70327 The Kings Mech / Królewski Mech

Moderator: nori

Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

70327 The Kings Mech / Królewski Mech

Post autor: dzidek1983 »

Obrazek

70327 The Kings Mech / Królewski Mech
Seria: Nexo Knights
Numer zestawu: 70327
Rok premiery: 2016
Liczba klocków: 375 (354 bez części figurek)
Liczba figurek: 3
Wymiary pudełka: 22 x 26 x 6 cm
Waga: 475g
Ceny: 130-200pln (BL), 140-180pln (allegro) 149,99 (lego sklep)

Linki:
Brickset
Bricklink
LEGO

ObrazekObrazek

Pudełko jest otwierane od góry.
Z przodu pudełka mamy cały zestaw, fajnie, że nie ma dużo wolnego miejsca, przez co całośc wydaje się spójna i ciekawa dla oka.
Na przodzie jak i na części górnej otwieranej mamy wymienione postacie występujące w tym zestawie. Oczywiście na honorowym miejscy pokazana jest figurka króla Hadalberta, jest to na razie jedyny zestaw z tą postacią.
Z tyłu mamy scenkę z królem atakującym na piechotę wyrzutnię demonicznych przeciwników - trochę bez sensu opuszczać mecha i lecieć z mieczem na przeciwnika, ale może król jest honorowy, co zapewne skończy się jego zgonem.
Z tyłu jest również wzmianka o aplikacji mobilnej.

UWAGA!!! obecnie aplikacja nie występuje na urządzenia z systemem Windowsa - więc nie mogę sprawdzić jak to nawet wygląda. Zapytałem dziś support o plany co do wypuszczenia aplikacji na ten system. Może odpowiedzą.
Na pozostałych bokach pudełka nie ma nic ciekawego, dane producenta itp. itd.

Instrukcja ma 84 strony. Poza standardową instrukcją mozolnego składania klocek po klocku, mamy w niej kilka reklam, wzmiankę o aplikacji mobilnej, listę zestawów z tej serii oraz listę wszystkich klocków z zestawu.
Co ciekawe na stronie zawierającej panoramę z zestawami z tej serii nie ma opisywanego właśnie zestawu, zastanawia mnie dlaczego? ie było go w planach podczas tworzenia grafiki?

ObrazekObrazek

Z góry przepraszam za brak zdjęcia woreczków, nawet nie przypuszczałem, że będą potrzebne do recenzji, zostały bezpowrotnie rozszarpane podczas gorączkowego pierwszego składania zestawu.
Dla ścisłości dodam że były 2 woreczki oraz jedna karteczka z naklejkami.
Z pierwszego woreczka budujemy wszystkie małe konstrukcje z zestawu oraz mniej więcej połowę mecha.
Drugi woreczek to dokończenie samego mecha.

Ciekawych i nowych klocków w zestawie jest sporo, odsyłam was do załączonego linku na Bricklink gdzie w częściach opisane jest sporo rzadkich, nowych oraz unikatowych klocków w tym zestawie.
Od siebie dodam, że najbardziej zadowolony jest z brody i korony króla, w tym kolorze nie ma ich nigdzie więc jest to unikatowa cześć w tym zestawie.
Co jeszcze fajniejsze brodę dostajemy gratis w częściach pozostałych po budowie, co jest widoczne za zdjęciu poniżej.
Oczywiście wszystkie figurki w zestawie są nowe, król oraz jego mały bot to unikaty które występują tylko w tym zestawie, złoczyńca robi za mięso armatnie jeszcze w zestawie 70312.
Cała seria ma sporo części które dopiero w niej się pojawiły np. Wedge 4 x 4 Pointed.

Obrazek
Zdjęcie części pozostałych po budowie.

W całej serii najbardziej do mnie przemawiają figurki.
Bohaterowie może są trochę za kolorowi dla fanów tradycyjnego Castle, ale za to ich czerwonoskórzy przeciwnicy znajdą wg mnie już fanów w szerszym gronie maniaków Lego.
Figurki z zestawu są naprawdę dopracowane.

Obrazek

Zarówno Hadalbert jak i Miotacz Płomieni (eng. Flame Thrower) mają dwustronnie zadrukowane torsy.
Czerwony kolega pomimo że główka ma tylko jedną "twarz" to tył głowy również posiada nadruk z wzorkiem skóry identycznym jak na plecach.
Spodnie pomocnika Jestro są identyczne jak jego kolegów z innych zestawów, a szkoda mogli dać więcej różnorodności.
Główka bota ma dwie miny do wyboru, standardowy bezpłciowy robot lub uśmiech wioskowego idioty.
Zdecydowanie wolę ten drugi, co zresztą widać na zdjęciach, ponieważ zapomniałem go pokazać. Główka króla ma brwi w kolorze dobranym do brody i włosów, niby mała rzecz a cieszy.

