70312 Lance's Mecha Horse - Nexo Knights

Moderator: nori

Awatar użytkownika
marki
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3173
Rejestracja: 17 sty 2014 13:42
Rok urodzenia: 1970
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

70312 Lance's Mecha Horse - Nexo Knights

Post autor: marki »

70312 Lance's Mecha Horse
Obrazek
by Marek Szczerba, on Flickr
Rok produkcji: 2016
Seria: Nexo Knight™
Ilość elementów: 237
Figurki: 3
Wymiary pudełka: 26.2 cm x 19.1 cm x 4.6 cm
Waga: 0.28kg
Cena polska: allegro - od 65zł, ceneo - od 66,33zł.
Ceny zagraniczne: £17.99 / $19.99 / 19.99€
Bricklink
BrickSet

SERIA:
Seria klocków Nexo Knight™ jest nowością od marki Lego® wprowadzoną na rynek w 2016 roku. Cykl ten przedstawia rycerzy z niezwykłej krainy stworzonej z połączenia średniowiecznego grodu z futurystycznymi elementami świata przedstawionego. Sera zawdzięcza tytuł waleczny rycerzom NEXO, którym przewodzi heroiczny Clay Moorington.

OPAKOWANIE:
Opakowanie wykonane jest z materiału kartonowego o wymiarach 26.2 cm x 19.1 cm x 4.6 cm, powleczonego wysokiej jakości drukiem. Bazowym kolorem charakterystycznym dla tej serii występującym na opakowaniu jest kolor granatowy. W lewym górnym rogu przedniej planszy widnieje czerwone logo firmy LEGO®, natomiast po środku ogromny srebrny napis NEXO KNIGHTS™ sygnowany graficznym znakiem serii. Głównym elementem przedniej grafiki jest wizualizacja zestawu wkomponowana w pole bitwy rozgrywającej się na zielonych wzgórzach z majestatycznym zamkiem za dalszym planie. Cechą charakterystyczną dla tego zestawu jest dołączona do niego unikatowa tarcza NEXO z jednym punktem siły NEXO "1 NEXO POWER". Na planszy tej znajduje się również informacja wiekowa dotycząca użytkowników 8-14 lat oraz numer katalogowy 70312 oraz nazwa zestawu Lance's Mecha Horse.

Obrazek

Tylna plansza opakowania na granatowym tle przedstawia ( alternatywną ) wersję zestawu w postaci motora bojowego w ruchu wystrzeliwującego strzałki oraz kilka cech charakterystycznych dla zestawu takich jak: wystrzał szaro-pomarańczowych strzałek czy uproszczona instrukcja transformacji Mecha konia w Mecha Motor. Kolejna grafika umieszczona na tej stronie obrazuje zestawienie ze sobą trzech figurek dołączonych do zestawu: Flame Thrower'a - Miotacz Ognia, Lance oraz Lance's Bot - Bot Lance'a. Ponadto znajduje się tam informacja dotycząca możliwości skorzystania z aplikacji LEGO® NEXO KNIGHTS™: MERLOK 2.0 oraz grafika obrazująca metodę bezpiecznego otwierania pudełka.

Obrazek

Górna plansza opakowania przedstawia standardowe logo producenta, numer katalogowy oraz informację o bonusie NEXO oraz możliwości skorzystania z darmowej gry. Najistotniejszą informacją na tej stronie jest grafika przedstawiająca figurkę Lance'a w skali 1:1 oraz zestawienie wszystkich figurek z zestawu.
Dolna plansza zawiera logo producenta, numer katalogowy oraz informacje ostrzegające użytkowników o zagrożeniu płynącym z użytkowania małych elementów zestawu w 22 językach. Piktogram ostrzegawczy oraz kod kreskowy.

Obrazek

Lewa plansza przedstawia logo producenta, numer katalogowy, logo serii (napis oraz grafika), nazwa zestawu w sześciu językach oraz grafika NEXO TARCZY z (?) no właśnie z czym, tłumaczenie podaje "belka ciągnika" niestety nie wiem jak poprawnie przetłumaczyć ten zapis na język polski :(

Obrazek

Prawa plansza przedstawia informacje związane z możliwością recyklingu opakowania, informacje o krajach w których zostały wytworzone komponenty, informacje prawne oraz oznaczenia zabraniające użytku przedmiotów przez dzieci do lat 3 z uwagi na łatwość ich połknięcia oraz grafika reklamująca LEGO club™.

