementów: 185
Cena za jeden element: 0,43zł
Waga modelu: 212 g
Waga zestawu (pudełko z zawartością): 318 g
Model alternatywny: tak (wymagany drugi zestaw)
Cena: £17,99 / $19,99 / 19,99€ / 79,99zł (na BL od 61 zł, allegro 68,50 zł)

Spis części:
- Bricklink
- Brickset

Pudełko i zawartość

Pudełko o wymiarach 26 cm x 14 cm x 6 cm i wadze 318 gramów utrzymane jest w charakterystycznej dla serii Lego Technic bardzo ciemnej kolorystyce. Zdecydowaną większość frontu zajmuje zdjęcie modelu wklejonego na tło jakieś drogi w górach. To co pierwsze rzuca się w oczy to limonkowe elementy samochodu - zderzak, felgi i część naklejek (na przemian z niebieskim). Poza tym zdjęciem znalazło się miejsce na logo Lego, serii Technic, prezentację systemu Pull Back.

Tył pudełka przedstawia model alternatywny, który powstaje z połączenia części z zestawów 42046 i 42047, czyli obu tegorocznych samochodów Pull Back. Temu modelowi będzie poświęcony oddzielny artykuł. Ale już tutaj zaznaczę, że pojazd wygląda dla mnie koszmarnie. Cóż może się do niego przekonam podczas składania.

Na jednym z dłuższych boków tradycyjnie przedstawiono część modelu w skali 1:1, tym razem jest to opona z felgą i kołpakiem.

Pozostałe trzy boki pudełka nie zawierają jakichś interesujących treści.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Otwarte pudełko jest zapełnione w jakichś 80%. W środku znajdujemy:

instrukcję
dwa woreczki z częściami
dwa białe liftarmy wrzucone luzem
napęd Pull Back wrzucony luzem
arkusik z naklejkami
Wygląda to całkiem przyzwoicie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Instrukcja to podłużna książeczka składająca się z 52 stron, w której poza procesem budowy zamieszczono spis elementów i kilka reklam tegorocznych modeli Technic. Sama budowa podzielona została na 49 kroków i jest bardzo przejrzysta i zrozumiała.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nowych elementów w tym zestawie nie znajdziemy. Jedynie dwie części w nowych kolorach.

Lime Wheel 30.4mm D. x 20mm with No Pin Holes and Reinforced Rim - 4 szt

Obrazek


Lime Technic, Liftarm 3 x 3 L-Shape Thin - 2 szt

Obrazek

Budowa i gotowy model

Czterdzieści dziewięć kroków budowy w instrukcji to nic specjalnie wymagającego, jednak dającego trochę zabawy. Procesu budowy nie nazwałbym nudnym. Przeznaczenie modelu dla dzieci od 7 do 14 roku życia jest w porządku, choć ja tą górną granicę ustaliłbym na maksymalnie 12 lat.



Elementy zapasowe

Obrazek

Gotowy model

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Podsumowanie

42047-1 Police Interceptor to bardzo zgrabny pojazd nieco krótszy niż 42046, za to wyższy. Kolorystyka jest ładna, lecz nadmiar białego koloru sprawia wrażenie nudnego. Co prawda naklejki nico tą wszechobecną biel przełamują. Samochodzik jest bardzo ładnie wykończony, nie ma żadnych ostrych krawędzi. Podobaja mi się też te limonkowe felgi. Wygląda to atrakcyjnie. Mechanizm Pull Back jest bardzo mocny - na śliskiej powierzchni (panele, kafelki, blat) koła od razu buksują. Na bardziej chropowatej powierzchni samochód śmiga jak należy. Jest jednak trochę niestabilny - tylko przy skokach - model zazwyczaj ląduje na bokach lub "plecach". Mimo tych drobnych mankamentów zestaw uważam za udany. Niejednemu maniakowi Lego powinien dać sporo dobrej zabawy.

Plusy:
+ dużo przydatnych części do kolekcji - głównie liftarmów
+ miła kolorystyka
+ umożliwia zabawę w wyścigi (przy posiadaniu przynajmniej dwóch modeli z Pull Back)


Minusy
- zestaw alternatywny wymaga zakupu drugiego zestawu
- model alternatywny jest brzydki (ale to kwestia gustu)
- buksowanie kół
- trochę za dużo białych elementów


Bonus

Wyścig 42046 i 42047. Złoczyńcy maja lepsze przyspieszenie.



Obrazek
Obrazek




Read more at http://legopo30.blogspot.com/2016/03/42 ... fQAx9Vh.99" target="_blank
Awatar użytkownika
Ździsław Źdźbło
Posty: 100
Rejestracja: 11 gru 2014 18:05
Rok urodzenia: 1999

Re: 42047 Police Interceptor + video

Post autor: Ździsław Źdźbło »

Ale ten liftarm w "lkę" to w tym kolorze już dawno występował mi się wydaje...
"Battlecruiser operational!"
Awatar użytkownika
LePrzemo
Posty: 832
Rejestracja: 18 sty 2014 16:41
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Wrocław

Re: 42047 Police Interceptor + video

Post autor: LePrzemo »

Ździsław Źdźbło pisze:Ale ten liftarm w "lkę" to w tym kolorze już dawno występował mi się wydaje...
z tego co widze bardzo żadka część. Był w 3 zestawach. z 2000 roku, 2001 i teraz

http://alpha.bricklink.com/pages/clone/ ... 7-1#T=S&O=" target="_blank{}
http://alpha.bricklink.com/pages/clone/ ... 9-1#T=S&O=" target="_blank{}
Hej Kolego Klocki Lego To Zabawa Na Całego
Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: 42047 Police Interceptor + video

Post autor: wesyr »

Może powinienem był użyć "ponowne zastosowanie koloru". Ale z drugiej strony minęło 15 lat od ich pierwotnego użycia, to prawie jak nowość :)
ODPOWIEDZ