75129-1: Wookiee Gunship - recnezja + speed build

Moderator: nori

Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

75129-1: Wookiee Gunship - recnezja + speed build

Post autor: wesyr »

75129-1: Wookiee Gunship - recnezja + speed build

Recenzja pochodzi z bloga legopo30.blogspot.com

Obrazek

Ciężko znaleźć natchnienie do napisania jakiegoś zdecydowanie długiego wstępu do kolejnego recenzowanego zestawu ze świata Star Wars, tym bardziej że nie jest on bezpośrednim nawiązaniem do filmowej sagi (pierwowzór modelu można znaleźć w serialu Rebels, którego niestety nie miałem okazji oglądać). Z tego powodu nie będę się rozwodził nad pochodzeniem myśliwca czy dywagacją nad wiernym odwzorowaniem modelu. Przy okazji zestawu przemycę jakąś ciekawostkę. Otóż myśliwiec może pochodzić z planety Kashyyyk, gdzie swoje miejsce maja Wookiee.

Sama seria Microfighters zapoczątkowana była w 2012 roku zestawami polybagowymi rozdawanymi na Comic Conach. Później TLG postanowiło zarobić nieco grosza i w 2014 roku wypuściło na rynek pierwszą serię Microfighetrs. 75129-1 Wookiee Gunship jest jednym z sześciu tegorocznych zestawów i wchodzi w skład trzeciej serii.

I to właściwie tyle słowem wstępu. Ach, zestaw kupiłem trochę na siłę - potrzebowałem małego i prostego w montażu modelu do przetarcia nowej ścieżki, czyli speed buildingu (proszę nie zjeść mnie za video - to moja pierwsza taka robota w życiu).

Seria: Star Wars
Rok: 2016
Numer: 72129
Elementów: 81 (za BL)
Minifigurki: 1
Cena za jeden element: 0,49 zł
Waga modelu: 51 g
Waga zestawu (pudełko z zawartością): 74 g
Model alternatywny: nie
Cena: £8,99 / $9,99 / 9,99€ / 39,99 zł (BL od 15,86 zł, allegro od 36,50 zł)

Spis części:
- Bricklink
- Brickset

Pudełko i zawartość

Niewielkie i lekkie pudełeczko (wymiary 14 cm x 12 cm x 4,5 cm, waga 74 gramy) opatrzone jest na przodzie bardzo ładną grafiką. Zdjęcie modelu sprawia wrażenie jakby brało udział w powietrznej bitwie nad jakąś pustynną, górzystą planetą.

Na odwrocie najwięcej miejsce znajduje zdjęcie Wookiee Gunship, w tle widać zestaw 75130, który stanowi parę do 75129 oraz malutkie zdjęcie prezentujące funkcję modelu, czyli strzelanie. U dołu grafiki przedstawiono wszystkie sześć modeli wchodzących w skład trzeciej serii Microfighters.

Na jednym z boków pudełka zaprezentowano figurkę Wookieego w skali 1:1.

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Instrukcja, z racji wielkości pudełka złożona jest na pół (czego strasznie nie lubię), składa się z 32 stron, na których 38 krokach przedstawiono budowę modelu. Poza tym znalazło się miejsce na spis części oraz całkiem przyjemną reklamę trzecie serii Microfighters.

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Otwarte pudełko wypełnione jest mniej więcej w 3/4 swojej objętości, głównie za sprawą instrukcji. Poza nią otrzymujemy do rąk dwa woreczki z częściami w przeważającej większości kolorze Tan i Light Bluish Gray.

Obrazek



Obrazek


Obrazek


W zestawie składającym się z 81 elementów znajdujemy unikatową minifigurkę i dwa elementy w nowym kolorze, a są to:

63864, Tan Tile 1 x 3, który użyty został też w tegorocznym zestawie 41122-1 Adventure Camp Tree House.

Obrazek



51739, Tan Wedge, Plate 2 x 4, który występuje tylko w tym zestawie.

Obrazek




I minifigurka Wookieego - ma ona delikatne malowanie na twarzy i nogach. Wookiee uzbrojony jest w kuszę.

Obrazek



Obrazek


Budowa i gotowy model


Budowa modelu jest bardzo prosta i nawet waszym milusińskim nie sprawi kłopotu (zajmuje jakieś 7 minut). Sam zbudowany model jest bardzo ładny, a ruchome skrzydła i możliwość strzelania pozwolą dzieciakom na sporo zabawy. W moim przypadku myśliwiec wylądował na biurku koło komputera. Prezentuje się zacnie.

Zamiast zdjęć etapów modeli zamieszam wspomniany we wstępie filmik zawierający speed build.



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Podsumowanie


Zestaw 75129-1: Wookie Gunship jest udana. To moje pierwsze doświadczenia z serią Microfighters, ale zapewne nie ostatnie. Zbudowany model jest na prawdę śliczny, choć nieskomplikowany. Dzieciaki powinny nim sporo "polatać" i postrzelać (choć to strzelanie mocno kuleje). Generalnie z zakupu na siłę jestem, koniec końców, zadowolony.

Plusy:
+ wygląd zabawki
+ ruchome skrzydła
+ figurka Wookieego


Minusy
- strzelanie kuleje
- złożona na pół instrukcja



Read more at http://legopo30.blogspot.com/2016/03/75 ... wBYqRaf.99" target="_blank
Ostatnio zmieniony 02 mar 2016 17:55 przez wesyr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1687
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: 75129-1: Wookiee Gunship - recnezja + speed build

Post autor: Janek »

Przyjemna recenzja. Miło się czyta (i ogląda).
Mi z Microfighterów podoba się najbardziej Star Destroyer, ale to kwestia gustu. ;)
ODPOWIEDZ