7029 Skeleton Ship Attack

Moderator: nori

Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

7029 Skeleton Ship Attack

Post autor: nori »

Obrazek

7029 Skeleton Ship Attack – seria Castle 2007

„Ekskluzywny” zestaw z nowej linii Castle - przeznaczony tylko dla jednej sieci sklepów, jakimś zbiegiem okoliczności zawitał też do naszego dziwnego kraju. Na zestaw warto zwrócić uwagę gdyż pojawia się tu model dość ciekawego statku szkieletów. Uzupełnieniem jest nadbrzeżny mur z bramą i pomostem.

Rok produkcji: 2007
Ilość elementów: 628
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 57 x 38 x 9,5 cm
Cena w Polsce: ok. 220-230 PLN
Lugnet
Peeron

1) Pudełko

Obrazek

Obrazek

W miarę sztywna tekturka, otwierane poprzez rozcięcie (oderwanie) dwóch „uszek” po bokach – co pozwala na podniesienie przodu do góry. Tylko w tym zestawie z tej serii zastosowano taki patent – większy zamek 7094 ma otwieranie „z boku”. A, przy okazji pudełko jest dość sporych rozmiarów – niewiele mniejsze od tegoż zamku.
Oczywiście nadruk na pudełku utrzymany jest w identycznej tonacji jak w pozostałych zestawach tej serii (zielony pasek, duży napis „Castle”), wyróżniają go jednak krzykliwe napisy „Limited Edition” i „Includes Exlusive Captain Minifigure”.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No właśnie, niby zestaw limitowany, a jednak BEZ PROBLEMU można go nabyć u nas, czy to na allegro, czy też w którymś ze sklepów internetowych. Co do drugiego krzykliwego sloganu: figurka kapitana to zwykły kościotrupek. Tym co go wyróżnia to broda i kapelusz (taki sam jak w zestawach z serii Piraci, jednak bez nadruku) – więc mówienie o jakiejkolwiek ekskluzywności jest dość sporą przesadą.

Obrazek

2) Instrukcja

A właściwie dwie w formacie 27,7 x 20,2 cm, klejone. Okładki są praktycznie identyczne, różnią się tylko numeracja.

Obrazek

Instrukcja 1/2 zawiera informację co się znajduje w danych woreczkach (ponumerowanych), pouczenie o niemieszaniu ich zawartości, oraz o układaniu na stole a nie na puszystym dywanie. Dzięki tej części złożymy figurki, dwie boczne partie muru (woreczki 1) oraz część centralną z bramą (woreczki 2).

Obrazek

Druga instrukcja zawiera plany konstrukcyjne dla statku (woreczki 3 & 4).
Uzupełnieniem instrukcji jest spis części oraz reklamy pozostałych zestawów z tej linii.

Obrazek

Obrazek

Przy okazji – instrukcje są czytelne – moim zdaniem aż za bardzo. Częściej się obraca ich strony niż doczepia nowe klocki. Do tego niech ktoś mi wyjaśni czemu Lego ostatnio dzieli książeczki właśnie na części – kiedyś nie było z tym problemu – szczególnie w technicach spotykało się dość grube księgi.

3) Model

Po otwarciu pudełka naszym oczom ukazuje się pięć ponumerowanych woreczków oraz luzem kadłub statku (dwie części), skała, maszt i żagiel.

Obrazek

Obrazek

Oczywiście jako że ten ostatni należy do dość delikatnych elementów – a nie jest niczym zabezpieczony, proponuję przynajmniej jedną „zdrowaśkę” przed otwarciem. (mam nadzieję że nie uraziłem tym niczyich uczuć). To samo zresztą tyczy się instrukcji...

Obrazek

Trzy figurki rycerzy, jedna z kuszą (myślałem że ten element już został zapomniany) oraz cztery figurki pięknych szkieletorków, w tym jedna tegoż „unikatowego” kapitana...
Oczywiście cała ta zgraja dzierży broń najnowszego typu (oprócz wspomnianej kuszy ;-) ).

Obrazek

Obrazek

Ze sfery zwierzęcej mamy tu tylko szczurka i żabkę.

Obrazek

Klu programu, czyli statek składa się z dzioba znanego już z serii vikings – tym razem w „jedynym należytym w tym wypadku” kolorze czarnym.

Obrazek

Statek jest o tyle oryginalny że jego tył (przepraszam nie orientuję się w specjalistycznej terminologii) – jest ucięty – o dziwo nie wygląda to tak strasznie – głównie dzięki odpowiedniemu wykończeniu (skrzydła i skosy).

Obrazek

Obrazek

Górny pokład na którym znajduje się maszt i koło sterowe łatwo się zdejmuje odsłaniając jednak dość ubogie wnętrze. Przy okazji - ta skrzynia jest pusta (w sumie logiczne – szkieletorki dopiero wybrały się po łupy ;-) ).

Obrazek

Obrazek

Na maszcie oczywiście powiewa wspomniany już żagiel, wykonany z dość sztywnego płótna, stylizowany na poszarpany i dziurawy z dużym nadrukiem czaszki. Na samym szczycie masztu mamy bocianie gniazdo – niestety dość ciasne dla figurek.

Obrazek

Na przedzie statku umieszczono wyrzutnię pocisków na gumkę – pomysł już zastosowany w innych zestawach z tej serii.

Obrazek

Cały statek upiększony jest białymi „rogami” oraz rewelacyjnymi dwukolorowymi błyskawicami. Dodatkowo mamy jeszcze fosforyzujące „kły słonia”.

Uzupełnieniem statku i zapewne jego celem jest nadwodny mur – no cóż nazwać go warownią niesposób.