Obrazek


Obrazek


O ZAWARTOŚCI:
"Łap za lejce i ruszaj do walki na grzbiecie mechanicznego konia do zbudowania z zestawu „2 w 1”! Zmierz się ze złym Miotaczem Płomieni w trybie mechanicznego konia lub zmień wierzchowca w superszybką turbomaszynę turniejową. Spróbuj pokonać wroga lancą NEXO i wyrzutniami pocisków lub wyślij do akcji wiernego Lancelota i zdaj się na jego miecz, by móc potem ogrzać się w blasku jego sławy! W zestawie tarcza 1 mocy NEXO: Promień przyciągający." Taką informację można uzyskać na oficjalnej stronie producenta LEGO.
Zasadniczym elementem zestawu jest Lance's Mecha Horse czyli Mechaniczny Koń Lance'a...
Zestaw zawiera 3 figurki: Miotacza Ognia, Lance's oraz Bota Lance's, ponadto w zestawie znaleźć można Meha Konia na czterech nogach o futurystycznej konstrukcji z kołami, miotaczami strzałek, osłoną dla strzelca oraz oprzyrządowaniem takim jak kierownica (od quada) na grzbiecie modelu (miejsce dla Lance'a) oraz stanowisko strzeleckie po prawej stronie modelu dla Bota Lance'a. Dodatkowymi elementami zestawu są dwie strzałki, długa lanca oraz dedykowana tarcza dla Lance'a. Lance posiada nową zbroję z futurystycznymi pomarańczowymi naramiennikami, szary metaliczny hełm z ruchomą szarą przyłbicę, dedykowaną mu tarczę NEXO, dwustronną głowę z codziennym uśmiechniętym wyrazem twarzy oraz grymasem świadczącym o gotowości postaci do walki. Figurka ta posiada unikatowe malowanie na koszuli oraz spodniach. Model Miotacza Ognia posiada dedykowaną mu broń w postaci kuszy o eliptycznym zakończeniu w zestawie z brązowym kołczanem z bełtami, dwustronną czerwoną głowę z charakterystycznym czarnym irokezem oraz malowania na koszuli ukazujące umięśnioną klatkę piersiową wraz z bestiami na spodniach. Najmniejszym modelem w tym zestawie jest postać Bota Lance'a mająca głowę z zabawnym nadrukiem (brak jednego zęba), obrotowymi kończynami górnymi w kształcie kluczy, futurystyczne dolne mecha-kończyny, rycerski "przedpotopowy" metaliczno-szary hełm, mini lanca w górnej kończynie (nie mogę ich nazwać rękami) oraz herb przedstawiający popiersie białego konia na koszuli Bota.
A więc zaczynamy.
Zawartość to: instrukcje 1i 2,dwa woreczki z klockami i kartonik z naklejkami.



Obrazek
Zawartość małego woreczka.
Obrazek
Dużego.
Obrazek
Plus dwa malutkie woreczki wyjęte z dużego.
Obrazek

Obrazek
Jak widać figurki są w każdym opakowaniu.

A więc zaczynamy.Na pierwszy ogień idzie nasz bohater,przystojniaka z niego trza to przyznać ;)
Oraz jego osobiste wyposażenie.
Obrazek
Z tyłu już nasz słodziak wygląda na łobuza.
Obrazek
Tu widzimy go w pełnej gotowości bojowej.
Obrazek

Ten z kolei to podobno z innej dzielnicy pochodzi i zawsze szuka zaczepki.
Obrazek

Obrazek


Ach jeszcze nasza mała kruszynka pozowała do zdjęć.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czas na budowę konia.Jak na poważną konstrukcję składa się z kilku podzespołów.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu widać pierwsze koło i głowę.

Obrazek

Oba podzespoły razem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Małe cuś na dokładkę.

Obrazek

Obrazek

Ukłon.

Obrazek

Ooo.i kopytka też są ;)

Obrazek

Nawet brykać potrafi.

Obrazek

Obrazek

Prawdziwy rumak.

Obrazek

Jest i siedzisko Lance Bota.

Obrazek

Obrazek

Oto i oni gotowi do boju,jak widać tarcza Lancea przymocowana jest z lewej strony konia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No tak,jeszcze znaki rozpoznawcze w postaci naklejek i gotowe.

Obrazek

Obrazek

Pozostałe części zapasowe.

