70314 Beast Master's Chaos Chariot / Rydwan Władcy Bestii

Moderator: nori

Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11460
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

70314 Beast Master's Chaos Chariot / Rydwan Władcy Bestii

Post autor: goldsun »

Obrazek
70314 Beast Master's Chaos Chariot / Rydwan Władcy Bestii
Seria: Nexo Knights
Obrazek
Numer zestawu: 70314
Rok premiery: 2016
Liczba klocków: 303
Liczba figurek: 2
Wymiary pudełka: 35,1 x 18,9 x 5,8 cm
Waga: 491g
Ceny: 105-160pln (allegro), 149,99pln (cena oficjalna) S@H
Linki:
Brickset
Spis części na Bricklink.com
Strona o zestawie na lego.com
Instrukcje online



Pudełko
Pudełko otwierane z boku.
Z przodu pudełka: zestaw w pełnej krasie, logo serii, obydwie figurki, oraz informacja dwóch tarczach Nexo, które można wykorzystać w grze Lego Nexo Knights Merlok: 2.0.
Z tyłu: kilka ujęć prezentujących bawialność zestawu oraz reklama gry Lego Nexo Knights: Merlok 2.0.
Góra: zdjęcie obydwu figurek, oraz osobno zdjęcie figurki Macy w skali 1:1.
Lewy bok: zdjęcie obydwu tarcz wraz z krótkim opisem.


Instrukcja
Dwie książeczki.
Obrazek
W pierwszej instrukcja składania obydwu figurek, pojazdu Macy oraz części pojazdu Władcy Bestii.
ObrazekObrazek
Na końcu pierwszej instrukcji:
- spis figurek z całej serii (pierwszego rzutu)
- na ostatniej stronie reklama Lego.com/club
ObrazekObrazek

Druga instrukcja pomaga poskładać pojazd Władcy Bestii do końca.
ObrazekObrazek
Jak zwykle, na końcu instrukcji otrzymujemy dodatki:
- reklamę gry Lego Nexo Knights: Merlok 2.0
- uwagi - jak skanować tarcze, żeby móc je wykorzystać w grze
Obrazek
- zdjęcia wszystkich zestawów z serii (pierwszego rzutu)
- spis wszystkich klocków w zestawie
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Instrukcje są zorganizowane w sposób do jakiego wszyscy powinni być przyzwyczajeni - krok po kroku, z pokazywaniem za każdym razem jakie klocki i w jakich ilościach będą potrzebne w każdym kroku, więc budowa modelu nie powinna sprawić nikomu problemu - obojętnie w jakim jest wieku (no prawie ;-p). Zaznaczane też jest na bieżąco - kiedy i którą naklejkę nakleić na który klocek.

Instrukcję oraz blankiet z naklejkami otrzymujemy (niestety - jak zwykle) luzem w pudełku, w związku z czym - można liczyć się z ich pogięciem.

Naklejki wyglądają tak:
Obrazek

Elementy
Wszystkie elementy otrzymujemy w dwóch ponumerowanych woreczkach. Klocki z konkretnego woreczka, wykorzystujemy podczas budowania z odpowiadającej instrukcji.
W obydwu dużych woreczkach otrzymujemy dodatkowo po dwa mniejsze woreczki z mniejszymi elementami.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Ciekawe/nowe klocki
Obrazek
Z nowych klocków otrzymujemy przede wszystkim:
- 7 piramidek 1x1 w kolorze pearl gold
- 6 piramidek 1x1 w kolorze dark silver
- 5 barów w haczykiem w kolorze trans neon orange
- 1 tułów robota w kolorze blue
- 1 rama motocykla w kolorze dark blue
- po 1 części do książki + tile 1x2 z nadrukiem duszka
- rama do tarczy i dwie tarcze: z łapką smoka (czerwona) i magnesem (biała)
- 7 kul z dziurą na axla; 2 w kolorze orange, 4 w kolorze red, wszystkie z nadrukami Globlinów; 1 w kolorze czarnym bez nadruku
- 2 axle 5L ze stopem
- 1 round brick 2x2 z dziurkami na piny
- 4 plate 1x2 z barami na obydwu końcach
- 2 modyfikowane skosy 4x4 w kolorze trans neon orange i czarnymi wstawkami (lawa)
- 2 łańcuchy w kolorze trans neon orange
- 2 duże półkule czerwone z nadrukami (różnymi) mordek Globlinów
- całkiem sporo slope 1x2 i 2x2 w kolorze dark brown
- modyfikowane skosy 4x4 w kolorze dark blue
- 6 dwustronnych skosów 2x2 w kolorze black

Seria Nexo Knights jest nowym pomysłem na zestawy firmy Lego. Świat jest skrzyżowaniem średniowiecznych rycerzy z nowoczesnymi technologiami. Rycerze ubierają się w zbroje, walczą mieczami, kuszami, chronią się tarczami, ale jednocześnie jeżdżą na odrzutowych wierzchowcach, a mag został przetransferowany do systemu sterowania ruchomego fortu przy pomocy pamięci USB w kształcie miecza o nazwie Excalibrur (albo jakoś tak). Nawiązań do Rycerzy Okrągłego Stołu jest w serialu zdecydowanie więcej.