Obrazek

Obrazek

Mur składa się z trzech części (łączy się je za pomocą technicowych kołeczków – tak samo jak w zamku 7094) – centralna to pomost z dwoma wieżami między którymi jest otwierana brama.

Obrazek

Rycerze byli przewidywalni i na pomoście umieścili pułapkę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dwie boczne części to „ pokój wypoczynkowy” (kielich i udko kurczaka) oraz skała z ukrytym skarbem (pilnowanym przez żabkę – pewnie zaklętego księcia). Nie mogę zrozumieć czemu skarb jest tak dobrze widoczny dla każdego podróżującego po akwenie wodnym.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nad skałą mamy katapultę miotającą kule – pierwszy raz się z takimi kulkami spotykam, choć dla miłośników tak dziwnych serii jak Bionicle pewnie będą znajome. Kule występują w liczbie dwóch – no cóż mam nadzieję że rycerze mają doskonałe „oko” i tyle im wystarczy. Dodam że kulki można schować za specyficznymi zielono-szarymi skałami stanowiącymi podstawę wieżyczek...

Obrazek

Obrazek

Oczywiście mur wykończony jest złotymi trójkątami i oraz tarczą z nadrukiem korony.

Jak tylko zobaczyłem pierwsze zdjęcia tegoż zestawu zapragnąłem dorwać go w swoje ręce. Statek naprawdę jest udany – i mimo może małego niedosytu prezentuje się rewelacyjnie. Mur, mimo że traktuję go jako uzupełnienie, wygląda bardzo przyjemnie. Polecam.

I na zakończenie: „Kupą mości Panowie !”

Obrazek
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Bricks Planet
Posty: 183
Rejestracja: 10 paź 2014 08:45
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Epinal
Kontakt:

Re: 7029 Skeleton Ship Attack

Post autor: Bricks Planet »

Dorzucam do tego moje video :)

https://www.youtube.com/watch?v=DHA1xKVn8uc" target="_blank

Obrazek
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: 7029 Skeleton Ship Attack

Post autor: nori »

O ja cię, musiałeś przypomnieć tę wiekową, pełną błędów i z tragicznymi zdjęciami, recenzję?

Twoją natomiast ogląda się jak zwykle świetnie, dużo miałeś zabawy z rycerzem wchodzącym po drabince? Nie spadał zbyt często?

Po Piratach wpadasz w manię Fantasy Era? Jak coś, bardzo polecam, wg mnie, naprawdę całkiem udana seria i miała sporo ciekawych zestawów, choć zapchajdziury też oczywiście się zdarzały.
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 7029 Skeleton Ship Attack

Post autor: Silverbrick »

Chyba nikt nie wścieknie się za nekromancję, skoro antagonsita tej serii robi to samo...
Popieram Noriego! To jedna z 5 najlepszych według mnie, serii. Osobiście ma do niej taki sentyment jak niektórzy forumowicze do Classic Castle/Space. Jak dla mnie to klasyka! :) Miałem sporo zestawów, lecz w Dark Age poznikały... To właśnie dzięki niej aktywował mi się rok temu szał na Nexo... nie przez serial czy grę...

Co do Noriego: fajnie patrzeć jak kiedyś ci wychodził te recenzje i widać postęp. Fotografowanie an dywanie... któż by pomyślał? Zestaw traktuję jak częściowe uzupełnienie do zamku. Miał on dziwne tylne wejście, ale gdyby jakoś je "zasłonić" tą bramą z tego zestawu?
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 7029 Skeleton Ship Attack

Post autor: jetboy »

Nori, widzę że zostałęś antagonistą serii Castle :) ROTFL!
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: 7029 Skeleton Ship Attack

Post autor: Allemov »

jetboy pisze:Nori, widzę że zostałęś antagonistą serii Castle :) ROTFL!
Nie załapałeś jet. Pierwszym antagonistą w Castle Fantasy Era był Nekromanta. To do niego nawiązuje Silver pisząc:
Silverbrick pisze:Chyba nikt nie wścieknie się za nekromancję, skoro antagonsita tej serii robi to samo...
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: 7029 Skeleton Ship Attack

Post autor: Jellyeater »

Świetne efekty specjalne w postaci rozbryzgów wody.

Zestaw bardzo brzydko się zestarzał. Ten kwadratowy statek, jest strasznie kwadratowy.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 7029 Skeleton Ship Attack

Post autor: dzidek1983 »

To nie statek, to pół statku - zapomnieli dodać druga połowę kadłuba, jest fatalny, ale w świecie fantasy ujdzie. Na pewno nie gorszy od statku z serii o Barrym Troterze.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Bricks Planet
Posty: 183
Rejestracja: 10 paź 2014 08:45
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Epinal
Kontakt:

Re: 7029 Skeleton Ship Attack

Post autor: Bricks Planet »

Dzieki !

Szczerze to nie jest moja epoka klockow lego i tym samy niejestem wielkim fanem tej serii. Ogolnie lubie Lego Castle i mozna to podpiac do tej tematyki. Jednak kosciotrupow nigdy nie lubilem, bo ciezko bylo sie nimi bawic w dziecinstwie. Jednak zestaw uwazam za fajny. Zdania na jego temat sa podzielone. Na YouTube kots mi napisal, ze wg niego to jeden z najlepszych zestawow jakie istnieja!

co do statku, moje pierwsze wrazenie tez bylo negatywne, ze jest taki uciety i maly. Jednak zmenilem zdanie. Uwazam, ze odchodzi od normy statkow Lego i ze jest sprytnie zbudowany przez ten uciety koniec.
ODPOWIEDZ