Obrazek

Każda figurka ma też swoje osobiste wyposażenie, król standardowo dla tej serii ma tarczę na super moce a za oręż ma nowy typ miecza, ostrze występuje tylko w 3 zestawach, a w tym kolorze tylko w dwóch zestawach.
Co ciekawe te miecze mają wymienne rękojeści, więc przy odrobinie wyobraźni można stworzyć sobie unikatową broń.
Bot ma standardowy miecz z wcześniejszych serii Castle, a zło jak zwykle ma pod górkę bo kuszę dla czerwonego kolegi musiałem zdemontować z wyrzutni.

Sam zestaw wg mnie jest super, pomimo, że jestem fanem Castle, trudno mi odmówić temu mechowi uroku.
Całość jest przemyślana, przez co konstrukcja nie rozpada się podczas zabawy, a zarazem figurka posiada duże możliwości ruchowe.

Ale zacznijmy od najmniejszej budowli, czyli gigantycznej kuszy Miotacza Płomieni.

ObrazekObrazek

Konstrukcja prosta, aczkolwiek to nie jest cep. Tym można kręcić dookoła, a wyrzutnia niestety tej opcji nie posiada.
Całość osadzono na pinie który uniemożliwia obracanie się konstrukcji wokół własnej osi i przy ataku z flanki czerwony ma kłopoty już na starcie.
Oczywiście nawet tutaj musieli zmieścić nawet malutką naklejkę, swoją drogą mogliby dawać więcej tych naklejek.
Teoretycznie można próbować oderwać raz naklejony wzór, ale to już całkiem spore ryzyko niepowodzenia.
Cała konstrukcja mimo braku obracania podoba mi się, jest klimatyczna, ładnie pasuje do figurki.
Utrzymana w kolorystyce lawy i sił zła strzela trans-oranżowymi krążkami do hokeja w wersji dla chomików.

ObrazekObrazek

Pojazd małego bota przypomina mi trochę konstrukcje rodem ze Star Wars z tymi małymi lewitującymi ścigaczami.
Z wad konstrukcji muszę wymienić problemy z posadzeniem bota w kabinie z rączkami wyciągniętymi do przodu, trochę przeszkadza tu szybka - tak ta z naklejkami, kolejnymi, a na fajnym spojlerze jest następna.
Niby mamy tam fajny komputerek do obsługi statku, ale wiecznie mamy autopilota bo biedny robot nie dosięgnie do panelu.
Nasz krasnal nie jest bezbronny, po bokach królewski konstruktor zaprojektował, a potem wykonał z należytą niestarannością wyrzutnie trans-oranżowych groszków.
Niestety na statku nie przewidziano miejsca na miecz mini-mecha. Na szczęście miejsce to znalazł się na głównej budowli tego zestawu.
A to dlatego, że ten pojazd jest teoretycznie tarczą?/pociskiem? wystrzeliwanym z lewej kończyny górnej tytułowego Królewskiego Mecha.

Obrazek

Oczywiście mech jest kierowany przez króla, nie nosi tej nazwy tylko z powodu księgi wieczystej na nim ciążącej.
Zamontowanie króla w mechu jest bezproblemowe, a trans-oranżowa maska ładnie pasuje i zakrywa twarz króla tworząc wrażenie zbroi.
Naramienniki są ruchome w pionie i poziomie, przez co nie krępują ruchów rąk.
Musze natomiast powiedzieć o ręce z wyrzutnią bota, do jej budowy używamy innych złączy niż przy ręce z mieczem, jej ruchy są nieco ograniczone przez co mech nie może strzelić robotem w linii prostej przed siebie.
Nogi są masywne, a stopy dają solidne oparcie co pozwala na ciekawe ustawianie mecha do zdjęć lub MOC'y.
Na Mechu mamy dodatkowe osiem naklejek, na szczęście dramat naklejkowy się tutaj kończy.
Miecz pomysłowo mocowany jest w dłoni mecha za pomocą pina przez co spokojnie w niej sobie tkwi, a do tego możemy go obracać wokół własnej osi przez co do zdjęć łatwo ostrze ustawić odpicowaną stroną w obiektyw.
Osobiście brakuje mi mocowania miecza na plecach mecha, to byłoby czadowe.
Niestety plecy są już zajęte przez magazyn broni białej użytkowników mecha.

Obrazek

Dodatkowo mamy tam mały kluczyk jak od nakręcania budzika, który sprawia, że możemy potraktować tego mecha nieco karykaturalnie, jak nakręcaną zabawkę, a nie groźnego strażnika królestwa.
Dodam, że kluczyk jest tam tylko dla ozdoby, nie pełni funkcji mechanicznych.
Na plecach mamy również dwa skrzydła. Osobiście traktuję je jako funkcję ozdobno/odstraszającą przeciwnika.
Robot raczej nie posiada funkcji latania z powodu widocznego braku jednostek napędowych.

