1966 Car Repair Shop

Moderator: nori

Awatar użytkownika
KlockowyŚwiat
Posty: 32
Rejestracja: 21 sty 2015 16:04
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

1966 Car Repair Shop

Post autor: KlockowyŚwiat »

1966 Car Repair Shop

Obrazek



Tym razem odskocznia od klimatów pirackich na rzecz bardziej przyziemnych miejskich zestawów. Dziś ich przedstawicielem w niniejszej recenzji zostaje zestaw 1966 Car Repair Shop.

Zestaw ten był sprzedawany w normalnej dystrybucji tylko na terenie Niemiec, dodatkowo był sprzedawany w Holandii jako zestaw promocyjny w jednej z sieci tamtejszych sklepów.


Dane techniczne

Seria: Classic Town/Traffic
Rok premiery: 1985
Waga klocków (bez pudełka): bd
Waga zestawu (brutto): 600 gramów
Liczba elementów: 289 (Bricklink),
Liczba figurek: 2
Spis części: http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=1966-1" target="_blank
Cena: Bricklink: 206 – 4908(MISB) PLN, Ebay: 200-500 PLN


Pudełko i instrukcja

Jest to kompletny zestaw z pudełkiem w wersji żółtej (klasyczny Legoland). Stan pudełka jest bardzo dobry tak jak i instrukcji. Na tylnej ściance jak to wtedy bywało wersje alternatywne – tym razem prawie wszystkie udało mi się odtworzyć i znajdują się w recenzji.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Instrukcja w formie książki A4, jak zwykle tylko model główny jest w niej zawarty.

Obrazek
Obrazek


Elementy ciekawe i unikatowe

W prawie 300 elementowym zestawie wartych uwagi są cztery elementy w tym jeden z naklejką.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Zestaw


W skład zestawu wchodzi niebieski budynek z warsztatem i kanałem do naprawy samochodów oraz sklepem z częściami. Żółto-czarna ciężarówka z naczepą do transportu pojazdów. Trzy identyczne autka wyścigowe, różniące się od siebie tylko kolorami (i ogólnie niestety dość ubogie). A także obsługa warsztatu w liczbie dwóch pracujących mechaników. Model główny jest kolejnym zestawem wpisującym się w miasto lat 80/90 i doskonale uzupełnia się z resztą budynków i pojazdów z tego okresu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Modele alternatywne
Zestawy alternatywne podzieliłem na dwie części. Pierwsza to dwa zestawy budynkowe. Druga natomiast to pojazdy ciężarowe, również w liczbie dwóch.


Alternatywne I/II

Pierwszy budynek przedstawia coś podobnego do budki na naszych polskich autostradach, tylko tutaj budynek jest większy natomiast bramki są wjazdowo-wyjazdowe, przypomina to wjazd na płatny parking. Całość robi raczej średnie wrażenie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Drugi budynek prezentuje stację benzynową lub stację pomocy drogowej. Jest nawet auto pomocy drogowej. Tylko w samym budynku tak jakoś pusto. W każdym bądź razie ta wariacja jest przyjemna.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Alternatywny III/IV
Modele z tej grupy to pojazdy ciężarowe z długimi naczepami. Dzięki temu że przy tworzeniu zdjęć posiadałem dwa zestawy 1966 mogłem zrobić porównanie obu ciężarówek na wspólnych zdjęciach. Obie ciężarówki są bardzo dobre ale mnie osobiście przypadła do gustu ciężarówka wioząca szyby ale z naczepą do przewozu belek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Podsumowanie

Zestaw 1966 jest klasycznym przedstawicielem Town. Jeśli ktoś tworzy sobie makietę miasta z tamtego okresu to ten zestaw wpisze się w nią idealnie. Mnie ten zestaw urzekł. Jedynym minusem jest brak trzeciego ludzika – żeby móc się ścigać całą drużyną – oraz ubogie autka wyścigowe. Jeśli ktoś trafi ten zestaw (co niestety jest trudne) to niech się nie zastanawia bo naprawdę warto go mieć w swoich zbiorach. Polecam wszystkim, szczególnie fanom klasycznego miasta lat 90.


Za
  • świetny zestaw Classic Town
  • bardzo dobry dobór kolorów
  • dużo dobrych zestawów alternatywnych


Przeciw
  • brak trzeciego ludzika
  • słabe autka wyścigowe



Ocena końcowa 5.5/6

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: 1966 Car Repair Shop

Post autor: wesyr »

Ciężko coś dodać, podszedłeś do tematu bardzo skrupulatnie. Gdybyś go nie zrecenzował to pewnie nigdy bym się z nim nie spotkał. Ciekawe uczucie patrzeć na zestaw, który jest starszy ode mnie o 14 lat :)
Awatar użytkownika
Benny80
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7481
Rejestracja: 17 maja 2013 20:50
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Klein-Dombrowka, Landkreis Kattowitz
Kontakt:

Re: 1966 Car Repair Shop

Post autor: Benny80 »

Recenzja dobra, zestaw fajny, choć osobiście go nie kojarzę (?) A to moje lata i ulubiona - obok dziurawego Technic - seria.
Kojarzę podobnie kanciastą ciężarówkę tylko biało-niebieską z tamtych lat. ;)
wesyr pisze:Ciekawe uczucie patrzeć na zestaw, który jest starszy ode mnie o 14 lat :)
Poza tym, że 1966 to numer zestawu, a nie rok (1985). Zresztą w latach 60-tych Lego wyglądało dużo.. biedniej? ;)
Czy ja buduję? Pani kierowniczko, ja buduję cały czas.. na okrągło!

Imigrant zarobkowy: Brig, Valais, Switzerland
Imigrant: Trim, Co. Meath, Ireland
Imigrant: Fredensborg Kommune, Denmark
Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: 1966 Car Repair Shop

Post autor: wesyr »

Benny80 pisze: Poza tym, że 1966 to numer zestawu, a nie rok (1985). Zresztą w latach 60-tych Lego wyglądało dużo.. biedniej? ;)
Chyba już było za późno kiedy czytałem posta...
ODPOWIEDZ