75130-1 AT-DP + video

Moderator: nori

Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

75130-1 AT-DP + video

Post autor: wesyr »

75130-1 AT-DP - recenzja + speed build

Recenzja pochodzi z bloga legopo30.blogspot.com

Obrazek

AT-DP to akronim od angielskich słów All Terrain Defence Pod, w naszej mowie lekki dwunożny robot kroczący będący na wyposażeniu sił Imperium Galaktycznego. Ich głównym zadaniem było obrona imperialnych baz wojskowych i placówek na okupowanych planetach. Jego konstrukcja zbliżona jest do jednostki wcześniej wykorzystywanej przez Rebeliantów - AT-ST (All Terrain Scout Transport). TLG do tematu AT-DP podchodzi po raz trzeci i po raz drugi w wersji mini. Wcześniejsze zestawy, czyli 75083-1 AT-DP (wersja pudełkowa) oraz 30274-1 AT-DP (polybag) wypuszczono na rynek w roku ubiegłym. 75130 wraca w roku 2016 w serii trzeciej Microfighters.

Podobnie do recenzowanego wcześniej 75129-1 Wookiee Gunship zestaw wzorowany jest na robocie z serialu Star Wars Rebells, którego nie oglądałem i nie potrafię stwierdzić czy model Lego jest do pierwowzoru podobny. Porównując go do AT-DP znanego z filmowej sagi model jest podobny, ale z racji skali odbiega swoją budową od oryginału.
Kupując 75130 dostajemy do rąk zgrabny i funkcjonalny model i jedną minifigurkę sw624 AT-DP Pilot. Jest to drugi zestaw w którym ten minifig występuje. Wcześniej pojawił się w 2015 roku we wspomnianym wcześniej zestawie 75083-1.

Seria: Star Wars
Rok: 2016
Numer: 72130
Elementów: 76 (za BS)
Minifigurki: 1
Cena za jeden element: 0,52 zł
Waga modelu: 46 g
Waga zestawu (pudełko z zawartością): 85 g
Model alternatywny: nie
Cena: £8,99 / $9,99 / 9,99€ / 39,99 zł (BL od 15,71 zł, allegro od 36,50 zł)

Spis części:
- Bricklink
- Brickset

Pudełko i zawartość


Niewielkie (14 cm x 12 cm x 4,5 cm) prostokątne pudełko waży nieco ponad 80 gram. Ładna fotografia przedstawia model w momencie strzału z ciężkiego karabinu laserowego. Stoi on na jakichś skałach na tle pustyni i wybuchu. Ponownie minifigurka jest leworęczna. Poza tym na przedzie pudełka znajduje się logo Lego, Star Wars, oznaczenie serii oraz właściciela praw do SW, czyli Disneya.

Na odwrocie znajdujemy duże zdjęcie modelu przedstawionego w trakcie ucieczki przed Wookiee w swoim myśliwcu z zestawu 75129-1. Producenci sugerują w ten sposób połączenie tych dwóch zestawów. U dołu grafiki widzimy wszystkie sześć modeli tegorocznej serii Microfighters.

Tradycyjnie na jednym z dłuższych boków pudełka mamy zdjęcie w skali 1:1. W tym przypadku minifigurki. Co ciekawe, na pudełku nazwany jest AT-DP Driver, natomiast na BS i BL występuje pod nazwą AT-DP Pilot.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Otwarte pudełko wypełnione jest niemal w całości. Wewnątrz znajdujemy złożoną na pół (grr!) instrukcję oraz dwa woreczki z klockami. Podoba mi się, że woreczki są dopasowane i nie służą do zapakowania powietrza.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Instrukcja składa się z 24 stron, na których w 29 krokach przedstawiono proces budowy. Poza nim znalazło się miejsce na spis części i całkiem udaną reklamę całej tegorocznej serii Microfighters.

Kolorystyka elementów to głównie Dark i Light Bluish Gray. W przeciwieństwie do wcześniej recenzowanego Wookiee Gunship nie znajdujemy w tym zestawie części nowych lub w nowych kolorach. Wszystkie z nich wykorzystywane były w dziesiątkach czy setkach zestawów.

Obrazek


Jak już wspomniałem we wstępie w zestawie znajdujemy dość unikatową minifigurkę (występuje w dwóch zestawach). Minifig jest bardzo ładny - dużo nadrukowanych dodatków na hełmie, torsie/plecach i na nogach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Budowa i gotowy model


Złożenie w całość kilkudziesięciu części, z których składa się model jest proste i zajmuje kilka minut. Podoba mi się budowa nóg pozwalająca ustawiać zabawkę w rożnych pozach (choć ruch nóg ogranicza grawitacja i chęć utrzymania modelu w pionie). dodatkowa bawialność to możliwość strzelania "groszkami" z centralnie zamontowanego działka. Model jest bardzo ładny i wylądował na podstawce monitora obok mysliwca Wookieego.

Na początek elementy zapasowe.

Obrazek


Film prezentujący model oraz proces budowy.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podsumowanie


Zgodnie z zapowiedzią w recenzji 75129 wracam (i to szybko) do serii Microfighters, która uważam za bardzo udaną. Drugi model w kolekcji i drugi, który mi się podoba. Wydaje mi się, że jest nieco bardziej bawialny od myśliwca. Milusińscy powinni być zadowoleni ze strzelającego działka, które działa aż za dobrze - groszki latają po całym pokoju. Coś mi się wydaje, że skompletuję wszystkie 6 zestawów. Na szczęście cena nie zabija portfela. Polecam.

Plusy
+ ruchome nogi
+ działko na groszki
+ minifigurka pilota

Minusy
- złożona na pół instrukcja

Read more at http://legopo30.blogspot.com/2016/03/75 ... tQKX1Am.99" target="_blank
ODPOWIEDZ