Figurki
ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek

Władca bestii to typowy demonik z czerwoną skórą, ubrany w przepaskę z futerkiem, oraz brązowymi pasami z ćwiekami na klatce piersiowej. Ciekawostą jest, że tułów z przodu i tyłu jest bardzo podobny, różni się klamrą spinającą pasy: na jednej klamrze buźka jest zła, na drugiej się uśmiecha. Wystarczy zmienić rączki i buźka, która wcześniej z przodu się uśmiechała, teraz ma skrzywioną minę.
Według opisu - Władca Bestii powstał po pożarciu przez Księgę Potworów - Księgi Chaosu.
Główka jest dwustronnie zadrukowana. Z jednej strony mamy minę skrzywioną, z drugiej złą. Z tyłu główka jest zasłoniona czapką w kolorze brązowym. Całości dopełniają dłonie w kolorze dark red, oraz pazurki na stopach. Wyposażony jest w dwa łańcuchy, zakończone pomarańczowymi kulami z nadrukiem Globlinów. Podobno, przy pomocy tych dwóch pomarańczowych stworków Władca Bestii przywołuje ich większe ilości. W zestawie dostajemy ich w sumie sześć. Dwa pomarańczowe na łańcuchach, oraz cztery czerwone umieszczone w katapulcie. Tylko dwa czerwone mają taki sam nadruk, reszta ma każdy inny.

Macy Halbert, to jedyna dziweczyna w drużynie rycerzy Nexo.
Ubiera się w zbroję z akcentami czerwonymi, na środku piersi ma emblemat z główką smoka. Czerwony hełm zaopatrzony jest w chroniącą twarz przyłbicę zakończoną wystawjącymi włosami bohaterki w kolorze dark red. Ramiona chronią jej standardowe w tej serii naramienniki z akcentem trans neon orange.
Wyposażona jest w solidny młot oraz tarczę z czerwonym emblematem łapy smoka.
Główka zadrukowana z obydwu stron, z jednej strony buźka jest skrzywiona, z drugiej zła, jednakże z obydwu stron widać, że to główka dziewczyny, chociaż sądząc po nadrukach - chyba ma trudne dni.
Z opisów wynika, że Macy jest córką króla. Król ten nie chce, żeby jego córka była rycerzem. Możliwe, że dlatego mina Macy nie promienieje szczęściem?

Składamy zestaw
Jak już poradzimy sobie z wyzwaniem poskładania figurek ;-p, to przechodzimy do budowania pojazdów którymi postacie mają się poruszać. Zaczynamy od "odrzutowego wierzchowca" którego wykorzystuje Macy.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Pojazd ma miejsca na umieszczenie tak tarczy jak i młota Macy jednocześnie - po obydwu stronach pojazdu.
ObrazekObrazek

Jak się umieści figurkę na/w wierzchowcu, to wygląda tak:
ObrazekObrazekObrazek


Pojazd Władcy Bestii zaczynamy od zbudowania podstawy oraz kawałka "technicznego", w którym mamy banalny "mechanizm" katapulty. Po prostu popychając axla zakończonego kulką, popychamy ramię katapulty co powoduje wyrzucenie czerwonych globlinów. Brak jakiejkolwiek sprężyny, ale ramię katapulty, po zbudowaniu go do końca, opada pod własnym ciężarem.
ObrazekObrazek
Następnie, wokół mechanizmu katapulty, budujemy "kabinę" dla figurki - mi bardzo przypominającą kształtem kabiny ze ścigaczy z filmu Gwiezdne Wojny - Mroczne widmo.

ObrazekObrazek

Dodajemy do tego "kłapacze" z przodu (ta nazwa chodzi za mną od momentu w którym po raz pierwszy przekręciłem mechanizmem w tym zestawie i "kłapnąłem").
ObrazekObrazek

Mechanizm "kłapania" jest równie banalny jak katapulta. Do górnych części "kłapaczy" przymocowany jest łańcuch, który z drugiej strony przymocowany jest do kręcącego się bricka tuż przed Władcą Bestii. Przekręcenie klocka pociąga za łańcuch, co powoduje pociągnięcie górnej części "paszczy". Po puszczeniu klocka, paszcza opada pod własnym ciężarem, co powoduje jej zamknięcie oraz wydanie dźwięku "kłap". :-)
ObrazekObrazek

Po skończeniu budowania - pojazd wygląda tak:
ObrazekObrazek

A tak wyglądają pojazdy wraz z ich właścicielami:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Na koniec - z kilkoma dodatkowymi zestawami/postaciami:
Obrazek

