70311 Katapulta Chaosu

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

70311 Katapulta Chaosu

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Kiedy pojawiły się pierwsze przecieki ze zdjęciami serii Nexo Knigths byłem do nich bardzo negatywnie nastawiony. Zestawy wyglądały dość dziwnie. Jak się potem okazało różniły się one istotnie od finalnej wersji. Jednak. gdy tylko pojawiły się oficjalne zdjęcia zestawów moje zdanie o tej serii zmieniło się na kompletnie odwrotne. Dodatkowo, seria dostała własny serial i magazyn. Uznałem, że wraz z siódmym rzutem Ninjago, będzie to najlepsza seria na pierwszą połowę 2016. Kiedy ujrzałem je na sklepowych półkach, miałem mały dylemat, co kupić? Kruszarkę Skał z Ninjago czy coś z Nexo Knights? Padło na Kruszarkę Skał bo jej zakup odkładałem od dawna i w końcu chciałem ją zdobyć. Jednak o Nexo Knights nie zapomniałem i 4 dni późnij powróciłem do sklepu, po nową zdobycz – 70311.

Rok wydania: 2016
Tytuł: Katapulta Chaosu
Seria: Nexo Knights
Licencjonowany: Nie
Figurki: Królewski żołnierz, Kruszyciel Skał.
Cena katalogowa: 39,99 zł
Brickset

Obrazek

Zacznijmy od figurek. Pierwszą z nich jest królewski żołnierz, który jest szeregowym wojownikiem w armii Knightonu. Postać jest doskonałym połączeniem Castle, z elementami futurystycznymi. Nadruk przedstawia zbroję ulepszoną technologicznie, ale miecz jest już klasycznym, średniowiecznym ostrzem. Ten typ miecza, bardzo rozpowszechnił się w zestawach Lego dzięki serii Władca Pierścieni. Chełm jest w dość nietypowym kolorze, czyli ciemnoniebieskim. Pamiętam, że był podobny w pewnym polybagu Knights Kingom II, ale tam miał kolor błękitny. Nadruk jest nieco przesunięty w prawo, ale to akurat wada mojego egzemplarza.

Oto i zdjęcie naszej figurki, wraz z „ojcem” i „dziadkiem”.
Obrazek

Obrazek
Kruszyciel Skał jest jednym z potworów, wyczarowanym przez Jestro. W nadruku nie widać tym razem żadnych wad. Jest on wyraźny i jak dla mnie genialny. Dwustronna głowa również zachwyca. Na początku myślałem, że jego naramienniki to nowy element. Jednak się myliłem. Był on już w trzecim rzucie Ninjago. Figurka posiada czarny hełm oraz świetną, strzelającą kuszę. Figurka prezentuje się jeszcze lepiej od rycerza!
Obrazek
Modelem jest tu Katapulta Chaosu. Jest genialna! Połączenie czerni z przezroczysto-pomarańczowym daje niesamowity efekt. Mnie ta kolorystka przypomina nieco magmowe potwory z trzeciego rzutu Power Miners. Katapulta może wystrzeliwać pomarańczowy klocek. Strzelanie działa na dość nietypowej mechanice, którą można porównać do sprężyny. Prezentuje się jeszcze lepiej, gdy wsadzimy do niej Kruszyciela Skał. Średniowiecze + fantasty = po prostu bosko!
Obrazek

Pod koniec dodam, że zestaw nie zawiera żadnych Nexo Tarcz, które można zeskanować i dzięki temu odblokować nowe moce w grze mobilnej. Nie ma się jednak co dziwić. W końcu to mały zestaw.

Plusy:
- Castle powróciło!
- Genialne połączenie Castle z futuryzmem.
- Potwór rodem z Fantasy Era.
- Kolorystyka katapulty
- Katapulta zrobiona jest z ciekawym elementów.
Wad nie zauważam.

Może i zbyt kieruję się sentymentem do Castle, ale zestaw jest naprawdę super! Chmmm… skoro najmniejszy regularny zestaw jest taki świetny… to jakie muszą być większe?
Ostatnio zmieniony 16 lut 2016 17:32 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1687
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: 70311 Katapulta Chaosu

Post autor: Janek »

Za dużo tekstu, za mało zdjęć.

Zainwestuj też w papier A1 jako tło. Albo kilka arkuszy A3. Oba są dość tanie.

I jakiś portal do hostingu zdjęć warto byłoby założyć. Flickr czy coś.
Takie miniaturki to ja sobie mogę na telefonie przybliżać.

No i "chełm"... Przez "ch"... No weź przestań! :)
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
marki
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3173
Rejestracja: 17 sty 2014 13:42
Rok urodzenia: 1970
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: 70311 Katapulta Chaosu

Post autor: marki »

To jest poradnik jak nie robić recenzji ;)
***** ***
___________________________________
Marek do garów, Ania do klocków! :)
Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: 70311 Katapulta Chaosu

Post autor: wesyr »

Młody jest, nie ma co go zniechęcać. Jak nie zacznie to się nie nauczy.
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1687
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: 70311 Katapulta Chaosu

Post autor: Janek »

wesyr pisze:Młody jest, nie ma co go zniechęcać. Jak nie zacznie to się nie nauczy.
Jako jego rówieśnik staram się mu doradzać, ale chyba mnie nie słucha. ;)
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: 70311 Katapulta Chaosu

Post autor: wesyr »

Jak nie posłucha to pewnie mu się oberwie, jak od markiego.
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 70311 Katapulta Chaosu

Post autor: Silverbrick »

Janek pisze:
wesyr pisze:Młody jest, nie ma co go zniechęcać. Jak nie zacznie to się nie nauczy.
Jako jego rówieśnik staram się mu doradzać, ale chyba mnie nie słucha. ;)
Słucham, słucham.
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1687
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: 70311 Katapulta Chaosu

Post autor: Janek »

Silverbrick pisze:Słucham, słucham.
Wnioski? ;)
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 70311 Katapulta Chaosu

Post autor: dzidek1983 »

Castle powróciło to chyba troszkę na wyrost stwierdzenie. Co do reszty recenzji to koledzy mają rację, potrzeba więcej zdjęć. Bo z samego opisu nie da się wszystkiego wywnioskować, a do tego czasami recenzent mija się z prawdą i fajnie na własne oczy ocenić czy ma rację, np. mówiąc że coś jest fajne lub nie. :)

Co do samego zestawu to mnie nie zachwyca. Wg mnie koła całej katapulty to porażka, do tego ta paszcza to jak się okazuje mały bunkier dla czerwonego kusznika-rozbójnika. Wolałbym, aby szczęki się ruszały i pożerały niebieskich dyletantów. Wtedy zestaw pewnie byłby ciekawszy do zabawy dla milusińskich.

Na plus oczywiście figurki, zwłaszcza przedstawiciel ciemnej strony mocy. Ale to już tradycja w tej serii :)
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 70311 Katapulta Chaosu

Post autor: SERVATOR »

Silverbrick pisze:Liczba części: 70311
Za kilka dych?!?!?! ;)

Sama recenzja rzeczywiście do dopracowania.
ODPOWIEDZ