70315 Clay's Rumble Blade

Moderator: nori

Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

70315 Clay's Rumble Blade

Post autor: dzidek1983 »

Obrazek

70315 Clay's Rumble Blade

Seria: Nexo Knights
Numer zestawu: 70315
Rok premiery: 2016
Liczba klocków: 367
Liczba figurek: 5
Wymiary pudełka: 28 x 26 x 7,5 cm
Waga: 638g
Ceny: 140-260pln (BL), 175-250pln (allegro) 179,99pln (lego sklep)

Linki:
Brickset
LEGO

Witam serdecznie w mojej drugiej już recenzji zestawu z serii Nexo Knights.
Tym razem w moje ręce wpadło pudełko z zestawem numer 70315.
Jest to Clay's Rumble Blade co w wolnym tłumaczeniu brzmi Gruchoczące Ostrze Clay'a.
Nazwa zapewne nawiązuje do odgłosów jakie ten pomysłowy pojazd wydaje tocząc się po brukowanych drogach krainy Knighton.
Według mojej skromnej opinii zestaw ten jest fantastyczny jeśli chodzi o możliwość zabawy dla posiadacza, bardzo dobrze też prezentuje się na półce i jest również dawcą bardzo ciekawych części.
Ale po kolei, zacznijmy od pudełka.

Obrazek

Dosyć kwadratowe, sporych wymiarów, na froncie przedstawia główny model zestawu, wszystkie postacie występujące w zestawie oraz tarcze z mocami do gry.
Dodam tylko szybko bo pisałem o już w recenzji Kings Mech - aplikacja jest dostępna tylko na Androida oraz iOS.
Zdjęcie pojazdu jest duże i dobrze oddaje czego możemy się spodziewać po złożeniu zestawu.

W środku znajdziemy instrukcję w postaci jednej książeczki oraz 3 woreczki z klockami oraz jeden szablon z naklejkami.
Z góry przepraszam za brak zdjęć zapakowanego zestawu, recenzję postanowiłem napisać dopiero po złożeniu zestawu.
Instrukcja ma 84 strony i oprócz standardowego planu budowy posiada opis serii i jej zestawów oraz opis figurek z tego zestawu.
Dla potrzebujących zdjęć z książeczki odsyłam do wersji cyfrowej INSTUKCJI

ObrazekObrazek

W zestawie jest dużo ciekawych i nowych klocków.
Niestety na Bricklink nie ma jeszcze spisu części, można go sobie jednak odtworzyć z załączonego linku do instrukcji lub na załączonym przeze mnie zdjęciu z instrukcji.
Standardowo dla tej serii mamy zastosowanie Wedge 4 x 4 Pointed.
Niestety bez listy na Bricklink trudno mi określić ile z tych klocków jest zupełnie nowych lub unikalnych.
Dla mnie wyjątkowe są m.in. błotniki pojazdu w kształcie skrzydełek na zawiasie oraz część przednia myśliwca która imituje ostrze miecza.

Po budowie zostaje nam mała kupka części zamiennych, mała ale za to bardzo fajna o czym można się przekonać poniżej.

Obrazek

Mocną stroną zestawu jak i całej serii są postacie.
Figurki są genialne, mają dużo szczegółów, podwójnie nadrukowane torsy, a mały diabełek jest jedną z najfajniejszych postaci jakie obecnie posiadam w swojej kolekcji.

Obrazek

W zestawie mam tytułową postać Clay'a, jego dwóch cybernetycznych giermków, Popielny Wojownik i Biegacz (strasznie denna ta nazwa, nie mogli dać Impy, Diabliki... no cokolwiek z jajami).
Clay w porównaniu z wersją Ultimate którą posiadam ma kilka różnic ale wcale nie są to różnice na gorsze. Mam na myśli tutaj miecz, który wg mnie jest o wiele fajniejszy w wersji standardowej.