Po skończeniu budowy zostają nam zapasowe klocki:
Obrazek

Modele alternatywne - brak

Podsumowanie
Plusy dodatnie
- bardzo dużo części nowych lub w nowych kolorach
- dwa proste mechanizmy (katapulta i "kłapacze"), zbudowane a nie oparte o mechanizm schowany w jakimś klocku
- obydwa pojazdy mają swój klimat nawet jak nie użyje się naklejek
- odrzutowy konik Macy naprawdę przypomina konia
- tors Władcy bestii może być używany naprzemiennie
- na Globlinach są różne nadruki

Plusy neutralne
- niektóre zestawy tej serii się transformują, co można odebrać trochę jak modele alternatywne. Początkowo miałem nadzieję, że mają tak wszystkie zestawy, ale niestety nie.
- brakuje mi na plecach Macy możliwości zamocowania tarczy i/lub młota (czyli dodania dosłownie dwóch klocków). Inne postacie tej serii mają taką możliwość od razu. Chociaż rekompensuje to miejsce na tarczę i młot na wierzchowcu.
- pojazd porusza się na ... niczym. Nie ma ani płóz, ani kół, ani nawet sugestii, że może na poduszce powietrznej. Od spodu po prostu ne ma nic. Z innej strony patrząc - mocno przez to przypomina ścigacze z "Gwiezdne Wojny: Mroczne Widmo".


Plusy ujemne
- nie ma żadnego sensownego miejsca na umieszczenie księgi, co czyni ją mocno podatną na zgubienie. A przynajmniej ja żadnego nie wymyśliłem/znalazłem.
- brakuje mi odwołań do serialu. Przykładowo: w serialu rycerze Nexo po tym, jak podniosą swoje tarcze do góry i odbiorą sygnał od Merloka 2.0 - otrzymują "moce Nexo". Objawia się to m.innymi lekką zmianą wyglądu. U Macy zmienia się m.innymi jej młot bojowy - piramidki zmieniają kolor na trans neon orange (chyba). Wystarczyłoby dodać 5 takich piramidek 1x1 w odpowiednim kolorze i można by podczas zabawy uzbroić Macy w moc Nexo (czyli zmienić klocki) i dalej robić "wziuu, bum, bum, a masz" walcząc z Globlinami, ale już "jakby bardziej".
- w ogóle z samego zestawu nie dowiadujemy się niczego o postaciach (O Macy jest napisane tylko jej imię, nawet bez nazwiska). Nie dowiemy się nawet tego, że istnieje serial "Nexo Knight", a jedynie, że jest aplikacja "Merlok 2.0".

Informacyjnie - kliknięcie na obrazku powoduje wyświetlenie go w większej rozdzielczości.

Uff. :-)
Dziękuję Lego Polska oraz Stowarzyszeniu "Zbudujmy.to" które przekazało zestaw, w związku z czym, mogłem się z recenzjowaniem zestawów Lego po raz pierwszy zmierzyć. :-)
Seria Nexo Knights mnie zainteresowała jak tylko zobaczyłem pierwsze zestawy. Jakoś ich klimat mi odpowiada i to po obydwu stronach: demonów i rycerzy, którzy przypominają zwłaszcza kolorystycznie stare zestawy classic space.
Błędów pewnie trochę się znajdzie - w miarę ich znajdowania, będę je poprawiać.
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
Ździsław Źdźbło
Posty: 100
Rejestracja: 11 gru 2014 18:05
Rok urodzenia: 1999

Re: 70314 Beast Master's Chaos Chariot / Rydwan Władcy Besti

Post autor: Ździsław Źdźbło »

Recenzja przyjemna i wyczerpująca. Gratulacje!
"Battlecruiser operational!"
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: 70314 Beast Master's Chaos Chariot / Rydwan Władcy Besti

Post autor: Allemov »

Pozwoliłem sobie uzupełnić wpis o zdjęcie z Bricksetu na początku. Z jakiegoś powodu Twoich forum "nie łapało" i nie wyświetlała się miniaturka zestawu w dziale.

Recenzję jak na razie pobieżnie przejrzałem i wrażenia pozytywne. Wypowiem się szerzej jak znajdę chwilę żeby przeczytać. :)
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7058
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 70314 Beast Master's Chaos Chariot / Rydwan Władcy Besti

Post autor: Jaskier »

Bardzo fajny ten zestaw. Gdy się zorientowałem, że można tymi paszczami pokłapać, to stwierdziłem, że miło by było go mieć w swojej kolekcji.
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 70314 Beast Master's Chaos Chariot / Rydwan Władcy Besti

Post autor: dzidek1983 »

Sam rydwan mi się podoba, ale te kule już mniej, pomimo, że orientuję się jaka jest ich geneza. Po prostu mi nie pasują w tej wielkości. Wolałbym 2 skrzydlate potwory jako konie pociągowe.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 70314 Beast Master's Chaos Chariot / Rydwan Władcy Besti

Post autor: SERVATOR »

Ten rydwan + 4 kunie co teraz są w gazetce Nexo Knights i będzie wypasiony dyliżans. :)
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 70314 Beast Master's Chaos Chariot / Rydwan Władcy Besti

Post autor: dzidek1983 »

Dobry pomysł :)
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
ODPOWIEDZ