42045 Hydroplane Racer

Moderator: nori

Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

42045 Hydroplane Racer

Post autor: wesyr »

Pierwsza nowość z Lego Technic z 2016 roku, która wpadła w moje ręce to niewielki model 42045 Hydroplane Racer (Wyścigowy Wodolot według polskojęzycznej strony Lego). Modelu "pływającego" jeszcze w swoim życiu nie miałem, więc skuszony ciekawą fotografią modelu na pudełku zdecydowałem się na zakup. Wersja alternatywna zestawu również wyglądała bardzo obiecująco, co w decyzji o zakupie tylko mnie umocniło. Niestety na żadną promocję cenową tym razem nie trafiłem i przyszło wybecalować 69 zł. ale jak na 173 elementy to całkiem znośnie.

Recenzja z bloga: Lego po 30-tce

Seria: Technic
Rok: 2016
Numer: 42045
Elementów: 173
Cena za jeden element: 0,39 zł
Model alternatywny: tak
Cena: od 69 zł

Pudełko i zawartość


Pudełko o wymiarach 26 x 14 x 5 z frontu opatrzone jest zdjęciem zabawki na tle jakieś zatoki oraz prezentacją ruchomych tłoków w silniku i obrotów śruby. Na odwrocie, tradycyjnie w przypadku zestawów 2w1, zaprezentowana została alternatywna wersja zestawu. Na dłuższym z boków pokazano w sakli 1:1 jeden z paneli łodzi, a na jednym z krótszych nazwę modelu w kilku językach i ostrzeżenie, że zabawka nie pływa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Otwarte pudełko wypełnione jest mniej, więcej w 4/5 swojej pojemności. Za zawartość składają się 3 woreczki z częściami, 2 liftarmy luzem, 2 instrukcje oraz naklejki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ciekawy panel i axle w żółtym kolorze (pin dla pokazania skali).

Obrazek


Budowa i gotowy model


Instrukcja podstawowego modelu ma 60 stron, na których w 67 krokach rozrysowano budowę łódki. Przedostatnia strona to spis części, ostatnia reklama kilku modeli z 2016 roku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Elementy zapasowe

Obrazek

Zestaw jest bardzo łatwy do złożenia - cała zabawa potrwała około dwudziestu pięciu minut, przy czym największą trudność sprawiły mi naklejki.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podsumowanie


Zestaw skierowany jest dla początkujących maniaków Technic. W bardzo prosty i przystępny sposób pokazano tu przeniesienie napędu z kół delikatnie wystających poniżej modelu na ośkę poruszającą tłokami silnika oraz śrubą napędową z tyłu modelu. Model alternatywny też jest bardzo przyjemny, choć źle jest wykonane przełożenie z kół na śrubę - kręci się ona za wolno. Do tego trochę części do kolekcji za niewygórowane pieniądze.


Model alternatywny


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