Obrazek


Podsumowanie: zestaw udany bawialny jak na taką małą konstrukcję bardzo dużo elementów ruchomych.Świetnie wygląda w wersji cztero kopytnej jak i jako dwu kołowiec.Zestaw ma kilka nowych części (spis BrickLink).
Jestem przekonany że da się z niego zbudować kilka wersji alternatywnych.
To tyle z mojej skromnej strony,przepraszam za kiepskie zdjęcia i małe opuźnienie.
Na koniec tej recenzji pragnę podziękować Lego Polska oraz Stowarzyszeniu ZBUDUJMY.TO, które przekazało mi zestaw do przetestowania w domu oraz wykonania recenzji tego produktu.
***** ***
___________________________________
Marek do garów, Ania do klocków! :)
Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: 70312 Lance's Mecha Horse - Nexo Knights

Post autor: wesyr »

Bardzo przyjemna recenzja. Zawarte to co trzeba. Jedeyne co mi się z tego zestawu podoba to ten knypek, girmkobot czy jakoś tak.

Nie za wysokie ISO przy robieniu zdjęć?

PS. OpÓźnienie :)
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 70312 Lance's Mecha Horse - Nexo Knights

Post autor: dzidek1983 »

Przepraszam za to pytanie, ale jak to się ma z zestawami do recenzji przekazanymi przez LEGO, zostają na stałe w "skarbcu" klubowym?
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 70312 Lance's Mecha Horse - Nexo Knights

Post autor: jetboy »

dzidek1983 pisze:Przepraszam za to pytanie, ale jak to się ma z zestawami do recenzji przekazanymi przez LEGO, zostają na stałe w "skarbcu" klubowym?
Zestawy przechodzą na własność recenzenta. Przez pewien okres recenzent jest zobowiązany do udostępnienia zestawu, gdyby stowarzyszenie potrzebowało go na jakiejś imprezie. Po tym okresie można zestaw rozsortować.

Gdyby ktoś chciał brać udział w recenzowaniu zestawów od lego, to powinien zostać czlonkiem stowarzyszenia. Warto też najpierw zrecenzować coś swojego, bo zestawow do recenzji jest mało, a chętnych dużo, a chcemy żeby premiować osoby aktywne.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: 70312 Lance's Mecha Horse - Nexo Knights

Post autor: Allemov »

jetboy pisze:Warto też najpierw zrecenzować coś swojego, bo zestawow do recenzji jest mało, a chętnych dużo, a chcemy żeby premiować osoby aktywne.
To akurat warto zrobić zawsze, bez względu na plany dot. członkostwa w ZT.

Ponieważ dziś rusza cykliczny konkurs "Recenzent kwartału" (szczegóły jeszcze dziś w odpowiednim poddziale), w którym raz na wiadomą ilość miesięcy, będzie można wygrać atrakcyjny zestaw. ;)
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4559
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: 70312 Lance's Mecha Horse - Nexo Knights

Post autor: Sirius »

Miałem okazję składać ten zestaw i bardzo mi się podobał. Ciekawie wygląda i bardzo bawialny. Pomysł na mecha-konia zwariowany ale super się sprawdza, a do tego to jak zmienia się w motocykl - klasa. Dla mnie jako dawca sprawdziłby się jednak słabo, bo kolory części mało interesujące (chociaż trans orange mogę być interesujące) i dziurawych klocków strasznie dużo.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: 70312 Lance's Mecha Horse - Nexo Knights

Post autor: Jellyeater »

Jak dla mnie to ma szansę zostać jednym z najbrzydszych zestawów Lego po czasach kryzysu. Koszmarny jest.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 70312 Lance's Mecha Horse - Nexo Knights

Post autor: dzidek1983 »

Mi też wydawał się ładniejszy na pierwszy rzut oka, pisze recenzję właśnie do Clay's Rumbler i w porównaniu z tym to mój zestaw to arcydzieło.
Myślałem że to będzie jakiś fajny konik a wychodzi na to że to cudaczny Horseformer :/
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4559
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: 70312 Lance's Mecha Horse - Nexo Knights

Post autor: Sirius »

Na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciach. Poza tym to jest zestaw, w którym bardziej liczy się funkcjonalność, a ta jest bardzo dobra.
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 70312 Lance's Mecha Horse - Nexo Knights

Post autor: Silverbrick »

Co by tu mówić... superowy jak wszystko inne związane Nexo Knights.
ODPOWIEDZ