75126 First Order Snowspeeder

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: 75126 First Order Snowspeeder

Post autor: Janek »

Sorki za double-posting. Musiałem. ;)
Na pierwszy ogień czarne tło. Robione (jak wspomniałem) w trybie manualnym. Po lekkim retuszu kontrastu i jasności w GIMPie:
Obrazek

I białe tło. Tu już zadziałał mi tylko Autoprogram. W Manualu przy niemal każdym ustawieniu za jasno lub za ciemno. Bez obróbek.
Obrazek

Czekam na dalsze rady. ;)
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: 75126 First Order Snowspeeder

Post autor: wesyr »

Może przenieście to do tematu związanego z fotografią. Chętnie poczytam, bo sam jestem na etapie nauki i eksperymentowania, a przem wydaje się być tutaj prymusem w tej tematyce.
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: 75126 First Order Snowspeeder

Post autor: Janek »

wesyr pisze:Może przenieście to do tematu związanego z fotografią. Chętnie poczytam, bo sam jestem na etapie nauki i eksperymentowania, a przem wydaje się być tutaj prymusem w tej tematyce.
Jasne. Moderator - do dzieła. ;)
Awatar użytkownika
przem
Posty: 746
Rejestracja: 08 cze 2014 10:36
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Katowice

Re: 75126 First Order Snowspeeder

Post autor: przem »

Janek pisze:[...]
Przem, eksperymentowałem z trybami. Na białym tle lepiej wychodzi w Autoprogramie, a na czarnym w Manualu. Porównawcze fotki wrzucę niedługo.
I nie da się u mnie ustawić przysłony...
niektóre kompakty pomimo że posiadają tryb manualny - to nie pozwalają dowolnie ustawić wartości przesłony - nie miałem twojego aparatu w rękach, ale to może ten przypadek.
nie da się zupełnie nic ustawić czy przeskakują tylko dwie wartości ?
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: 75126 First Order Snowspeeder

Post autor: Janek »

Jedyne rzeczy, jakie mogę ustawić w Manualu to: ISO, bracketing, balans bieli, jakieś efekty wizualne, rozmiar... I tyle. Przesłona tylko automatycznie. W Autoprogramie niemalże to samo.

Mam model DSC-H200, jeśli Cię to ciekawi. ;)
Awatar użytkownika
przem
Posty: 746
Rejestracja: 08 cze 2014 10:36
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Katowice

Re: 75126 First Order Snowspeeder

Post autor: przem »

powinieneś kółkiem z tyłu mieć możliwość ustawienia czasu i przesłony. ale ok. zostawmy temat trybu manualnego bo to kompakt a z nimi to bywa różnie.

1. ustaw stały balans bieli przed zdjęciami następnym razem - dzięki temu kolorystyka będzie spójna. (ustaw na "żarówkę" jeśli masz światło białe ciepłe, albo na "pochmurne" jeśli masz światło białe zimne)
2. jasność zdjęcia możesz zmienić poprzez kompensacje ekspozycji (tutaj jak to zrobić) - staraj się żeby histogram dla każdego kolejnego zdjęcia był podobny (tzn górka pi*oko w tym samym miejscu) - dzięki temu będziesz miał zbliżony poziom jasności każdego zdjęcia. (histogram wyświetlisz naciskając przycisk "disp")

na początek to pomoże.
ODPOWIEDZ