8845 Dune Buggy

Moderator: nori

Awatar użytkownika
KlockowyŚwiat
Posty: 32
Rejestracja: 21 sty 2015 16:04
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

8845 Dune Buggy

Post autor: KlockowyŚwiat »

8845 Dune Buggy

Obrazek

Dziś przedstawiam kolejną już pozycję Technic. Zestaw 8845 Dune Buggy z roku 1981.


Dane techniczne

Seria: Technic/ Expert Buldier
Rok premiery: 1981
Waga klocków: 835 gram
Waga zestawu (brutto): 1.22 kg
Wymiary pudełka 38 x 23 x 7 cm
Liczba elementów: 174 (Bricklink), 170 (Bricker)

Spis części: http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=8845-1" target="_blank
Brickset: 8845
Cena: Bricklink: 38 – 163 PLN, Ebay: od 30 PLN, Allegro od 40 PLN,


Pudełko i instrukcja

Jest to kompletny zestaw z pudełkiem i wytłoczkami a także kolorową wkładką. Stan pudełka jest dobry tak jak i instrukcji. Na tylnej ściance przedstawiono model podstawowy oraz alternatywny.
Instrukcja formatu A5, zawierająca model główny oraz 3 modele alternatywne.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Elementy ciekawe i unikatowe

Obrazek
W kolorze żółtym.


Model główny

Model przedstawia dwumiejscowe pustynne buggy w czerwono-popielatej kolorystyce z żółtymi siedzeniami. Jest to model średniej wielkości i bardzo prostej budowy. Posiada amortyzowaną tylnią oś, oraz skrętną oś przednią. Niestety w rzeczywistości model prezentuje się gorzej niż przedstawiany na prospektach i pudełku. W mojej ocenie jest to model mocno niedopracowany pod względem wyglądu (wygląda ja projekt wypuszczony w połowie jego tworzenia). Można go zmotoryzować przy pomocy zestawu 8700.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Modele alternatywne

Na projekty alternatywne w tym zestawie składa się: dwa modele przedstawiające mechanikę zestawów Technic, oraz model główny, którym jest samochód wyścigowy. Jest on jednak pokraczny i podczas budowy i testów dosłownie rozsypywał mi się w rękach. Ogólnie rzecz biorąc modele alternatywne są bardzo słabe.

Alternatywne

Obrazek
[img http://www.bricksafe.com/files/spider44 ... C_0798.JPG" target="_blank[/img]
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Podsumowanie

Zestaw ten początkowo wydawał się bardzo przyjemny. Pudełko prezentowało ciekawy i wydawałoby się bawialny pojazd. Niestety rzeczywistość mocno zweryfikowała moje spojrzenie na ten zestaw. Model główny jest co najwyżej bardzo średni, a modele alternatywne to porażka. Polecić go mogę tylko tym którzy mieli ten zestaw w dzieciństwie i mają do niego sentyment. Zwłaszcza że można go dostać w niedużych pieniądzach i pojawia się często w sprzedaży. Reszta może sobie spokojnie odpuścić jego zakup.


Za
  • cena i dostępność,


Przeciw
  • słaby model główny,
  • tragiczne modele alternatywne,
  • wygląda na niedokończony projekt,



Ocena końcowa 3.5/10

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