21000 Sears Tower & 21001 John Hancock Center

Moderator: nori

Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

21000 Sears Tower & 21001 John Hancock Center

Post autor: nori »

Obrazek Obrazek

21000 Sears Tower & 21001 John Hancock Center

Dwa malutkie modele rzeczywistych budowli. Malutkie i zgrabniutkie ;-)

Rok produkcji: 2008
Ilość elementów: po 69
Wymiary pudełek: (w przybliżeniu) 14 x 26 x 4.5 cm
Figurki: brak
Seria: Architecture
Ceny: każdy po 22.00 USD
Bricklink: 21000, 21001

Gdzie kupić ?
Na stronie: www.architecture.org: 21000 Sears Tower Lego Set, 21001 John Hancock Center Lego Set

Wiem że nie powinno się praktykować podwójnych recenzji, jednak poniższe modele są tak podobne do siebie że szkoda byłoby zakładać dwa oddzielne tematy.

1) Adam

Obrazek

Adam Reed Tucker to artysta wykorzystujący w swojej pracy klocki Lego, a wytworem jego wyobraźni są modele najsłynniejszych budynków. Niektóre z tych konstrukcji można obejrzeć pod adresem: www.brickstructures.com.
Do sprzedaży natomiast trafiły miniaturki tychże budowli, niewielkie, z mnóstwem uproszczeń, jednak bardzo ładnie się prezentujące, i na co warto zwrócić uwagę, sposób wydania tych modeli jest wprost perfekcyjny.

W trzecim (v2) numerze magazynu BrickJournal opublikowany został artykuł o artyście i jego konstrukcjach.

Obrazek

Na stronie LEGO można znaleźć dział poświęcony serii architecture, niestety na dzień dzisiejszy posiadający status „coming soon”.

2) Pudełka

Obrazek Obrazek

Bardzo ładne, z tektury o przyzwoitej grubości i łączone / otwierane w niestandardowy jak na Lego sposób. A co najważniejsze, pięknie zaprojektowane od strony graficznej, z najważniejszymi informacjami zarówno na temat co w pudełkach znajdziemy jak i o samych rzeczywistych budynkach.

Obrazek Obrazek

W każdym z pudełek znajdziemy specyficzne instrukcje oraz po dwie paczuszki z klockami.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

3) Instrukcje

Obrazek Obrazek

I tu należałoby się zatrzymać na nieco dłużej, gdyż same instrukcje robią jeszcze większe wrażenie niż pudełka. Obydwie szesnastostronicowe w formacie 20 x 12 cm. Wydrukowane na porządnym CZARNYM papierze. Tak czarnym ! W modelach również przeważa kolor czarny wiec takie połączenie było dość ryzykowne, jednak sprawdza się wprost idealnie.

Obrazek Obrazek

Oczywiście instrukcje także utrzymane są w bardzo ładnej szacie graficznej, wzbogacone o mnóstwo dodatkowych informacji, oraz indeks elementów.

21000 Sears Tower:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

21001 John Hancock Center:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeden mankament: na czarnym papierze bardzo szybko pojawiają się odciski palców...

Mała ciekawostka: przyjrzyjcie się ostatniej stronie: John Hancock Center jest tu wcześniej niż Sears Tower. Także w np.: sklepie firmowym (linki na początku) John Hancock Center ma numer indeksu niższy niż Sears Tower. Wszystko wskazuje że numer 21000 miał być na początku przyporządkowany właśnie centrum a nie wieży.

4) Zestawy

Po przydługiej paplaninie na temat pudełek i instrukcji, nadszedł czas na to co najważniejsze: same zestawy.

21000 Sears Tower:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

21001 John Hancock Center:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dosłownie parę minut budowania. Konstrukcje nieskomplikowane i przez swój miniaturowy rozmiar bardzo, ale to bardzo, uproszczone w stosunku do rzeczywistych. W obydwu budynkach występuje identyczna podstawa, w każdej jeden gładki klocek posiada nadruk. Tak, nadruk ! NIE jest to żadna naklejka ! (czyli te elementy są niejako białymi krukami ;-) ).

Obrazek
Obrazek

Wyglądają jak upominki ze sklepu z pamiątkami. Ot, takie bibelociki do postawienia na monitorze.
Czy jednak warto skusić się na powyższe modeliki ? Cóż, cena nie jest przerażająca, jednak jak za 69 elementów 22 $ to jednak wcale nie tak mało. Sama prezentacja, pudełka oraz instrukcje, jest jednak najwyższych lotów.
Dla mnie modele są warte zainteresowania, i jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Ale ja mam małe zboczenie na punkcie takich ciekawostek...

A już niedługo: Space Needle i Empire State Building !

Galerie: 21000 Sears Tower, 21001 John Hancock Center, Adam Reed Tucker

Ogromne podziękowania należą się Dobremu Wujkowi z Hameryki: Nexusowi. Dzięki jego nieocenionej pomocy budyneczki trafiły w moje ręce.

PS. Nie zauważyłem tej informacji wcześniej, ale podobno zestawy dostępne są w limitowanej edycji po 1200 sztuk... Nie wiem czy to coś zmienia, ale jakby ktoś był zainteresowany...
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
ODPOWIEDZ