Obrazek


Dla ścisłości dodam jeszcze, że w zestawie znajdują sie dwie moce do aplikacji Merlok 2.0.
Są to:
BACKFIRE - NEXO Shield Power of Clay
STORM DRAGON - NEXO Shield Power of Axl

Król jak widać nie posiada specjalnych mocy, poza władaniem całym tym cyrkiem.

PLUSY:
- MECH!! jest wytrzymały, ciekawy i robi naprawdę dobre wrażenie
- unikatowe figurki, a do tego ładne
- sporo nowych części lub elementów w nowych kolorach
- nie było kart z Ninjago w zestawie
- każdy postać ma jakieś strzelanko, dzieci się ucieszą

MINUSY:
- mało skrętna ręka mecha z wyrzutnią
- brak miejsca na miecz mecha, poza dłonią
- brak modeli alternatywnych


ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PS. z góry przepraszam za słabe zdjęcia i mogące pojawić się błędy
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2016 12:53 przez dzidek1983, łącznie zmieniany 1 raz.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: 70327 The Kings Mech / Królewski Mech

Post autor: Stelario »

Model wydaje się całkiem fajny, nawet nie ma za dużo trans-orange tak więc zdecydowanie na plus.
Bardzo podoba mi się ta kusza.

ps. Polecam zakup noża do kolejnej recenzji :P bo pudełko wygląda jak byś brał udział w konkursie kto pierwszy złoży zestaw.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7057
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 70327 The Kings Mech / Królewski Mech

Post autor: Jaskier »

Nie trzeba noża, linijka wystarczy. Ja ostatnio posiłkowałem się pilnikiem, a w pracy i płaskim śrubokrętem daje radę „rozciąć” opakowanie, więc możliwości są wręcz nieograniczone.

Zestaw jest bardzo przyjemny, no ale jakbym się miał decydować na zakup, to raczej tego złego paskuda z rogami, który pożera królową. Tarcza się nie urywa? Nie jest za ciężka?
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 70327 The Kings Mech / Królewski Mech

Post autor: Silverbrick »

Nie będę mówił, że zestaw jest świetny bo każdy zestaw z Nexo Knights taki jest. Zauważyłem jednak, że król jest bardzo podobny do króla z Minifigures 13.
PS czemu tego zestawu nie było w katalogu?
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: 70327 The Kings Mech / Królewski Mech

Post autor: Allemov »

Silverbrick pisze:PS czemu tego zestawu nie było w katalogu?
Bo to Exclusive. Zestaw o ograniczonej dystrybucji, wydany w mniejszym nakładzie. Swoją drogą - nie mam pojęcia czy mniejszym o 5% czy o 80%. Ale sprowadza się to do tego, że TLG nie promuje takiego zestawu i jest to bardziej cel do zdobycia dla zainteresowanych lub fanów, niż coś promowanego na obiekt westchnień wszystkich 8-12latków. :P

Prawie każda seria ma takie zestawy. W Hobbicie była to Ucieczka w Beczkach.

Możliwe też, że takie zestawy mają zachęcać do odwiedzania sklepów firmowych Lego (tam gdzie są), bo tylko tam masz 100% pewności, że je dostaniesz.
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 70327 The Kings Mech / Królewski Mech

Post autor: dzidek1983 »

Nie jestem fanem pudełek, ale faktycznie mogłem je trochę dopieścić do zdjęć.
Tarcza nie odpada, całość trzyma się na jednym pinie ale dodatkowo, co widać na pudełku są też takie dwa bolce z zakończeniem orane, co prawda nie zapinają się ale wsuwają w konstrukcję i też stabilizują jej chwyt.
Trzymam mecha cały czas z tarczą w dół i nigdy nie odpadła, toi już tak z tydzień.
Tak król jest podobny do tego z Minifigures Series, ale jak pisałem ma unikatowy kolor korony i brody, no i cała reszta w sumie też inna, cechą wspólną jest tylko kształt główki, jako całości.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: 70327 The Kings Mech / Królewski Mech

Post autor: Allemov »

Btw. Cieszę się, że zrobiłeś reckę tego zestawu.

To jeden z nielicznych z pierwszego rzutu, których nie dostaliśmy od Lego Polska do zrecenzowania.

Miło będzie mieć na forum (prawie) cały komplet recenzji. :)
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 70327 The Kings Mech / Królewski Mech

Post autor: dzidek1983 »

prawie?
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: 70327 The Kings Mech / Królewski Mech

Post autor: Allemov »

dzidek1983 pisze:prawie?
Dostaliśmy do zrecenzowania wszystko prócz:
70325 Infernox captures the Queen
70327 The King's Mech
oraz 70324 Merlok's Library 2.0

Ty zrecenzowałeś Mecha. Czyli będzie cały rzut, bez 2 setów.
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1687
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: 70327 The Kings Mech / Królewski Mech

Post autor: Janek »

All, jest jeszcze Fortrex. ;)

Dzidek, spoko recenzja. Choć trochę więcej (że dwa, trzy) zdjęć by się przydało. ;)
ODPOWIEDZ