Obrazek

Główka niestety jest ta sama i obawiam się że na nowe miny Clay'a trzeba poczekać minimum do następnego rzutu serii.
Roboty to standardowa konstrukcja z tej serii opisywana już w innych recenzjach.
Jednakże w porównaniu do zestawu z Mechem mają oni zamykane hełmy rycerskie a nie zwykły hełm żołdaka, ale za to dali im gorszy oręż w postaci standardowego miecza.
Główny antagonista z zestawu posiada nowy hełm oraz twarzową zbroję w postaci demonicznych naramienników.
Oczywiście siły zła są kierowane przez głupków i na stawienie czoła potężnej maszynie wysłali jednego wojownika uzbrojonego w miecz zrobiony ze starej piły mechanicznej, a na pomoc dali mu kurdupla z sejmitarem.
Mierność sił zła w tym zestawie wynagradza nam postać owego demonicznego kurdupla.
Jest on po prostu genialny, nadruk jest obustronny, rogi można sobie ustawiać w dowolne pozycje, przez co możemy robić kilka różnych stworków z tej samej figurki.
Stud na głowie umożliwia tworzenie kolejnych fajnych dodatków, możemy np. założyć mu irokeza od Miotacza Płomieni, wygląda wtedy komicznie, ale jednocześnie czadowo.
Obawiam się, że są oni w tym zestawie tylko na doczepkę i zrównoważenie (w każdym jak dotąd zestawi mamy z tego co pamiętam postaci dobre i złe).

Przejdźmy do głównej struktury zestawu, czyli pojazdu, a raczej pojazdów, bo jak się okazuje w tym zestawie dostajemy aż cztery maszyny.

Obrazek

Twórcy zafundowali nam naprawdę super zabawę tworząc ten zestaw.
Główna postać pojazdu przypomina trochę pojazd opancerzony, a trochę wyścigówkę, może mają na to wpływ te ostre krawędzie dodające całej konstrukcji dynamiczności.
Na honorowym miejscu siedzie nasz główny bohater Clay, a po jego bokach w mniejszych kabinach mają swoje miejsce giermkowie.

Główną atrakcją zestawu jest odczepianie bocznych kabin i tworzenie tym samym przybocznych giermków w ścigaczach.
Dzieje się o za pomocą sprytnie wymyślonego mechanizmu, opierającego się na poślizgu klocków zabudowanych na Tilach.

Obrazek

Za całość odpowiada mała dźwignia znajdująca się z tyłu pojazdu.
Zainteresowanych odsyłam do podlinkowanej instrukcji, jest tam ładnie opisane jak to działa.

Obrazek

Odseparowane motorki są całkiem sprawne i wytrzymałe.
Kółka podobnie jak pozostałe w zestawie kręcą się bez oporów co pozwala na zabawę bez oporów.
Tym razem nie powtórzyła się historia z zestawu z mechem i możemy bez problemów osadzić giermków w pojazdach.
Muszę jednak dodać że ich pojazdy są znacznie uboższe od tego z zestawu 70327.

Na tym jeszcze nie koniec niespodzianek.
Okazuje się że Clay nie siedzi w wyścigówce a w myśliwcu z prawdziwego zdarzenia.
Mocowany na dwóch zaczepach łatwo montujemy go oraz demontujemy z ramy pojazdu.

Obrazek

Na tej części pojazdu mocujemy miecz głównego bohatera oraz tarczę z wybraną mocą.
A propo miecza, zauważcie jaki kształt ma sam pojazd latający,

Obrazek

To kolejna rzecz którą ten zestaw nas zaskakuje.
Podczas składania zastanawiałem się dlaczego ten wydech z silnika jest taki długi.
Okazało się, że to rękojeść małego miecza.

Na koniec zostaje nam niepotrzebna rama na mocowanie pojazdów.
Nie do końca, o tym też projektant pomyślał.
Po wystartowaniu myśliwca odsłania się nam panel komputerowy, a odwracając działka tworzymy mobilną wyrzutnię rakiet, obsługiwaną przez jednego z giermków.

Obrazek

Jak już pisałem na wstępie ten zestaw to mnóstwo zabawy.
Pomimo dużej ilości rozkładanych elementów, całość pomyślana jest dobrze, a wykorzystane do budowy klocki trzymają całość na tyle mocno że można się swobodnie pobawić.
Polecam każdemu na prezent dla dziecka, testowałem na pięciolatku i bardzo podobało mu się odczepianie pojazdów.

