70311 Katapulta Chaosu

Moderator: nori

Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: 70311 Katapulta Chaosu

Post autor: nori »

W recenzjach przyjęło się, że podaje się oficjalną katalogową cenę, i to najlepiej w czterech walutach - ma to znaczenie dla kolekcjonerów, a i przy zakupie jest rzeczą ważną, nie każdy kupuje w
Polsce. Oprócz tego koniecznie należy podać link zarówno do BrickSeta jak i BrickLinka!
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: 70311 Katapulta Chaosu

Post autor: crises »

Dzięki temu, że LEGO Polska udostępniła nam sporo zestawów Nexo Knights do recenzji, mogę podzielić się moimi przemyśleniami i kilkoma zdjęciami tego zestawu.

Na początek, tradycyjnie, pudełko. Zgodnie z obecnymi trendami - kolorowy obrazek główny na przedzie, pokaz funkcji wraz z informacją o grze mobilnej z tyłu opakowania. Co ciekawe kolory okrągłych płytek na kołach wyglądaj na grafikach (renderach) jak reddish brown, a nie dark brown. Ot takie małe przekłamanie lub podrasowanie kolorów, bo niestety czarny z ciemnobrązowych strasznie się zlewają, co pokażę też na przykładzie instrukcji.
Obrazek Obrazek

LEGO na szczęście przestało wozić w opakowaniach nadmiarowe powietrze i kartonik jest po brzegi wypełniony. Po wysypaniu pudełka widzimy dwa woreczki z klockami, dwa technic bricki luzem oraz instrukcję.
Obrazek
Woreczki nie są ponumerowany i trzeba otworzyć oba jednocześnie, żeby zbudować model.
Obrazek Obrazek

Z dostępnych klocków zaciekawiły mnie złote "piramidki" - nowa część, po której dużo sobie obiecuję. Czekam na kolor szary. Oprócz tego w 70311 jest dużo klocków ciemnobrązowych. Kilka czarnych płytek, wspomniane wcześniej technic bricki i "zęby". Klocki ogólnie mówiąc przydatne.
Obrazek

Ludziki. Nie trafia do mnie miks kosmo-rycerski, więc siłą rzeczy na frakcję ludzką tych zestawów patrzę niezbyt przychylnym okiem. Co innego potwory, które dają większe pole do popisu we własnych budowlach. Ludzik niebieski Royal Soldier. Najfajniejsze są w nim właśnie kolory, hełm i miecz. Reszta, czyli nadruk na torsie i nogach, naramienniki i po części też głowa są zrobione w konwencji kosmiczno-rycerskiej. Dla fanów to gratka, dla osób szukających części uniwersalnych - już nieco mniej. Główka jest dwustronna, ale chyba oba nadruki są takie same. Ja nie zauważyłem różnic.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ludzik złych, czyli Crust Smasher, jest według mnie o wiele ciekawszy. Diabelska główka i muskularny torsik, a do tego ciekawe nóżki. Na sługę władcy piekieł - jak znalazł. Główka i torsk mają też nadruk z tyłu - pewnie to jakaś łuska. Ludzik ma czarną kuszę, która strzela okrągłymi kafelkami - teraz w zestawach LEGO nie wystarczy zwykła kusza. Musi się ruszać i strzelać. Nie ma lekko.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Budowę modelu właściwego zaczynamy oczywiście od podwozia. Nic nas w nim nie zaskoczy. Dopiero ramię katapulty zbudowane w oparciu o gumki jest czymś ciekawszym, chociaż nawlekanie gumki na dwie ośki jednocześnie stanowi pewne wyzwanie, bo opory są dość spore.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Katapulta nabiera życia po przyczepieniu pomarańczowych lawowych klocków. Czarno-brązowa konstrukcja zyskuje akcenty kolorystyczne i muszę przyznać, że dopiero teraz zaczyna się ciekawie prezentować. Po zamontowaniu u góry zębów okazuje się, że wygląda jak paszcza potwornego potwora :-) Jeden ludzik mieści się wewnątrz, a drugi dzielnie walczy na piechotę.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na koniec zostaje garstka klocków, przy czym okrągłe kafle należy traktować jako zapas amunicji do kuszy.
Obrazek

Kilka refleksji na koniec. Strzelanie całkiem dobrze działa - pocisk leci daleko i celnie. Ludziki, o ile nie przeszkadza nam konwencja - są ładne i szczegółowe. Kolorystykę pojazdu ratują pomarańczowe wstawki. Zestaw sam w sobie nie jest ani zły, ani brzydki. Solidny kawałek zestawu, jednak sam bym go sobie nie kupił. Pewnie dlatego, że nie jestem tak zwanym "targetem". Instrukcja ma problem z kolorami - jak zwykle ciemne barwy ciężko rozróżnić. Tutaj jest kłopot ze zorientowaniem się jak przyczepić okrągłe płytki na koła. Dopiero rzut okaz na obrazek na opakowaniu ułatwia sprawę.
Obrazek

I jeszcze informacja dla fanów gry mobilnej. W zestawie tarcz co prawda nie ma, ale możemy zeskanować rysunki dostępne w instrukcji. Nie sprawdzałem czy działają, ale wyglądają na poprawne. Moce jakie można zdobyć to: Prism of Clarity, Thunder Blaze, Stronghold of Resolution.
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 70311 Katapulta Chaosu

Post autor: Silverbrick »

crises pisze:ale możemy zeskanować rysunki dostępne w instrukcji. Nie sprawdzałem czy działają, ale wyglądają na poprawne.
Nie działają.
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: 70311 Katapulta Chaosu

Post autor: crises »

Właśnie przetestowałem. Mi z kolei nie udało zeskanować tylko jednego, a pozostałe trzy weszły.
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 70311 Katapulta Chaosu

Post autor: SERVATOR »

Jak chcecie więcej tarcz, to ostatnio coś u siebie na ten temat wrzuciłem... https://naszeklocki.wordpress.com/2016/ ... erlok-2-0/" target="_blank
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 70311 Katapulta Chaosu

Post autor: Silverbrick »

SERVATOR pisze:Jak chcecie więcej tarcz, to ostatnio coś u siebie na ten temat wrzuciłem... https://naszeklocki.wordpress.com/2016/ ... erlok-2-0/" target="_blank
Jak dla mnie, to jest jak używanie kodów. Psuje radość z odblokowywania nowych Nexo Mocy.
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 70311 Katapulta Chaosu

Post autor: SERVATOR »

Na szczęście możesz z tego nie korzystać. ;)
Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 161
Rejestracja: 03 lis 2013 21:47
Rok urodzenia: 1979
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
Kontakt:

Re: 70311 Katapulta Chaosu

Post autor: tbzz »

Rzeczowna recenzja i dobre fotki crises. Dzięki!
Blog http://legosoul.wordpress.com/"
Instagram @legos_soul
Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: 70311 Katapulta Chaosu

Post autor: wesyr »

Silverbrick pisze:
SERVATOR pisze:Jak chcecie więcej tarcz, to ostatnio coś u siebie na ten temat wrzuciłem... https://naszeklocki.wordpress.com/2016/ ... erlok-2-0/" target="_blank
Jak dla mnie, to jest jak używanie kodów. Psuje radość z odblokowywania nowych Nexo Mocy.
Silver jak Ty coś palniesz...
ODPOWIEDZ