42044: Display Team Jet

Moderator: nori

Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

42044: Display Team Jet

Post autor: wesyr »

Recenzja pochodzi z bloga

Na dzisiejszy dzień zaplanowałem obszerniejszą relację fotograficzną z sobotniej wystawy Lego w Warszawie, lecz niestety zostawiłem kartę pamięci z aparatu u przyjaciela, u którego się zatrzymałem. Stąd też fotorelacja opóźni się o kilka dni. Jednak aby nie spocząć na laurach postanowiłem zrecenzować najmniejszy tegoroczny zestaw Lego Technic - 42044, czyli Display Team Jet (w tłumaczeniu na stronie lego.com - Odrzutowiec). Model alternatywny nosi nazwy Stunt Plane (Samolot kaskaderski).

Zestaw nabyłem w warszawskim supermarkecie za 42,99 zł, czyli odrobinę więcej niż wynosi cena regularna.


Seria: Technic
Rok: 2016
Numer: 42044
Elementów: 113
Cena za jeden element: 0,35 zł
Model alternatywny: tak
Cena: od 39 zł (na allegro od 37,5 zł)

Spis elementów


Pudełko i zawartość


W typowym dla Lego Technic pudełku o wymiarach 15,5 x 14 x 6 cm znajdujemy dwa woreczki z elementami, luzem 3 liftarmy, naklejki oraz dwie złożone w pół instrukcje. W tym formacie wydruku nie było szans na zmieszczenie ich do pudełka bez składania. Preferowałbym jednak zmianę formatu instrukcji, tak aby nie była od razu zniszczona. W moim przypadku uszkodzeniu uległo pudełko na odwrocie - oderwałem magnetyczną naklejkę antykradzieżową.

Instrukcja modelu podstawowego to 48 stron, na których w 43 krokach rozrysowano proces budowy, zamieszczono spis elementów oraz jednostronicową reklamę kilku modeli z serii. Instrukcja modelu alternatywnego liczy sobie stron 32 i 24 kroki budowy.

Wśród części ciekawe są białe panele (11946, 11947 oraz 61800, którego zdjęcie prezentuję poniżej). I te żółte axle...

Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Unikatowa część (61800) - w tym kolorze występuje jedynie w 3 zestawach

Obrazek




Budowa i gotowy model


Złożenie tego zestawu nie jest wyzwaniem nawet dla niezaawansowanego amatora klocków Lego. Mnie zajęło jakieś dwadzieścia pięć minut, wliczając w to fotografowanie. Model nie oferuje nic ciekawego - jedyną funkcjonalnością jest chowane/wysuwane podwozie, którym steruje się za pomocą pokrętła z niewielkiej zębatki.

Obrazek




Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Podsumowanie

Model bardzo ubogi w "rozwiązania technic". Samo chowane/wysuwane podwozie to trochę za mało. W modelu alternatywnym jest jeszcze gorzej - brak jakiejkolwiek funkcjonalności, a śmigło woła o pomstę.

Jedynym plusem może być wygląd samolotu - jak na tak niewielką liczbę elementów producent dodał dużo naklejek, które model nieco ratują.



Model alternatywny


Obrazek



Obrazek



Obrazek
ODPOWIEDZ