W zestawie znajdują się trzy moce Nexo do wykorzystania w grze, są to:
Backlash Lightning - NEXO Shield Power of Clay
Slime Blast - NEXO Shield Power of Aaron
Phoenix Blaze - NEXO Shield Power of Axl

PLUSY:
- 4 pojazdy do zabawy w jednej konstrukcji
- prostota obsługi składania pojazdów w jeden i rozkładania
- genialny Imp (jakoś nie mogę go nazywać Biegaczem)
- sporo nowych części lub elementów w nowych kolorach
- fajna zbroja złej postaci

MINUSY:
- brak modeli alternatywnych
- mało ciekawe motorki giermków
- brak pojazdu/budowli dla złych postaci

PS. z góry przepraszam za słabe zdjęcia i mogące pojawić się błędy

Polecam recenzję tego samego modelu napisaną przez jetboy
Ostatnio zmieniony 24 mar 2016 08:33 przez dzidek1983, łącznie zmieniany 1 raz.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 70315 Clay's Rumble Blade

Post autor: SERVATOR »

Ten pojazo-mieczo-śmigacz naprawdę fajny. Przy wiwjaniu jak mieczem się nie rozpada?
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 70315 Clay's Rumble Blade

Post autor: dzidek1983 »

Jak nie będziesz stukał o inne miecze to nie. :)
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: 70315 Clay's Rumble Blade

Post autor: Allemov »

Ho ho ho! Nawet jet nie zdążył opublikować swojej recki, a już ktoś inny zrecenzował ten zestaw! :D

Czuję, że Nexo ma szansę pobić wszelkie rekordy ilości recek z danej serii na tym forum. :)

Bo wiecie - taka Chima to dostała od Nas 10 recenzji w ciągu 3 lat. Trochę słabo.

Dobrze wiedzieć, że wreszcie jest seria którą jara się w ZT więcej osób. :P
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: 70315 Clay's Rumble Blade

Post autor: wesyr »

Właśnie zastanawiam się czy jest sens publikować jakiekolwiek inne recenzje.

Ech, gdzie ten Castle..?
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: 70315 Clay's Rumble Blade

Post autor: Jellyeater »

Bo wiecie - taka Chima to dostała od Nas 10 recenzji w ciągu 3 lat. Trochę słabo.
O jakieś 11 za dużo tak na oko. :P

Dobrze, że już nie mam 5 lat. :P Pojazd to w sumie taki standardowy maszkaron jak w Chima i Ninjago. Na pęczki tam takich cudaków. Wierzę, że dzieciom może się podobać. Dla kogoś kto woli budować jakieś budynki i tym podobne, jest raczej bezużyteczny. Już bardziej dla Technicowców. :)

Swoją droga to jakoś mało jest MOCy przedstawiających takie różne cudaki. Ciekawe dlaczego?
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 70315 Clay's Rumble Blade

Post autor: dzidek1983 »

Jellyeater pisze:
Bo wiecie - taka Chima to dostała od Nas 10 recenzji w ciągu 3 lat. Trochę słabo.
O jakieś 11 za dużo tak na oko. :P

Dobrze, że już nie mam 5 lat. :P Pojazd to w sumie taki standardowy maszkaron jak w Chima i Ninjago. Na pęczki tam takich cudaków. Wierzę, że dzieciom może się podobać. Dla kogoś kto woli budować jakieś budynki i tym podobne, jest raczej bezużyteczny. Już bardziej dla Technicowców. :)

Swoją droga to jakoś mało jest MOCy przedstawiających takie różne cudaki. Ciekawe dlaczego?
Faktycznie mało takich MOC'y ale styl łatwo podpiąć pod ogólnie pojęte Space, a tego już pojawia się sporo.
To że nikt nie buduje akurat takich ścigaczy może tylko świadczyć że są mocna nakierowane na serię i zanim się taka ukaże to nie ma na czym się wzorować. Z drugiej strony wystarczy poszukać Nexo Knights Moc np. na Eurobricks i można garstkę MOC'y już znaleźć.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 70315 Clay's Rumble Blade

Post autor: jetboy »

Bardzi fajna recenzja. Bardzo dobrze uzupełnia się z moją. Gdyby je połączyć wyszło by coś jeszcze lepszego. Proponuje zcrosslinkować* obie recenzje na końcu wpisu.

*ja daje linka do Ciebie, a ty do mnie.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 70315 Clay's Rumble Blade

Post autor: dzidek1983 »

jetboy pisze:Bardzi fajna recenzja. Bardzo dobrze uzupełnia się z moją. Gdyby je połączyć wyszło by coś jeszcze lepszego. Proponuje zcrosslinkować* obie recenzje na końcu wpisu.

*ja daje linka do Ciebie, a ty do mnie.
Fajny pomysł, zrobione :)
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
rASch
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3120
Rejestracja: 14 maja 2013 20:37
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Re: 70315 Clay's Rumble Blade

Post autor: rASch »

Ja to do tego działu rzadko zaglądam, ale muszę powiedzieć że ten zestaw jest świetny.
Recenzja bardzo fajna, dzięki.
ODPOWIEDZ