Pytania i Porady

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: Pytania i Porady

Post autor: Silverbrick »

Mam problem dotyczący układu recenzji, dotyczących foilpacków i gazetek. Ogólnie, rzecz biorąc - muszę jakoś rozdzielić opinię o gazetce i dodatku (a także o "dodatkowym dodatku" - jeśli jest) ale w ten sposób, żeby nie odseparowywać ich całkowicie. Stawiam foilpack jako element główny ale nie chcę też pomijać gazetki. Niby mogę zrobić osobne podsumowania, ale jeśli będzie dodana karta TCG to raczej niezbyt się uda zrobić jej osobne. Ktoś ma pomysł jak zrobić, żeby wilk był syty a owca cała?
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Pytania i Porady

Post autor: Stelario »

Jak robisz recenzję gazetki podawaj właściwy tytuł recenzji czyli gazetki którą recenzuje a nie rdzeni(a) gazetki.
Już Ci napisałem 3x jak to zrobić.
Magazyn LEGO NEXO KNIGHTS numer 10/2016.

Masz tutaj recenzje papera w wykonaniu noriego
viewtopic.php?f=8&t=562&p=88125#p88125" target="_blank

Servatora robiącego recenzje gazetki
viewtopic.php?f=8&t=5701" target="_blank
I servatora robiącego recenzję dodatku.
viewtopic.php?f=8&t=5600&p=86718#p86718" target="_blank
Swoją drogą przewinąłem 5 stron recenzji i chyba wszystkie recenzje w twoim wykonaniu mają ten sam problem.

Piotr l.32
ekspert ;]
Ostatnio zmieniony 12 sty 2017 18:52 przez Stelario, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: Pytania i Porady

Post autor: Silverbrick »

A może być taki schemat?: viewtopic.php?f=8&t=6526&p=100467#p100467" target="_blank (olać limitowane TCG bo już ich chyba nie dodają)
Postanowiłem, że recenzja będzie poświęcona foilpackowi a ocena gazetka będzie "zamknięta" w środku niej.
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Pytania i Porady

Post autor: Stelario »

Trochę lepiej, ale dalej się temat recenzji nie zgadza. Zobacz sobie recenzje Servatora on recenzuje magazyny z dodatkami i dodatki.
Podaje tytuł gazetki recenzje papiera po czym w środku wspomina o dodatku i jego numerze.

Gazetka i dodatek mają inny kod bricklinka i nazwę.

Dla przykładu magazyny Chimy i Friends mają 2 saszetki z czego druga jest losowa. Robienie w ten sposób rencenzji zestawu nie miało by sensu.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2017 19:02 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
LePrzemo
Posty: 832
Rejestracja: 18 sty 2014 16:41
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytania i Porady

Post autor: LePrzemo »

wydawało mi się ze jesteśmy na forum klocków a nie gazetek
Hej Kolego Klocki Lego To Zabawa Na Całego
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: Pytania i Porady

Post autor: Silverbrick »

Wielkie dzięki! Proste ale sporo zmienia.
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Pytania i Porady

Post autor: Stelario »

Silverbrick pisze:Wielkie dzięki! Proste ale sporo zmienia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: Pytania i Porady

Post autor: Allemov »

Silverbrick pisze:Mam problem dotyczący układu recenzji, dotyczących foilpacków i gazetek. Ogólnie, rzecz biorąc - muszę jakoś rozdzielić opinię o gazetce i dodatku (a także o "dodatkowym dodatku" - jeśli jest) ale w ten sposób, żeby nie odseparowywać ich całkowicie. Stawiam foilpack jako element główny ale nie chcę też pomijać gazetki. Niby mogę zrobić osobne podsumowania, ale jeśli będzie dodana karta TCG to raczej niezbyt się uda zrobić jej osobne. Ktoś ma pomysł jak zrobić, żeby wilk był syty a owca cała?
Myślałem, że obejdzie się bez sztywnych ustaleń w takich kwestiach. Widać się myliłem. :)

Od teraz, każda nowa recenzja, zatytułowana jako recenzja zestawu dołączanego do gazetki, ma mieć maksymalnie jeden akapit na temat samej gazetki i innych nieklockowych dodatków do niej dołączonych.

Treść gazetki nie powinna wpływać na ocenę końcową produktu. W przypadku wypisania plusów i minusów, maksymalnie jeden plus lub jeden minus może dotyczyć gazetki. Jeśli dodadzą do niej inny nieklockowy dodatek, który zdaniem recenzenta jest atrakcyjny, można go uwzględnić jako jeden dodatkowy plus, albo nie uwzględnić w ogóle.

Niespełnienie powyższych wymogów w przypadku nowych recenzji, skutkować będzie zmianą nazwy recenzji przez moderatora na "Magazyn Lego (...)" lub w skrajnych przypadkach - przeniesieniem tematu do piaskownicy. Kara może zostać anulowana po poprawie tekstu. Recenzji opublikowanych do tej pory to nie dotyczy, bo jak wszyscy wiemy - prawo nie działa wstecz.
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: Pytania i Porady

Post autor: Silverbrick »

A jeśli jest jeszcze "dodatkowy dodatek" np. karta TCG to co wtedy?
Awatar użytkownika
LePrzemo
Posty: 832
Rejestracja: 18 sty 2014 16:41
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytania i Porady

Post autor: LePrzemo »

Silverbrick pisze:A jeśli jest jeszcze "dodatkowy dodatek" np. karta TCG to co wtedy?
umiesz czytać?

Proszę
gazetki, ma mieć maksymalnie jeden akapit na temat samej gazetki i innych nieklockowych dodatków do niej dołączonych.
Hej Kolego Klocki Lego To Zabawa Na Całego
ODPOWIEDZ