71011 Collectible Minifigures Series 15

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

71011 Collectible Minifigures Series 15

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Seria: Collectible Minifigures
Rok premiery: 2016
Cena: 12 zł saszetka

Seria Minifigures jest w pewnym sensie, inna. Nie można powiedzieć, że jest ciekawa lub nieciekawa. Różnorodność figurek sprawia, że w każdejj podserii wszystkie minifigurki nie są udane, ani w każdej serii wszystkie minifigurki nie są słabe. Niektórym się spodoba większość i kupi np. 13 saszetek, a innemu spodoba się tylko 1 figurka. Nie muszę oczywiście wspominać o tym, że seria Minifigures szczyci się niską ceną.

Przerażający Rycerz
Obrazek
W przeciwieństwie do rewelacyjnej serii 13 i równie dobrej serii 14, seria 15 nie wywołałą u mnie zbytniej radości. Jednak... jedno mi się rzuciło w oczy, jedno wywołało wspomnienia, jedno mnie zainteresowało. Był to Przerażający Rycerz. Jestem wielkim fanem Lego Castle. Knights Kingdom II oraz Fantasy Era były seriami moje dzieciństwa i mam do nich masę sentymentu. Ta figurka była dla mnie must-have'em. Nadruk to zbroja rycerska i płaszcz. Detale na torciku doskonale się komponują z detalami na nogach. Figurka posiada ciemnszare naramienniki i hełm z zielonym piórkiem. Chmmm... ciemnozielone i ciemnoszare? Takie kolory bardzo przypominają mi kolorystykę, rycerzy smoka z Kingdoms. Rycerz nie ma jednak z nimi nic wspólnego, gdyż na herbie ma niedźwiedzia. Maczuga składa się z dwóch elementów. Krótkiego kijka i gumowej, kolczastej kuli. Wiele osób nie lubi gumowych części. Tym razem, nie przeszkadza mi to jakoś specjalnie. Podsumowując: klasyczny klimat, sporo akcesoriów i szczegółowość sprawiają, że jest to niezła gratka dla fanów klasycznego Castle. Chociaż i w klimatach Fantasy znajdzie zastosowanie.

Zachęcam do pisania minirecenzji, pozostałych figurek z serii.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2016 23:17 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: 71011 Collectible Minifigures Series 15

Post autor: wesyr »

Fajnie, ze piszesz i próbujesz. Inaczej sie nie nauczysz. Ale ja zachęcam Ciebie do pisania poprawna polszczyzna.
nisiia
Posty: 514
Rejestracja: 15 paź 2013 22:35
Rok urodzenia: 1987

Re: 71011 Collectible Minifigures Series 15

Post autor: nisiia »

Zdanie
Silverbrick pisze:Różnorodność figurek sprawia, że w każdejj podserii wszystkie minifigurki nie są udane, ani w każdej serii wszystkie minifigurki nie są słabe
jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe.
Domyślam sie co miałeś na myśli, ale gramatycznie to jakaś masakra.

Polecam Twojej uwadze zdania wielokrotnie złożone. Nie musisz od razu tworzyć piramid jak nori (proszę nie ;) ), ale trochę za dużo tu kropek.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 71011 Collectible Minifigures Series 15

Post autor: jetboy »

"Detale na torciku" Dziwne, w moich figurkach z tej serii żadnego torciku nie było.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 71011 Collectible Minifigures Series 15

Post autor: dzidek1983 »

jetboy pisze:"Detale na torciku" Dziwne, w moich figurkach z tej serii żadnego torciku nie było.
Bo nie załapałeś się na limited Edition :D
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 71011 Collectible Minifigures Series 15

Post autor: SERVATOR »

dzidek1983 pisze:
jetboy pisze:"Detale na torciku" Dziwne, w moich figurkach z tej serii żadnego torciku nie było.
Bo nie załapałeś się na limited Edition :D
Chmmmm....
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7057
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 71011 Collectible Minifigures Series 15

Post autor: Jaskier »

Silverbrick pisze:Nie muszę oczywiście wspominać o tym, że seria Minifigures szczyci się niską ceną.
heheszki

A tak na poważnie, to proszę Moderatora działu, żeby wymógł na autorze tekstu korektę albo sam popoprawiał brakujące i nadliczbowe przecinki, gdyż z ich powodu czuję się urażony i dotknięty - a więc źle.

Rycerz jest spoko, wymacałem go sobie, ale na kolejne figurki z tej serii mogę poczekać.
Dwie poprzednie serie udało mi się wyhaczyć w ludzkiej cenie sześciu złotych za figurkę.
ODPOWIEDZ