70330: Ultimate Clay

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

70330: Ultimate Clay

Post autor: Allemov »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

DWIE WERSJE: TEKSTOWA I VIDEO!
Obrazek
Seria: Nexo Knights
Podseria: Ultimate
Rok produkcji: 2016
Liczba części: 72
Liczba minifigurek: 1
Katalogowa: 39,99 zł
Niekatalogowa: waha się w okolicach katalogowej ;)
Bricklink: 70330

Na wstępie chciałbym podziękować Lego Polska i kogom ze stowarzyszenia Zbudujmy.to za udostępnienie zestawów z podserii Ultimate do recenzji. Wszystkie otrzymają zarówno recenzję tekstową, jak i video.

VIDEO:

O SERII I PODSERII
Naxo Knights to intrygujące połączenie Castle i Space. Jej symbolem są rycerskie tarcze, które możemy przeskanować z pomocą specjalnej aplikacji na smartphone-a. Podseria Ultimate to pakiety trzech tychże tarcz, razem z figurkami i ilustrującymi owe efekty akcesoriami.
Obrazek

PUDEŁKO
Zostało zrobione w ten sposób, aby przestrzeń przedniego nadruku była jak największa. Wyeksponowano na nim nie tylko logotypy i elementy, ale także, a raczej przede wszystkim - moce, czyli tarcze.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PODSTAWKA
To wspólny element wszystkich zestawów, który w każdym wygląda niemal identycznie. Przynajmniej jeśli mówimy o czterech pozytywnych bohaterach. Najciekawszymi elementami wchodzącymi w jej skład są dwa szare elementy o kształcie cyrkla, pozwalające utworzyć nietypowy, jak na standardy Lego kąt i szpiczasty metaliczny klocek znajdujący się bezpośrednio pod płytkami, na których ustawiamy postać. Po bokach mamy miejsca na tarcze i akcesoria.
Obrazek
Obrazek

AKCESORIA
Bogate wyposażenie, to w moim odczuciu, największa zaleta tychże zestawów. Dość powiedzieć, że w Spinnerach będących w sprzedaży w 2012, znajdowały się tylko po trzy akcesoria. Tu mamy ich całe zatrzęsienie!
Obrazek
Tarcza czy może raczej oprawa na tarcze, to prawdziwy majstersztyk. Wygląda ładnie i przyjemnie zakłada i zdejmuje się z niej... tarcze. Wiecie o co chodzi. Chyba.
Obrazek
Cztery ognie do kompletu z tarczą Ognistego Smoka. Nie są to jednak zwykłe, pospolite ogniki. Ani nawet te większe, które od paru lat też często występują w zestawach. Mamy tu ogniste skrzydła z Chimy. Elementy bardzo wyjątkowe. Niestety tarcza Pole Siłowe, nie miała już tyle szczęścia i dostała liche akcesorium. Natomiast do Tornada Mieczy, dorzucili miecz (cóż za zaskoczenie!) i jeszcze kilka innych rzeczy. Ale o tym na koniec. ;)
Obrazek
Obrazek

POSTAĆ
Heroiczny Ultimate Clay Moorington to bardzo dopracowana figurka. Uwagę przykuwa szczegółowy dwustronny nadruk na torsie. Może byłoby mi szkoda, że zostanie zaraz zasłonięty przez zbroję...
Obrazek
Obrazek
... gdyby nie fakt, że ta prezentuje się świetnie! Pancerz to jeden element, a jednak w pełni zasługuje na aż dwa zdjęcia. Nie dość, że sam w sobie jest atrakcyjny, to jeszcze tutaj, jest w niewystępującym nigdzie indziej przeźroczysto niebieskim kolorze. Dorzućmy do tego jeszcze informację, że hełm został wykonany specjalnie dla tej serii, a kształt przyłbicy jest unikalny dla tej postaci i mamy kolekcjonera z bananem na twarzy. :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PLECAK ZE ŚMIGŁAMI AKA TORNADO MIECZY
To w zasadzie mogłoby być wszystko, ale TLG postanowiło dorzuć wielkie, nietypowe... coś do pleców naszej figurki. Nie miałem bladego pojęcia o co w tym czymś chodzi, dopóki nie przetestowałem tornadowej tarczy w aplikacji. Przyznam - lewitujące w powietrzu i kręcące się podwójne miecze, wyglądają w animacji 3D ładnie. Niemniej, nie mogę tego powiedzieć o ich wersji plastikowej, która sugeruje raczej plecak ze śmigłami. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło - cztery dodatkowe ostrza miecza, to nie byle co.
Obrazek
Obrazek

PODSUMOWANIE
Zestaw jak najbardziej spełnia moje oczekiwania, pomimo tego, że przed otwarciem uważałem go za jednego ze słabszych Ultimate. Oczywiście nie jest to produkt dla każdego. Moje motywacje przy zakupie zestawu, prawdopodobnie znacząco różnią się od motywacji wielu z Was. Dla kogo w takim razie jest? Dla kolekcjonerów. Dla miłośników rzadkich elementów. Dla osób dla których jedna wypasiona figurka, stanowi większą wartość niż pięciu zwykłych Legowych policjantów. No i oczywiście przede wszystkim dla 10 letnich fanów Cley-a, bo to jest główny target Lego. ;)

PLUSY
+ Estetyczna, solidna podstawka
+ Dopracowana figurka
+ Duża ilość akcesoriów
+ Wspaniałe nowe elementy
+ w unikalnych kolorach i kształtach
+ Nacisk na aspekt kolekcjonerski
+ Duży wybór zestawów w tej samej kategorii cenowej (to tak ogólnie o Ultimate)
+ Przyzwoita cena (Jak na produkt kolekcjonerski. Speedory Chima też mnie zainteresowały, ale skutecznie odstraszyło 65 zł)
+ Brak elementów podatnych na uszkodzenia (w przeciwieństwie do wiatraczka w Airjitzu)

MINUSY
- Pole Siłowe dostało najsłabsze akcesorium z serii
- To coś na plecy to nie był najszczęśliwszy pomysł
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
przem
Posty: 746
Rejestracja: 08 cze 2014 10:36
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Katowice

Re: 70330: Ultimate Clay

Post autor: przem »

masz jedną literówkę (naxo zamiast nexo) ale to pryszcz.
to co bardziej rzuca się w oczy - a w zasadzie w uszy - to twoja wymowa słówka "ultimate" - wymawia się to przez "a" nie przez "u".

co do zestawu - zgadzam się z opinią - a nowe klocki w postaci płomieni, ostrz w a szczególności zmodyfikowany hełm - rządzą :)
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 70330: Ultimate Clay

Post autor: dzidek1983 »

Mam ten zestaw, potwierdzam jest bardzo fajny i ma ciekawe części. Natomiast wydaje mi się że standardowy Clay ma dużo fajniejszy miecz.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
sekua
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1664
Rejestracja: 03 sie 2013 11:26
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Warszawa / Radom
Kontakt:

Re: 70330: Ultimate Clay

Post autor: sekua »

Recenzja zwięzła i konkretna. A filmik również trwa tyle ile powinien - pewnie zasługa przemyślanego tekstu i odpowiedniego montażu (Silverbrick wink, wink).
przem pisze:to co bardziej rzuca się w oczy - a w zasadzie w uszy - to twoja wymowa słówka "ultimate" - wymawia się to przez "a" nie przez "u".
Nie jestem jakimś filologiem anglistyki, ale zawsze mnie raziło, jak ktoś wypowiada to słowo - "ultimejt". Poprawna wymowa to "altiMET".
ODPOWIEDZ